Havalar nasıl olursa olsun, senin havan hep eğlenceli olsun. İlgini çekecek, sana ilham verecek, stresten uzaklaşıp keyif alacağın o kadar güzel etkinlik var ki. Senin yerinde olsam hiçbirini kaçırmam. Hadi, takvimini planla ve seni mutlu edecek etkinlikleri seçmeye başla! Bu ay da kahkahan bol olsun. :)

Amadeus


1984 yılında Milos Forman’ın yönetmenliğinde sinemaya uyarlanan ve “En İyi Film” de dahil 8 dalda Oscar kazanan Amadeus, bu tiyatro uyarlamasında 45 kişilik dev bir ekip ile seyirci ile buluşuyor. Mozart ve Salieri’nin çekişmesine odaklanan oyunun başrollerini Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz paylaşıyor. Oyun 11 Mart’ta Uniq Hall’da izleyicilerini bekliyor.

 

Aşk Geçmişim


Dünyanın pek çok yerinde ödül alan bu anti romantik komedinin yazarı D.C. Jackson. Kurumsal bir şirkette yeni işe giren Tom’un ve aynı şirkette çalışan Amy’nin hiç istemeden içine düştükleri fırtınalı ilişkiyi anlatan oyunun yönetmenliğini Tuğrul Tülek üstleniyor. Başrollerde ise Şebnem Bozoklu, Rıza Kocaoğlu ve Melisa Doğu var. Oyun mart ayı boyunca izleyicisi ile buluşuyor.

 

Küçük Şefler


5-9 yaş arası minikleri yemek yapmaya davet eden bu etkinlik, hem çocukların yemek kültürü ile olan ilişkisini güçlendiriyor hem de mutfağa olan ilgilerini artırıyor. 8 Mart Pazar günü İntema Yaşam Akademi – Kanyon’da yapılacak etkinlik hayatına yeni tatlar katmak isteyen aileleri bekliyor.

 

Notre Dame'in Kamburu Müzikali


Victor Hugo’nun aynı adlı eserinden uyarlanan bu müzikal, kambur kilise zangocu Quasimodo ile aşık olduğu çingene kızı Esmeralda’nın aşkına odaklanırken zamanın Fransa’sının toplumsal yapısı hakkında da izleyiciye ipuçları veriyor. Quasimodo’nun ruhunda oluşan ikilemleri romantik bir yaklaşımla ele alan, danslarıyla göz dolduran bu Türkçe müzikal 4 Mart’ta Trump Sahne’de.

 

Sevmekten Öldü Desinler


Yeşilçam filmlerinden ve arabesk şarkılardan hatırladığımız klişeleri bize farklı bir şekilde anlatan Sevmekten Öldü Desinler, İstanbul'un kenar mahallerinden pavyon ışıklarına uzanan bir masalı özgün bir şekilde yorumluyor. 2 perdelik bu komedi oyunu 12 Mart’ta Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde asla kaybolmayacak hayalleri tekrar hatırlatıyor.

 

The Illusionists


Broadway tarihinin en çok izlenen şovu olarak rekor kıran, 200 şehir ve 40 ülkede gösteri yapan bu sihirli ekip şimdi Türkiye’de! Portekizli sihirbaz Luis de Matos’un önderliğinde dünyanın en iyi 6 illüzyonisti; James More, Andrew Basso, Enzo Weyne, Kevin James, An Halim ve Aaron Crow, unutulmayacak bir gösteri ile 1 Mart’ta İstanbul Kongre Merkezi’nde İstanbullularla buluşuyor.

 

John Malkovich – The Music Critic


13 Mart’ta Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan The Music Critic Dünyaca ünlü Hollywood starı John Malkovich, Beethoven, Chopin, Prokofiev ve sanatçıların yorgun ve kasvetli olduğuna inanan kötü eleştirmen rolüne girer. Aleksey Igudesman, Hyung-ki Joo ve diğer müzisyenler gösteri boyunca farklılaşmaya ve mücadele etmeye devam ederler.Büyük finalde ise Igudesman'ın benzersiz bir alaycı mizahi tarzda müziğe koyduğu Malkovich'in kendisi hakkında korkunç bir inceleme olan “Malkovich Torment” yer almaktadır.
 
Sınırlı sayıda dinleyici ile buluşabilecek bu muhteşem performanslarda kaçırmadan yerini ayırtmalısın.
 
Biletleri hemen alalım mı?