Hayatının en önemli gecelerinden biri olan mezuniyet balosuna çok az zaman kaldı. Haftalar, belki de aylar öncesinden araştırmalara başladığın, hazırlıklar yaptığın bu özel gecede şık ve güzel görünmek istediğini çok iyi biliyorum. Bunu hak ettin de! Rüya gibi bir akşam geçirmek için ihtiyacın olan şeyler iyi müzik, yakın arkadaşların ve tabii ki muhteşem bir elbise. Balonun kraliçesi olmaya hazır mısın? Senin için bulduğum en güzel mezuniyet elbiseleri aşağıda!

Canlı Renkler


Moda devleri, 2019 ilkbahar-yaz sezonu defilelerinde bu sezon canlı renklerin gücünü gösterdi. Mezuniyet elbiseleri seçenekleri, yani ilhamını baharın parlak renklerinden alan pembeler, morlar, fuşyalar, podyumlardan vitrinlere yerleşti. Bu renk cümbüşünden kendine yakışanı seçip balo gecesinde göz alıcı olabilirsin.

Bahar Coşkusu


Mezuniyet balosunda stilinle çiçekler açtırmak ister misin? Bu yılki mezuniyet elbiseleri arasında çiçek desenleri bazen baskı, bazen de işleme şeklinde bol bol karşımıza çıkıyor. Beli kuşaklı, etek bölümü transparan olan bu elbise, romantik bir görünüm elde etmek isteyenler için doğru seçim.

Asil Beyaz


Beyaz abiye elbiseler, düğünlerde odağı gelinin üzerinden çektiği için pek tercih edilmez. Ancak mezuniyet elbiseleri için bu durum geçerli değil. Asaletin rengi beyaz, yalın ve güçlü bir stilin anahtarı! Özellikle de bronz tenliler için…

Siyah Küçük Elbise


Parlak renkler gözünü korkutuyorsa siyah küçük elbise klasiğinden vazgeçme. Her tür vücut tipi için güvenli bir liman olan siyah, balo elbiseleri seçenekleri arasında favori renk olmaya devam ediyor. Hareketli kol detayıyla ve payetleriyle dikkat çeken bu mini elbise çok güzel!

Balo Kraliçesi


Kabarık etekler, jakarlı kumaş ve pembenin zarafeti... Romantik mezuniyet elbiseleri çocukluğundan beri hayallerini süslüyorsa aradığın bu olabilir. Kendini masallardaki prensesler gibi hissetmeye hazır mısın?
 

Sade ama İddialı


Mezuniyet elbiseleri söz konusu olduğunda dikkat etmen gereken en önemli şey; sana yakışanın ne olduğunu bilmek! Bazen vitrinde ya da bir başkasının üzerinde gördüğün elbiseyi sen giydiğinde hayal kırıklığı yaşayabiliyorsun. Bazense sade ve vücuda oturan bir kesim, tam da ihtiyacın olan şey olabiliyor. İnce beline güveniyorsan bu modeli mutlaka denemelisin.

Bronz Tanrıça


Degaje yakaların altın çağını yaşadığını bilmeyen kalmadı herhalde! Bluzlardan abiye elbiselere, günlük ya da gece kullanımında karşımıza sık sık çıkan bu model, mezuniyet elbiseleri arasında da yer alıyor. Bakır rengi payetlerle bronz bir tanrıça gibi görüneceğinden şüphen olmasın.

Kırmızı Halı Şıklığı


Mezuniyet balosunda kendini ünlü bir film oyuncusu gibi mi hissetmek istiyorsun? O zaman Oscar ya da Altın Küre’nin kırmızı halı şıklığını aratmayacak türde, yerlere kadar uzanan ipek bir elbise ile gecenin yıldızı olabilirsin. İşte Hollywood yıldızlarının üzerinde gördüğün straplez balo elbiseleri!