Aşk, nefret, trajedi, komedi… Her türlü duyguyu yaşatan, kimisi hüngür hüngür ağlatırken kimisi kahkahalarla güldüren yerli dizilerle aran iyiyse puhutv’de izleyebileceğin sekiz yerli dizi ile tanış ya da yeniden buluş.

Haluk Bilginer Etkisi: Şahsiyet


Oyuncu kadrosu adeta bir yıldızlar geçidi olan Şahsiyet, Haluk Bilginer’in dizideki rolüyle 47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazanmasıyla epey ses getirmişti. Dizi, Beyoğlu’nda yalnız yaşayan emekli adliye memuru Agâh Beyoğlu’nun Alzheimer teşhisi almasına ve bu teşhisin verdiği cesaretle bir cinayet kararı almasına odaklanıyor. Onur Saylak’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dram, polisiye türündeki dizi, bir puhutv orijinal yapımı.
 


“Çukur Evimiz, İdris Babamız”


Sinan Öztürk’ün yönettiği; Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Necip Memili, Öner Erkan, Rıza Kocaoğlu gibi isimlerin rol aldığı Çukur, ekranla buluştuğu günden bu yana gündemden düşmedi. Dillere pelesenk olan replikleri ve defalarca izlenesi sahneleriyle şimdiden klasikler arasında giren Çukur’a henüz başlayamadıysan tam zamanı. Aksiyon, macera, polisiye türlerini buluşturan dizi, İstanbul’un suçla özdeşleşen Çukur mahallesini kontrol altında tutan Koçovalı ailesinin etrafında dönüyor. İdris Koçovalı’nın elleriyle kurduğu Çukur mahallesine yıllar sonra geri dönen Vartolu, tüm düzeni altüst ediyor.
 

Bir Gülse Birsel Komedisi: Jet Sosyete


Gülse Birsel’in tamamen kendine has üslubunu, yarattığı tiplemeleri seviyorsan Jet Sosyete tam sana göre. Dizinin hikayesi kısaca şöyle: Özpamuk Tekstil'in sahibi Cengiz Özpamuk, oğlu Ozan'ı genel müdürlükten alarak yerine şirketin en alt kademesinde çalışan Yaşar Yüksel'i getiriyor. Ozan’ın Jetset Konakları'ndaki genel müdür villasını boşaltmasının ardından villaya Ayazağa'da bir gecekonduda yaşayan Yüksel ailesi yerleşiyor ve olaylar gelişiyor. Mayıs 2020’de final yapan Jet Sosyetenin üçüncü ve son sezonunu sadece puhutv’de bulabilirsin. Kahkaha atmaya ihtiyacın varsa listene ekle!
 


Tamamen Değişen Hayatlar: İçerde


Polisiye, aksiyon ve dram türlerini harmanlayan İçerde de izleyicilerle ilk buluştuğu dönemde sansasyonel etki yaratan dizilerden. Dizide Çağatay Ulusoy ile Aras Bulut İynemli, Sarp ve Umut isimli iki kardeşe hayat veriyor. Çekirdek aileleriyle sakin bir yaşam süren Sarp ve Umut’un dünyası, babaları Metin’in mafya lideri Kebapçı Celal’le iş yaparak hapse girmesi ve Celal’in Umut’u kaçırtması ile tamamen değişiyor.

 

Oyuncu Kadrosu Adeta Yıldızlar Geçidi: Babil


Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu gibi yıldız oyuncuları buluşturan Babil, 2020’nin en çok ses getiren yerli dizileri arasında başı çekiyor. Dizinin senaryosu, dramı doruklarda yaşatıyor. Ekonomi profesörü İrfan’ın hayatı, haksız yere işten atılması ve oğlu Deniz’in hastalanmasıyla altüst oluyor. Karısı Eda, arkadaşları Egemen'den yardım istemesiyle birlikte İrfan kendisini karanlık bir maceranın ortasında buluyor.
 


Gerilmeye Hazır Ol: Fi


Dram, psikolojik gerilim, romantizm türlerini buluşturan Fi’nin oyuncu kadrosunda Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi isimleri dikkat çekiyor. Azra Kohen’in çok satan Fi - Çi - Pi üçlemesinden Nüket Bıçakçı tarafından senaryolaştırılan dizi, ünlü bir psikiyatrist olan Can Manay’ın etrafında gelişen olaylara odaklanıyor. Can Manay, müzisyen sevgilisi Deniz'le beraber yaşayan genç balerin Duru'nun güzelliği karşısında adeta büyüleniyor ve bu aşkla birlikte olaylar çığrından çıkıyor.
 


Konaklarda Buluşuruz: İstanbullu Gelin


Fırtınalı bir aşka şahit olmak, dramdan drama koşmak istiyorsan ve hala izleme fırsatı bulamadıysan İstanbullu Gelin’i izleme listene hemen ekle! Özcan Deniz’in hayat verdiği karaktere aşık olup konağa yerleşenler kontenjanında bu sefer Aslı Enver var. Annesiz babasız büyüyen Süreyya, genç yaşta yaşamın yükünü sırtlanmış, özgür ruhlu, genç bir kadın. Konservatuvar mezunu olan ve hayatını vokal yaparak kazanan Süreyya günün birinde zengin ve karizmatik iş adamı Faruk’a aşık oluyor ve Bursa’daki konağa gelin gidiyor. Ancak konakta baş başa değiller, kayınvalidesi Esma, eltisi İpek ve ailenin küçük oğlu Fikret de onlarla birlikte. İşte, bütün mesele bu.