Yeni yılın renkli ve heyecanlı ruhunu evin her köşesinde hissetmen için harika önerilerim var!

Yeni yıl yaklaşırken yılbaşı ruhunu evine taşımak istemez misin? Yapacağın küçük dokunuşlar ile yılbaşı ruhunu evine taşıyabilirsin. Bunu sağlayacak olan biraz kozalak, biraz mum ve bir çam ağacı aslında. Tabii dekorasyon burada bitmiyor. Sana özel bazı detaylar hazırladım. Hadi başlayalım.
 

giristen-basla

1. Girişten Başla

Dekorasyona evin girişinden başlamalısın. Giriş kapına asacağın yılbaşı konseptli bir kapı süsü ve kapının önüne sereceğin aynı konseptte bir paspas ile misafirlerini karşılayabilirsin. Antre ise, misafirlerine “Asıl olay içeride.” dedirtmeli. Yılbaşında misafirlere ne kadar güzel bir gece geçireceğini daha ilk adımdan hissettirmelisin.

yilbasi-agacini-susle

2. Yılbaşı Ağacını Süsle

Yılbaşı dekorasyonunun en önemli unsurlarından biri hiç şüphesiz yılbaşı ağacıdır. Keyifle süslenen bu ağaç için evinin her yerinden görünen bir köşeyi seçmelisin. Eğer hediye alıp verilecek bir davet vereceksen tüm hediyeler ağacın altına ve etrafına koyabilirsin. Yılbaşı ağacını süslerken aksesuarlar, renkler ve aydınlatma çok önemli. Klasik kırmızı, yeşil bir renk kombinasyonu yapabileceğin gibi bembeyaz veya rengârenk farklı bir tasarım da deneyebilirsin. Unutmadan Yılbaşı Ağacı Süsleme Sanatı yazımdan da faydalanabilirsin.

kucuk-sahneler-hazirla

3. Küçük Sahneler Hazırla

Nişler, pencere kenarları gibi köşeler yılbaşı atmosferi yaratmak için evin en güzel köşelerinden biridir. Mumlar ve ışıklarla süslü pencere kenarları hazırlarsan gece boyu en çok fotoğrafın nerede çekileceğini biliyorsun demektir. Ayrıca Noel baba figürleri, çuvallar, fenerler, yıldızlar, oyuncak trenler, mumluklar, içi şeker dolu çoraplar ile küçük sahneler yaratabilirsin. Misafirlerine geceyi unutulmaz kılacak, küçük hediyeler verebilirsin. Ortamın sıcaklığını artıran mumların yanı sıra yılbaşı atmosferini pekiştiren kozalaklar, çam ağacı yaprakları, dekoratif yılbaşı şapkaları ve yastıkları renkli bir ortam yaratmanı sağlayacaktır.
 

aydinlatmasiz-olmaz

4. Aydınlatmasız Olmaz

Yılbaşı ağacında, duvarlarda ve evin çeşitli köşelerinde kullanacağın sarı led ampüller ortama ışıltı katarken daha sıcak bir atmosfer oluşturur. Ayrıca dekoratif aydınlatma objeleri ile dekorasyonuna şıklık katabilirsin. Işık kontrolünün senin elinde olması önemli. Genel aydınlatmanı bazı anlarda kapatmak istersen abajur, lambader gibi yan aydınlatmalar kullanabilirsin. Kısacası ortamdaki ışık dengesi, yaratılacak atmosfer açısından çok önem taşıyor.
 

renkli-yilbasi-sofrasi

5. Renkli Yılbaşı Sofrası

Yılbaşı sofrası yeni yıl ruhunu yaşatan önemli bir detaydır. Yılbaşı akşamı yemek masasının düzeni ve dekorasyonu herkesin keyfini yerine getirir. Işıltılı objeler, mumlar, dekoratif örtüler ile masanı canlandırabilirsin. Evde yapabileceğin değişik şekillerde kurabiyelerin yanı sıra yine yapımı sana ait olan aksesuarlar da üretebilirsin. Ikea'nın yılbaşı koleksiyonuna bakalım mı?

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?