İçindeki fotoğrafçıyı mutlu edecek, ona harika malzemeler verecek bir yazı hazırladım. İşte harika İstanbul manzaraları çekebileceğin, İstanbul’a tepeden bakacağın seyir terası önerilerim!

Her Yönüyle İstanbul: Sapphire Seyir Terası


Gökdelenleri, binaları, birbirine dolanan yolları, Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan Boğaz Köprüsü, denizi… İstanbul’a ait ne varsa hepsine tepeden bakacağın Sapphire seyir terası sayesinde şehrin iyi-kötü her yanını görüntüleyebilirsin. Saphhire seyir terası, Kağıthane Emniyet Evler Mahallesi’ndeki Saphhire AVM’de yer alıyor. Londra’daki Shard London Bridge'den sonra Avrupa’nın en yüksek 17. binası olan Saphhire’in seyir terasının ne kadar muhteşem bir manzaraya sahip olacağını tahmin edebiliyor musun?

 

Ortaköy’e Karşı: Banyan


Ortaköy’ün en güzel manzaralı restoranlarından biri olan Banyan, sanki denizin ortasındaymış gibi hissedeceğin kadar geniş bir deniz manzarasına sahip. Bunun yanında Ortaköy Camii ve köprünün de yanıbaşında. Eğer İstanbul’da favori manzaran Ortaköy ise Banyan’da bir şeyler yiyip içmelisin.

 

Nostaljiye Hazır Ol: Çamlıca Tepesi 


Eski Türk filmlerinde aşıkların vazgeçilmez mekanı Çamlıca Tepesi, İstanbul’u en iyi gören yerlerden biri. İstanbul’un köprülerini, Rumeli Hisarı’nı, Avrupa Yakası’ndaki büyük binaları bir kartpostal gibi sergileyen manzarasıyla Çamlıca, fotoğrafçılar için bir cennet.


 

Köprülere Kuşbakışı Bak: Otağtepe Parkı


Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi köprülerini kuşbakışı gören Kavacık’taki Otağtepe Parkı, İstanbul’un en güzel manzaralarına sahip mekanlardan biri. Parkın yukarı kısmından aşağı kısmına doğru inen merdivenlerin deniz doğru iniyormuş etkisi yaratan havası, yeşille mavinin kavuşmasına hayran olacaksın.

 

İstanbul’un En Yüksek Tepesi: Yuşa Tepesi


Beykoz’da bulunan Yuşa Tepesi, manzarasıyla ün yapmış lokasyonlardan. Tepedeki türbe nedeniyle pek çok kişinin ziyaret ettiği bir nokta olsa da manzarayı seyretmek ve fotoğraflamak için her şeye değer. Yeşillikler içinde, İstanbul’un siluetini göreceğin bu tepede harika fotoğraflar çekeceğine eminim.

Senin için hazırladığım birbirinden güzel seyir noktalarını beğendiğin mi? Hepsini keşfet ve şiir gibi fotoğraflar çekmeye hazır ol!