Her yılın sonu, yeni bir yılın başlangıcıdır. 2020, hayatında değiştirmek için kendine söz verdiğin birkaç şey için mükemmel bir yıl olacak. 2019’u arkanda bırakırken deyim yerindeyse önündeki maçlara bakmak için şimdi kendine birazcık vakit ayır ve unutulmaz bir yıl için 2020 kararlarını bir kenara not etmeye başla. Sana yardımcı olması için çok güzel bir liste hazırladım. Post-it’lerin hazırsa, daha da önemlisi kendine sözler vermek için doğru bir andaysan başlayalım.

Önce Sağlık


Bence bir numarada kesinlikle sağlıklı yaşamak olmalı. Belki aynı kararı geçtiğimiz yıllarda da vermiştin ve işler yolunda gitmemişti. Ama bu sefer başka, çünkü sen her zamankinden daha kararlısın. Sağlıklı bir diyet derken odak noktam kesinlikle sağlık. İyi yemek yemek, sağlıklı kalmanı ve enerjini hiç kaybetmemeni sağlar. Bu yıl iyi yemekler yiyeceğine dair kendine bir söz ver. Hayatının temposu rahatlamana izin vermiyor olabilir. Tam da bu yüzden, günlük hayatın telaşı içerisinde kendine geçtiğimiz yıllardan daha çok özen göstermelisin. Günü yakalayıp sevdiğin, önemsediğin işleri yapabilmen için enerjiye sahip olman gerekiyor. Elinden gelenin en iyisini yapacağından eminim.
 

Hareket Mutluluktur


Fiziksel aktivite, sağlıklı bir yaşam tarzının bir diğer önemli bileşenidir. Uzmanlar kilo vermenin, %80 diyet ve %20 egzersizle mümkün olduğunu söylüyor. Herkes bu istatistiğin arkasına sığınır. Ama şunu unutma ki, her şey kilo vermekle ilgili değil. Bütün bunlar kendini daha iyi hissetmen için. Düzenli bir egzersiz rutini; formda kalmanı, enerji kazanmanı ve stres atmanı sağlar. Yeni yıl, düzenli bir egzersiz rutininin kararını vermek için nefis bir fırsat. Jogging yapabilir, yürüyüşe çıkabilir hatta dans edebilirsin. Hepsi fiziksel olarak aktif kalmana yardım edecek ve sen yeni yılda çok daha mutlu olacaksın.
 

Sevdiğin İşlere Vakit Ayır


2020’yi kendine ada. Evet, ciddiyim. Bunu yapmak için önünde hiçbir engel yok. İstediğin herhangi bir şekilde, yalnız başına ya da başkalarının eşliğinde; rahat olduğun, keyif aldığın ve kendini iyi hissettiğin şeylerin peşinde koş. Sana şahane hissettirecek o hissi birçok farklı aktivitede bulabilirsin. Çocuklarınla geçireceğin vakitler, yeni bir hobi ya da belki sosyal bir sorumluluk... Yeter ki sen iyi hissetmeye geçtiğimiz yıllardan daha fazla odaklan. Bütün bunları ne sıklıkta yapabileceğini belirlemek senin elinde. Belki her gün değil ama haftada iki ya da üç kez mutlu olduğun anlar yaratmak için asla çekinme. Böylece 2020 senin için unutulmaz bir yıla dönüşecek.
 

Bir Yeteneğini Keşfet


Okuduğun okullar, mesleğin ya da yaşam tarzın seni tanımlamak için yetersiz. Yeni yılda kendini keşfetmeye devam et. 2020 için yepyeni bir hedef belirle. Belki yeni bir dil öğrenebilirsin, annen gibi güzel yemek yapabileceğini keşfedebilir ya da masa tenisinde ne kadar iyi olduğunun farkına varabilirsin. Kendini tanımaya her gün devam edeceğine söz ver ki yeni yılda yepyeni bir sen tanıyalım.
 

Kendini Daha Çok Düşün


Hayatın koşuşturmasında insan en çok kendini ihmal ediyor. Bu sene öyle olmasın! İşte, özel hayatında ne olursa olsun önemli olan sensin. Kendine iyi bakman lazım. Saçına, cildine, vücuduna, yüzüne, gözüne… A’dan Z’ye bakım için kendi ritüelini belirle çünkü bu teklif kaçmaz. Yılbaşına özel 100 TL indirime ek Paracık kazanmak için hemen kozmetik alışverişine başla.