Bir dönem daha geride kaldı, şimdi karne sahiplerini ödüllendirme zamanı. Karneler iyiyse başarıyı takdir etmek için, karne bekleneni vermiyorsa da çalışmayı teşvik etmek için hediye alabilirsin. Kısacası çocuklara hediye almak her zaman iyi bir fikirdir, bunun için bahane yaratmaya bile gerek yok. Z kuşağı için alabileceğin hediyeleri bu listede senin için derledim. Bakalım bu kış, çocukların yüzünü nasıl güldürebiliriz? :)

Playstation 4


Yeni nesil dijital bir dünyaya doğduğu için oyun konsolları hayatlarının vazgeçilmez bir parçası. Yakınında hâlâ bir oyun konsoluna sahip olmayan çocuk kaldıysa, onu sevindirmek senin görevin. Geçmişte kötü bir imajı olan ve çalışmayı engellediği düşünülen video oyunları aslında pek çok konuda oyuncuya yardımcı olabilir: Video oyunları yabancı dili geliştirebilir, sosyalleşmeyi kolaylaştırabilir, hayal gücünü güçlendirebilir ve daha pek çok konuda faydalı olabilir.
 

Kişisel Bilgisayar


Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan biraz uzaklaşılsa da çoğunluk hala işlerini bu cihazlar üzerinden yürütüyor. Kişisel bilgisayarlar, oyun makineleri olmanın ötesinde pek çok konuda hayatı kolaylaştırıyor. Yarının yetişkinlerinin de bir noktada bilgisayarlarla karşılaşacağını düşünürsek onları şimdiden tanıştırmak iyi bir fikir olabilir.
 

Bisiklet


Klasik bir tercih olan bisikleti es geçmek olmaz. Nostaljik bir hediye gibi görünse de bisikletler günümüzde yeniden çok popüler! Çağın en büyük sorunlarından hareketsizliğe ilaç olacak bu hediyeye her çocuk sevinecektir. Ancak yaşadığın yerin bisiklet kullanmaya uygun olması önemli. Güvenliği de göz önünde bulundurarak karne hediyesi olarak bisikleti düşünebilirsin.
 

Akıllı Telefon


Çocuklar, hayatın vazgeçilmez bir parçası hâline gelen elektronik cihazlarla büyüyorlar. Belki de bu kış çocukların bir telefonun sorumluluğunu alma vakti gelmiştir? İletişimi kolaylaştıracak ve çocuğun dijital dünyaya adım atmasını sağlayacak bir telefon iyi bir hediye olabilir. Biraz yardım ve doğru yönlendirme ile akıllı bir telefon çocukların ve ailelerin hayatında pozitif bir dönüşüm yaratabilir.
 

Lego


Yine geçmişten günümüze uzanan bir klasik: Lego. Çocukların hayal güçlerini özgür bırakarak üç boyutlu pek çok şey yaratabilecekleri bu minik ve renkli cisimler, ortalığa saçıldığında ayaklar için acı veren bir deneyime dönüşse de hâlâ iyi bir hediye alternatifi. :)
 
Bu listede bahsettiğim hediyeleri ve çok daha fazlasını bulman için buraya bir de bağlantı bırakıyorum: hepsiburada.com. Dilersen önerilerimi değerlendirebilir, dilersen de kendi özgün hediyelerini seçebilirsin. Karar senin!