Sürükleyici bir aşk romanı arıyorsan doğru yerdesin! Senin için listelediğin kitaplara bakmadan geçme.

Bu ay aşk ayı! Okuyacağın unutulmaz bir aşk romanı ile hayatına heyecan katmak istersin diye, senin için gelmiş geçmiş en iyi aşk romanlarını derledim. Aklına düşen romanın evine gelmesini istiyorsan idefix.com bir tık uzağında. Bakalım hangilerini okumamışsın. :)

Kırmızı Eşarp – Cengiz Aytmatov

kirmizi-esarp-cengiz-aytmatov

Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın başrollerinde oynadığı Selvi Boylum Al Yazmalım filmini izlememiş olsan da duymuşsundur. İşte o film Kırmızı Eşarp’tan sinemaya uyarlanmıştır. Tutkulu bir aşkı ve sevginin doğasını anlatan bu başyapıt listemize ilk sıradan giriyor.

Aşk-ı Memnu – Halit Ziya Uşaklıgil

ask-i-memnu-halit-ziya-usakligil

Halit Ziya Uşaklıgil’in ölümsüz eseri… Aşkı arayan bir aşk hikayesi… İki defa televizyona da uyarlanan bu aykırı hikaye bir aile dramını anlatsa da aşka dair söyleyecek pek çok şeyi var. Mutlaka okunmalı.

Hıçkırık – Kerime Nadir

hickirik-kerime-nadir

Evet, bu unutulmaz roman da zamanında Yeşilçam’a uyarlandı. Hatta Kerime Nadir’in birçok eseri Yeşilçam’da kendisine yer buldu. Spiritüalizmle harmanlanmış bu aşk romanını severek okuyacaksın.

Doktor Jivago – Boris Pasternak

doktor-jivago-boris-pasternak

Bu listeden de anlayacağın gibi her iyi aşk romanı ya sinemaya ya da televizyona uyarlanmıştır. Doktor Jivago da bunlardan biri. 1917 Devrim’i sırasında yaşanan bir aşkı, devrimin politik ortamıyla birlikte anlatan bu roman, Pasternak’a 1958 yılında Nobel ödülü kazandırdı.

Aşk ve Gurur – Jane Austen

ask-ve-gurur-jane-austen

18. yüzyıl İngiltere’sinde geçen bu aşk romanı Elizabeth ile Mr. Darcy’nin büyük aşkını anlatıyor. Aşkın aşkınlığını okuyana tekrar hatırlatacak bu romanı okunacaklar listene ekleyebilirsin.

Kürk mantolu Madonna – Sabahattin Ali

kurk-mantolu-madonna-sabahattin-ali

Son zamanlarda oldukça popüler olan bu roman Türk edebiyatının sembol isimlerinden Sabahattin Ali’ye ait. Bitmesini istemeyeceğin bu aşk romanını hala okumadıysan şimdi sipariş vermeni öneririm.

Kolera Günlerinde Aşk – Gabriel Garcia Marquez

kolera-gunlerinde-ask-gabriel-garcia-marquez

Yıllara yayılan bir aşk hikayesini anlatan bu roman aşkı her yönüyle deneyimlemene olanak sağlayacak. Romanı okuduğunda bunun bir aşk romanından çok daha fazlası olduğunu anlayacaksın.

Tam sana göre kitapları ve çok daha fazlasını hemen idefix’ten seçebilirsin!