Gelen kış mevsimiyle birlikte etkinliklere katılmamak için bir bahanen kalmadı. Güzel havalarda dışarıda olmak isteyebilirsin ama soğuk ocak günlerinde kapalı bir alanda hoşuna giden bir etkinliğin parçası olmaktan daha iyi ne olabilir ki? İşte bunu bir fırsat bilerek senin için İstanbul’daki etkinlikleri araştırdım. Yüzlerce etkinlik içinden senin için 6 tane önerim var. Bütün etkinliklerin biletlerini biletix.com’da bulabilirsin.

Bana Amy De


Kaçırılmayacak bir oyun: "Bana Amy De - Amy Winehouse" yeni sezonda karşında! Tiyatro Keyfi, Amy Winehouse'un kısa ama çarpıcı hayatını sahneye taşıyor. Amy’nin son 3 günü...  Babasının ve tutkuyla bağlı olduğu sevgilisi Blake’in baskısı altındaki Amy, hiç istemediği konser serisini bitirmeye zorlanmakta, bu arada içki ve uyuşturucu belasından kurtulmaya çalışmamaktadır bile. Birdenbire yıldız olmak ona çok ağır gelmiştir. Tek dileği sıradan biri gibi ona sadece “Amy” denmesidir.Alice Müzikali


Eğer hâlâ izlemediysen çok şey kaçırıyorsun demektir. Serenay Sarıkaya “Alice” rolüyle izleyicinin karşısına çıkarken, Ezgi Mola “Kraliçe”, Enis Arıkan “Tavşan”, Şükrü Özyıldız “Şapkacı”, İbrahim Selim “Kral”, Merve Dizdar ise “Kedi” rolü ile başrolleri paylaşıyor ve övgü üzerine övgü alıyorlar. Ünlü oyuncuları, büyüleyici sahne prodüksüyonu, efektleri, kostümleri ve müzikleriyle Alice Müzikali, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde bu ocakta seni bekliyor.
 


Dialogue in the Dark İstanbul


Hep gitmeyi ertelediğin Dialogue in the Dark İstanbul’u hatırlatmak istedim. Dünya üzerinde 135 şehirde 8 milyondan fazla insana ulaşan etkinlik, Turkcell Diyalog Müzesi’nde seni bekliyor. Karanlıkta Diyalog deneyimiyle, görme dışındaki tüm duyularını yeniden keşfedeceksin. Bu deneyimle 60 dakika boyunca görme engelli rehberler eşliğinde dokunarak, koklayarak ve duyarak yeni ve farklı bir biçimde görmeye başlayacaksın.
 

Kozmik Yaralar


Lucie Lue’nin Brilliant Traces oyunundan uyarlanan “Kozmik Yaralar”ı izlemelisin. Yusuf Akgün ve Miray Beşli Çapa’nın performansıyla parlayan oyun, uzay boşluğunda travmaların bir araya getirdiği iki insanı konu alıyor. Olaylar, biri kendini toplumdan soyutlayan, diğeri de yarasına yokmuş gibi davranan iki farklı insanın perspektifinden aktarılıyor.
 

MSA - Yeni Nesil Kahve


Eğer sabah uyandığında ilk iş kahve içenlerdensen bu etkinlik tam sana göre! Dalga dalga yayılan kahve kokuları eşliğinde 3. dalga kahveciliğe odaklanacak, kahvenin büyülü dünyasında uzun bir yolculuğa çıkacaksın. Teorik anlatımdan, pratik uygulamalara kadar her yönüyle kahveyi öğreneceğiniz bu etkinlikle kışı biraz ısıtabilirsiniz. Bu keyifli etkinlik 10 Ocak günü MSA’da kahve sevenleri bekliyor.

 

Otto Barok Konseri


Konsersiz bir kış olamaz. Bu nedenle senin için Kadıköy’de gerçekleşecek bir konseri seçtim. Eğer bir klasik müzik aşığıysan All Saints Moda Kilisesi’nde gerçekleşecek OTTO BAROK konseri tam sana göre. Barok dönemin önde gelen Fransız, Alman ve İtalyan bestecilerinden seçkin eserlerin dinleyiciyle buluşacağı konser 23 Ocak’ta sevenlerini bekliyor.

Şehir senin, tadını çıkar! :) Hadi biletleri alalım.