Gün boyu süren film maratonları en eğlenceli ev aktivitelerinden biri. İster yalnız ister sevdiklerinle tüm zamanların en çok izlenen ve sevilen film serilerine başlamanın tam zamanı! Ne izleyeceğine karar veremiyorsan senin için hazırladığım listeye bir göz at. Koltuğuna yerleş, atıştırmalıklarını hazırla, filmini seç ve maratona başla!

Harry Potter


J.K. Rowling’in ünlü fantastik roman serisinden uyarlanan Harry Potter film serisi, büyük küçük pek çok kişinin favorileri arasında. Büyücülerin sihirli dünyasına adım atmak, Harry, Hermione ve Ron ile maceradan maceraya koşmak için 8 filmden oluşan seriyle keyifli bir maratona başlayabilirsin. Adı Anılmaması Gereken Kişi’ye karşı iyi büyücülerle birlikte savaşabilir, heyecanlı Quidditch maçlarına katılabilir ya da Hogwarts’ta büyüleyici gezintilere çıkabilirsin.
 


Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings)


Yine bir fantastik kitap uyarlamasıyla karşındayım! J.R.R Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi kitap serisinin aynı isimli film serisi toplam 3 filmden oluşuyor. Yüzük Kardeşliği, İki Kule ve Kralın Dönüşü isimli üç film, heyecanlı ve merak uyandıran sahneleriyle tam da bir oturuşta izlenecek serilerden. Frodo ile ormanlarda, ıssız bataklıklarda yol alıp yüzüğü korumaya var mısın?
 


Yıldız Savaşları (Star Wars)


Film maratonlarının vazgeçilmez serilerinden Star Wars, bilim kurgu ve macera tutkunu pek çok kişinin hayatının filmleri arasında. Toplam 11 filmden oluşan seri 1977’den 2019’a kadar çekilmiş filmleriyle farklı Star Wars karakterlerinin hikayelerini konu alıyor. Işın kılıçların hazırsa tarafını seçip bu heyecana ortak olabilirsin!
 


Felekten Bir Gece (Hangover)


Film maratonunda hem heyecanlı bir şeyler izlemek hem de bolca kahkaha atmak istiyorsan Hangover serisi tam sana göre! İlk filmde bekarlığa veda partisi ve sonrasında yaşananlarla başlayan seri, ikinci ve üçüncü filmlerde artık evli, çocuklu olan kahramanların talihsiz ve bir o kadar da komik maceralarıyla izleyenlere eğlenceli anlar yaşatıyor.

 

Elm Sokağı Kabusu (A Nightmare on Elm Street)


“Ne romantizm ne komedi, bana korku filmleriyle gel!” diyorsan 80’li yıllarda hayatımıza giren Freddy Krueger’in korkunç hikayelerinin yer aldığı Elm Sokağı serisi tam sana göre! 9 filmiyle kafanı battaniyenin altına sokup saklanmanı sağlayacak kadar gerilim dolu sahnelere sahip seriyi tek başına mı yoksa ailenle mi izlersin sana kalmış.

 

Bridget Jones’un Günlüğü (Bridget Jones's Diary)


Renée Zellweger’in yıldızını parlatan ve onu sanki evimizden biriymiş gibi hissetmemizi sağlayan Bridget Jones serisi, romantik komediden vazgeçemeyenlerin film maratonlarında baş köşeyi hak ediyor. Toplam 3 filmden oluşan seride Bridget Jones’un başına gelen kimi zaman hüzünlü kimi zaman da komik olayları izlerken zaman nasıl geçmiş anlamayacaksın.

 

Geleceğe Dönüş (Back to the Future)


Nostaljik bir seri ile karşındayım! 1985 ve 1990 yılları arasında çekilen ve toplam 3 filmden oluşan Back to the Future serisi, zamanının çok üstünde bir bilim kurgu - macera filmi. Klişelerin üzerinden atlayıp geçmişe değil de geleceğe yolculuk yapılan filmde ana karakter Marty ile çok keyifli saatler geçireceğine eminim!
 

Before Üçlemesi (Before Trilogy)


Bu film maratonunda odada kalpler uçuşsun, buram buram romantizm rüzgarları essin isteyenler için en uygun film serilerinden biri hiç kuşkusuz Before üçlemesi. Before Sunrise ile başlayıp aşıkların nasıl tanıştığını konu alan film bir sonraki serilerde onların zaman içinde şekillen aşklarını ve yaşamlarını konu alıyor. Ethan Hawke ve Julie Delpy’i pek çok kişinin idol çifti yapan film serisiyle hülyalara dalmak serbest!
 


Oyuncak Hikayesi


Enerjini yükseltecek, sana ilham verecek, belki biraz da çocukluğuna götürecek bir hikaye arayanlara elbette ki bir animasyon önerim olacak! 1995’te başlayıp 2019’a dek süren 4 filmlik macerada oyuncakların gizli yaşamlarına konuk olup çok eğlenceli vakit geçireceksin.

 

Buz Devri (Ice Age)


Ice Age animasyon serisi tam bir aile filmi! Toplamda 5 filmden oluşan seri, eğlenceli tembel hayvan Sid’i hayatımıza sokmasıyla kalplerde ayrı bir yere sahip. Hayvanların sevimli ve eğlenceli arkadaşlıklarına tanık olacağın, kimi zaman bol bol aksiyona maruz kalacağın bu seriyi bir film maratonuna mutlaka ekle.