Tiyatro sezonu açıldı! Çocuk tiyatroları ise çocuğunla kaliteli zaman geçirmen için bulunmaz bir fırsat. İstanbul’da salonlar yine birbirinden güzel çocuk oyunlarına ev sahipliği yapıyor. Unutulmaz klasiklerden 7 şahane çocuk oyununu senin için listeledim.

Kurbağa Prens


Sarayın birinde, kendi güzel ama biraz huysuz bir prenses yaşamaktadır. Aslında gerçek bir arkadaşa sahip olmayı çok istemekte ama bencilliği ve kabalığı yüzünden bunu bir türlü başaramamaktadır. Bir gün, kral olan babası prensese sihirli bir top hediye eder ve olaylar gelişir.
 

Jules Verne ile Zamanda Yolculuk 


Jules Verne'nin sınırsız hayallerini kendisinden dinleyerek, beraber deneyler yapabileceğiniz bu oyunda seyirciler de oyuna katılım sağlıyor. Bilimin sıra dışı ve eğlenceli yönüne odaklanan oyun, öz güven, takım çalışması ve eleştirel düşünce başta olmak üzere temel insani değerlerin kapılarını aralıyor.
 

Gölge Oyunu


Hacivat, iş arayan Karagöz'ü ofiste çalışması için Çelebi'ye tavsiye eder. Çelebi'nin doktor olduğunu duyan Karagöz de doktorluk yapmaya heveslenir, gelen gidene kendini doktor olarak tanıtmaya başlar. Çelebi'nin aslında Baytar olduğunu fark ettiğinde işler çoktan karışmıştır.

Aladdin'in Müzikali


Fakir ama altın kalpli bir genç olan Aladdin, sultanın kızı Prenses Yasemin’e ümitsizce âşıktır. Kaplanağzı Mağarası'ndan aldığı sihirli bir lamba ile hayatı aniden değişen Aladdin, lambanın cini sayesinde sevdiği kıza ulaşmayı başarabilecek mi?
 

Küçük Prens (Le Petit Prince) 


Türkiye’de pek örneği olmayan “kamishibai” (Japon kâğıt tiyatrosu) tekniği ile anlatılan bu klasik yapıt, sevgiyi, aşkı, insanların yanlışlarını, değer verdiklerini ve unuttuklarını çocuk bakış açısı ile sunuyor. Küçük Prens, masallar dünyasında çocuklara yepyeni bir pencere açıyor.

Çizmeli Kedi


Bu nefis masal, özüne sadık kalınarak sahnelenmiş. Özel dekor ve kostüm tasarımı, kuklaları ve Özlem Kaveller’in nefis müzikleriyle, ortaya son derece keyifli bir Çizmeli Kedi oyunu çıkmış. En olumsuz durumlarda bile umudumuzu kaybetmememizi öğütleyen bu nefis masalı çocuğuna izletme fırsatını kaçırma.
 

Bir Zebra Müzikali


Her şeyi bırakın, şimdi çook uzaklara, Kharo Çölü'ne gidiyoruz. Çöl olduğuna bakmayın, birçok canlı yaşar orada: zebralar, kaktüsler, çöl kirpileri ve daha birçoğu... Ama bizim hikâyemizin konusu zebralar. Eğer öyle olmasaydı adı "Bir Zebra Müzikali" olur muydu? Müzik, dans ve macera dolu Bir Zebra Müzikali’nde hem çocuklar hem de yetişkinlerin fazlasıyla eğleneceği kesin!

Çocuğunla beraber izleyeceğin birbirinden güzel, öğretici ve keyifli oyunlar için biletler Biletix’te!