Bu hayatta birçoğumuzun kurduğu en güzel bağ hayvanlarımızladır belki de. Onlara ne yapsak haklarını ödeyemeyiz…
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü vesilesi ile burçların hayvanlarla olan bağlarını mercek altına yatırmak istedim.
Elbette doğum haritalarınızda, 6. Evinizde, Ay, Jüpiter, Venüs, Merkür ya da Neptün gibi gezegenleriniz varsa hayvanlara karşı sevginiz, onları koruma güdünüz hangi burçtan olursanız olun çok yüksek olacaktır.
Hopililerin bir hayvanı barınaktan ya da sokaktan sahiplenmek isteyeceğine de zaten eminim.
Hadi buyurun burçların hayvanlarla olan ilişkilerine beraber bir göz atalım.

Koç Burcu


Enerjik ve fevri yapınız sık sık adrenalinizi yükselttiği için hayvanlar sizin için çok güzel bir sakinleştirici olabilir. Hayvanlarla çok güzel arkadaşlık kurabilirsiniz ve onlarla oynamak size de iyi gelebilir. Özellikle hareketli ve size birebir tepki veren bir hayvan dostunuz olursa müthiş bir uyum yakalayabilirsiniz.
 

Boğa Burcu


Doğa aşığı ve yeşilin, denizin sakinliğini, iyileştirici tabiatını seven siz Boğa’lar, hayvanlarla da son derece huzurlu ve derin bir ilişki kurabilirsiniz. Özellikle stresli zamanlarınızda sizi anlayacak ve sevgisiyle, şefkatiyle sizi dinginleştirecek bir hayvan muhakkak edinmelisiniz.

 

İkizler Burcu


Eğlenceli, muzip ve çok yönlü tabiatınıza denk bir hayvan edinebilirseniz aranızda müthiş bir bağ gelişebilir. Bence siz hayvanlarınızla konuşarak onları çok güzel eğitebilirsiniz. Onlar sizin belki dilsiz, ama yakın arkadaşlarınızdan biri olabilir. Ayrıca zihinsel anlamda rahatlamanıza, zihinsel yoğunluğunuzu boşaltmanıza da yardımcı olacaklardır.
 

Yengeç Burcu


Ah siz yüreği şefkat dolu Yengeç’ler! Elbette bir hayvan sahiplenip, onu ailenizin bir bireyi gibi görüp, o sevimli dostunuzu adeta evlat edinebilirsiniz. Sevgiyi en saf haliyle vermeyi seven hayvanınızla çok duygusal bir bağ geliştirebilirsiniz. Bence her Yengeç’in hayatında onu çok seven bir minik dosta ihtiyaç var. Hadi barınaktan bir evlat edinin. :)
 

Aslan Burcu


Yüce gönüllü Aslan’lar evindeki hayvanını da tebaasına alacak ve özenle bakıp büyütecek, sevgisini ondan esirgemeyecektir. Fakat biraz şaşaa, fiyaka seven yanınız özellikle cins bir ev hayvanı isteyebilir. Oysa o yüce gönlünüz, gözü yaşlı ve sevginize muhtaç bir sokak ya da barınak hayvanını da pekâlâ böğrüne basabilir.

 

Başak Burcu


Titiz insanlarsınız siz. Ev hayvanınıza da iyi bakar, onun kişisel bakımıyla sonuna kadar ilgilenebilirsiniz. Fakat ev hayvanınızın, yatak odanıza ya da mutfağınıza girmesi sizi biraz irrite edebilir. Ya da tüyünün dökülmesi sizi zaman zaman zorlayabilir. Bu yüzden bir ev hayvanı almadan önce muhakkak iyi düşünmelisiniz. Almaya hazır olduğunuzda ise ona çok iyi bakacağınıza hiç şüphemiz yok.
 


Terazi Burcu


Renkli kişiliğinize hitap eden bir ev hayvanıyla çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Üstelik ona çeşitli aksesuarlar, oyuncaklar hatta kıyafetler almak çok hoşunuza gidebilir. Fakat siz sosyal insanlarsınız, dolayısıyla hayvan bakımınızın sorumluluğunu sizinle paylaşabilecek bir aile üyesi muhakkak olmalı derim.
 

Akrep Burcu


Tutkunun ve yoğun duyguların baş temsilcisi siz sevgili Akrep’ler ev hayvanlarınızla da son derece derin bağlar kurabilirsiniz. Ona göre hayatınızı planlayabilir, onun için elinizden geleni ardınıza koymayabilirsiniz. Adeta bir aşk yaşayabileceğiniz ev hayvanlarınız sizin duygusal durumlarınızı çok iyi anlayabilirler.

 

Yay Burcu


Özgürlüğüne ve seyahat etmeye çok düşkün olan Yay’lar bir hayvan sahip edinmeden önce iyice düşünmeli. Gerçekten de ona kaliteli zaman ayırabilecek misiniz? Şayet eminseniz, ev hayvanlarınızla oynamaktan, vakit geçirmekten çok keyif alacağınıza eminim. Onlar sizin en iyi arkadaşınız olabilir.
 


Oğlak Burcu


Derin bir yalnızlık duygusuyla yaşayan ve kendini hayatını, kariyerini inşa etmeye veren siz sevgili Oğlak’lara hayvanlar çok iyi gelebilir. Sorumluluk bilinciniz zaten var. Pek tabii bir hayvanın da sorumluluğunu alabilir ve ona çok iyi bakabilirsiniz. Fakat pek çok sorumluluğu tek başına taşıyan siz sevgili Oğlak’lar gerçekten de bir sorumluluk daha almak istiyor musunuz, iyice düşünmelisiniz.

 

Kova Burcu


Muhtemelen hayvan hakları konusundaki hassasiyetinizle ön plana çıkacaksınızdır. Onların da bir yaşam hakkı olduğunu ve korunması gerektiğini en çok siz savunacaksınızdır. Sizler hayvanlarınızın özgürce evinizde hareket edebilmesini istersiniz. Onlara sınırlar koymaz, onların mutluluğu için elinizden geleni yaparsınız. Sizlerin en iyi arkadaşı hayvanlarınız olabilir.

 

Balık Burcu


Siz duygusal balıkların kalbinde bir hayvanın pati izi muhakkak bulunur. Hayvanlarınızla çok derin bağlar kurabilir, onların duygusal hal ve tavırlarını çok iyi analiz edebilirsiniz. Hayvanlarınız için seve seve kendi vaktinizden verebilirsiniz. Siz fedakâr Balık’ları da en iyi anlayanlar elbette hayvanlar olacaktır.