Uzun zamandır ev dekorasyonunda değişiklik yapmadın ve yenilik istiyorsun, sık sık ev aksesuarları raflarına takılıyor gözün. Dekorasyonu baştan aşağı değiştirmenin yüklü bütçeler gerektirdiğinin de farkındasın.  Yaşam alanlarında yepyeni bir atmosfer yaratmak aslında düşündüğün kadar zor değil. Son yıllarda ev aksesuarları hem çok çeşitlendi hem de şık bir hâle geldi. Tasarımlarıyla göz dolduran ev aksesuarları ile evini daha gösterişli bir hale getirebilirsin. Bu tür değişiklikler sana kendini iyi hissettirecek, ayrıca evinde zaman geçirmekten daha da keyif almanı sağlayacak. Nereden başlayacağına karar veremiyorsan, işe en çok zaman geçirdiğin alandan başlayabilirsin. Hem ekonomik hem de dekoratif salon aksesuarları ile oturma odanda dikkat çekici bir değişiklik yaratabilirsin. Belki bir mumluk, belki bir çerçeve ya da bir saat... Küçük detaylar bazen büyük farklar yaratır. Evinin havasını bir anda değiştirecek ev aksesuarları neler, senin için araştırdık.

Kırlentler ve Örtülerle Renk Kat


İşe artık çok sıkıldığın oturma grubunu biraz renklendirerek başlayabilirsin. Son yıllarda en çok tercih edilen salon aksesuarları kırlentler, bu konuda sana yardımcı olacak. Özellikle birden fazla kırlent kullanımı son dönemlerde çok moda. Farklı renk ve desende kırlentleri oturma grubuna uyan renklerle kombinleyebilirsin. Koltuk örtüsü de bir başka seçenek. Salonun rengine uygun bir örtü, oturma grubuna yeni bir hava katacak.

Aynaya Yer Aç


Salon aksesuarları arasında yaşam alanına farklılık katacak en önemli aksesuarlardan biri aynalar. Aynalar mekâna sadece derinlik değil, şıklık da katıyor. Küçük bir salonun varsa bir aynayla daha derin ve daha aydınlık görünmesini de sağlayabilirsin.

Hem Kullanışlı Hem Dekoratif


Puflar ve tabureler, salonun için kullanışlı ve şık ev aksesuarları arasında yer alıyor. İster ayağını uzat, istersen dekoratif olarak kullan. Her şekilde salonunda yeni bir atmosfer yaratacaklar.

Yer Lambaları Çok Trend


Bir aydınlatmayla salonunun havasının baştan aşağı nasıl değiştiğine sen de inanamayacaksın. Salon aksesuarları arasında yer lambaları son dönemde çok fazla tercih ediliyor. Salonun büyüklüğüne ve çizgisine uygun bir yer lambası ile fark yaratmaya hazır ol.

Duvarları Hareketlendir


Düz renk duvarların varsa onları çerçeveler, posterler ve çıkartmalarla hareketlendirebilirsin. Ailenin resimlerini kolaj yapacağın çerçeveler salonuna sıcaklık katarken seni de mutlu edecek. Posterler de son dönemlerde salon aksesuarları arasında sevilerek kullanılıyor. Bir manzara ya da sevdiğin filmden bir kare seç, her şekilde salonuna yenilik getirdin bile. Bunlar dışında duvar çıkartmalarını da kullanabilirsin. İstediğin zaman çıkarabileceğin duvar çıkartmaları son dönemin dekorasyon trendleri arasında. Ev aksesuarları denince akla ilk gelen saatleri de unutma. Saatler artık şık tasarımları sebebiyle dekoratif olarak da sıklıkla kullanılıyor.

Salonundan Mumları Eksik Etme


Mumlar ve mumluklar salonunda romantik bir hava yaratmak için ideal. Şık tasarımlarının yanı sıra kokularıyla da salonunun havasını tamamen değiştirecekler.