Hedefin belli ama Personal Trainer’ın eksikse hadi gel!
 
Daha ince görünmek, kaslarını geliştirmek ya da sadece hareket etmek… Hedefin ne olursa olsun doğru Personal Trainer’ı seçerek spor antrenmanlarını daha verimli ve keyifli hale getirebilirsin.

Seni Motive Edecek Kişilikte Birini Seç ve Deneyimlerine Mutlaka Göz At


Kişisel antrenör ile çalışacaksan seni motive edecek biri olması şart. Peki, sen neden motive oluyorsun? Zorlanmak mı seni motive eder yoksa takdir edilmek mi? Motive tarzına göre Personal Trainer seçmen antrenmanlarının keyifli geçmesini, daha uzun soluklu bir çalışma yapmanı kolaylaştıracak. Bunun için yakın arkadaşlarının ya da tanıdıklarının tavsiyelerine kulak verebilirsin. Senin için en iyi Personal Trainer’ı seçmek için hem yakınlarının referanslarını hem de hocanın deneyimlerini dikkate alabilirsin.

 Evine ya da İşine Yakın Yerde Çalışabileceğin Birini Tercih Et


Günlük hayattaki rutinlerine ve tercihlerine göre belirlediğin spor antrenmanlarını aksatmadan yapabilmek, gerekli motivasyonu sağlamak için çalıştığın Personal Trainer’ın evine ya da işine yakın bir salonda çalışmasına dikkat edebilirsin.
 
Eğer sadece hafta sonu spor yapmak istiyorsan evine yakın bir spor salonunda hizmet veren bir kişisel antrenör ile çalışabilirsin.  Sabahları erken kalkmayı, güne enerjik başlamayı seviyorsan ve ben sabah insanıyım diyorsan iş yerine yakın bir yerdeki spor salonunda hizmet veren bir kişisel antrenör ile çalışabilirsin. İşe gitmeden önce sporunu yapıp güne güzel başlayabilirsin. Evin iş yerine uzaksa ve akşam trafiği azaldıktan sonra eve geçmek istersen spora iş çıkışında da gidebilirsin. Ancak unutmaman gereken bir şey var: İşe yakın bir salonda spor yaparsan spor eşyalarını da taşıman gerekecek ve duş, spor sonrası hazırlık için ekstra vakte ihtiyacın olacak.

 Hazırladığı Antrenmanların Senin Hedeflerinle Uyumunu Karşılaştır


Her Personal Trainer, kişiye özel antrenmanlar hazırlasa da kendi felfesesini ve tarzını bu antrenmanlara yansıtır. Kimi açık havada kimi salonda çalışır. Kimi ağırlıklara yüklendirirken kimi farklı ekipmanlar kullandırır. Seçimini yapmadan önce kişisel antrönerler ile konuşararak hedeflerine gitme yolunda senin için en doğru seçimi yapabilirsin.

 Maddi ve Manevi İmkanlarını Tart


Bir Personal Trainer ile çalışacaksan hem vaktin hem motivasyonun hem de maddi imkanın olması gerekiyor. Bu nedenle seçimini yapmadan önce haftada kaç gün çalışabileceğini, çalışmak için hazır olup olmadığını ve bütçeni gözden geçir. Sonrasında ortaya çıkan sonuçlara göre senin için en iyi personal trainer seçeneklerini değerlendir.

 Ne Kadar İlgilenebileceğini Öğren


Yukarıda da bahsettiğimiz gibi spor yapmak için maddi ve manevi olarak kendini hazırlıyor, bir motivasyonla kendine hedefler koyuyorsun. Peki, tüm bunların karşılığını alabilecek misin? Seninle gerçekten ilgilenebilecek bir Personal Trainer ile çalışmak için öncelikle bu talebini görüştüğün hocalara mutlaka belirt. Çalıştığı kişi sayısını, uygun saatlerini öğren. Mümkünse bu kişisel antrenör ile çalışan kişilere ulaşıp fikirlerini de alabilirsin.
 
En iyi Personal Trainer’ı seçip hedeflerine ulaşman için önerilerim bu kadar. Sıra senin seçiminde!