Her yerde aşk var. Hayalindeki aşkı yaşıyorsan senden mutlusu yok, yalnızsan da romantizm yanı başında olabilir. Ne zaman, kiminle karşılaşacağını bilemezsin. Şimdi evde sıcacık battaniyeni örtüp üstüne romantik bir film izlemek istersen, yardımcı olmak isterim. Bu nedenle senin için en romantik aşk filmlerini özenle derledim. Seçim senin!

The Notebook


2004 yılında çekilmiş olmasına rağmen Nothebook kült aşk filmleri arasında yerini çoktan aldı. Ryan Gosling ve Rachael McAdams’ın başrollerinde oynadığı film zengin kız, fakir erkek hikayesinin çok ötesinde aşka ve unutmaya dair derin bir hikaye anlatıyor.
 

Phantom Thread


Paul Thomas Anderson imzalı bu film soyluların terzisi Reynold Woodcock ile genç Alma’nın aşkına odaklanıyor. Klasik aşk hikayelerinden sıkılanlar için aşkın bambaşka yönlerini ortaya çıkaran bu film 14 Şubat için biçilmiş kaftan.
 

La La Land


Damien Chazelle’in Whiplash’ten sonra yönettiği bu müzikal Sebastian ve Mia’nın yıllara yayılan tutkulu aşk hikayesini anlatıyor. Bir müzisyen ve aktristin Los Angeles’da hayallerinin peşinden koşarken, birbirlerine rastlaması ve aşık olmasını anlatan filmin başrollerinde Emma Stone ve (yine) Ryan Gosling var.
 

Kader


Zeki Demirkubuz’un Masumiyet’in öncesini anlattığı bu filmde Bekir ve Uğur’un ilişkisine tanıklık ediyoruz. Aşkın karanlık dehlizlerini keşfedeceğin bu film tutkunun insanı nerelere savurabileceğini anlatıyor. Aşkın yıkıcı yanını tüm çarpıcılığı ile deneyimlemek istiyorsan Kader tam sana göre.
 

Big Sick


Platonik aşk kavramına hiç düşünmediğiniz bir açıdan yaklaşan bu eğlenceli film 14 Şubat akşamını renklendirmek için birebir. Kültür çatışmaları, sağlık, fedakarlık ve aşk üzerine hem güldüren hem de düşündüren bir aşk filmi arıyorsan, aradığını bulmuş olabilirsin.

 

Titanic


Gelmiş geçmiş en büyük ulaşım felaketlerinden birinden unutulmaz bir aşk filmi çıkacağını kim bilebilirdi ki? Tabii ki James Cameron. Eminim Titanik’i daha önce izledin ama 14 Şubat akşamında sevgilinle birlikte sonu belli bu yolculuğa çıkmak ikinize de iyi gelecek, güven bana.

Nefis bir pizza eşliğinde kendini romantizme bırakmaya hazır mısın?