Herkesin tatile çıkmak için gün saydığı bu günlerde, Astrolog Uygur Gür senin için hazırladı! Burçların tatile çıkma planlarını, yanına almak isteyebileceklerini yazdı, hemen keşfet!

Koç Burcu


"Benim için tatil demek eğlence, aksiyon demek. Kesinlikle sakin, dingin tatillerin temsilcisi değilim. Adrenalin demek, ben demek. Herkesi de eğlendirmek isterim. Bunun için de detaylı bir bavul hazırlamalıyım. Bir kere kombinlerim birbiriyle uyumlu ve çeşitli olmalı. Gözler benim üzerimde olmalı. Tüm tatil ben konuşulmalıyım."

 

Boğa Burcu


"Kafamı dinlemek istiyorum sadece. Huzur, sessizlik, sakinlik tam olarak aradığım şey. O vakit bana dingin, güzel bir deniz ve taze lezzetli yemekler eşlik etmeli. Her zaman bildiğim, kalitesinden emin olduğum bir yere gitmek istiyorum. Risk almayı kesinlikle düşünmüyorum. Ayrıca tatilde yediğime, içtiğime de dikkat edemem. Aman her gün mü tatile gidiyoruz? Kendime şöyle üstüme başıma yapışmayacak, tiril tiril, rahat kıyafetler seçeyim tatil için."

 

İkizler Burcu


"Tatilimi tek bir yerde geçirmek istemiyorum. Hep aynı deniz, aynı mekân, aynı insanlar. İkinci gün sıkılmaya başlıyorum valla. Koşuşturmalı tatil seviyorum ben. Gerçi dinleneceğim derken yoruluyor muyum acaba? :) Yedekli gitmek lazım tatile. Yani şöyle geniş bir bavul yapmam lazım. Sırf ayakkabılarım bavulun yarısını kaplar şimdi. Sahi kendime, ayaklarımı sıkmayacak birkaç çift yazlık ayakkabı mı alsam?"


 

Yengeç Burcu


"Şöyle sıcacık, minnoş bir tatil yapmak istiyorum. Öyle kocaman tatil köylerinde sıkılıyorum ben. Bana böyle ev havası veren butik otelleri daha çok seviyorum. Şöyle temiz bir pansiyon da olabilir. Sabahları keyifli keyifli, etrafta fazla kalabalık olmadan kahvaltımı yapmak istiyorum. Gittiğim yerde biraz görülecek, gezilecek tarihi yerler de olsa hiç fena olmaz. Tatil için uzun uzun hazırlık yapmaya gerek yok. Bana birkaç rahat kıyafet yeter."

 

Aslan Burcu


"Elbette tatile çıkıyorsam, şanımı da tatile yansıtmalıyım. Bir kere lüks otel severim ben. Bütün hizmetler tarafıma kusursuz verilmeli. Eğlencesiz tatil sevmem. Gün içinde bol bol aktivite olmalı. Biraz dağıtmak, eğlenmek benim de hakkım. Hem ben eğlenmezsem, kimse eğlenemez ki! Göz önünde olacağıma göre beni geniş bir bavul, dolayısıyla sıkı bir alışveriş paklar. Sırf ayakkabılarım, aksesuarlarım bir bavul ediyor zaten. Ne yapayım bir tane ben daha yetişmiyor işte!"

 

Başak Burcu


"Şimdi tatile nasıl organize olacağım ben? Sıcağı, sineği, hijyeni derken bir dolu tantana. Bir kere hijyene önem veren bir yer olması gerekiyor. Acaba sağlık ekipleri de var mıdır? Ne olur ne olmaz, iyisi mi ben bir ilaç kutusu alayım yanıma. Tatilde de çok para harcanıyor, acıyorum giden paraya. Şöyle hesaplı bir tatil nerede yapılır ki? Ben iyisi mi önden araştırmamı iyice bir yapayım."

 

Terazi Burcu


"Kalabalık tatil seviyorum ben. Ne kadar çok insan, o kadar iyi bana. Şöyle bol aktiviteli, büyük, her şey dâhil hizmet veren bir otele gitmek istiyorum. Bavulumu da şimdiden yapmaya başlasam iyi olacak. Tek tek planlamalıyım kombinlerimi. Bu yazın renkleri ne acaba ? Giydiklerim önce benim içimi açmalı. Uyumlu takılar ve ayakkabılar da çok önemli. Heyecan yaptım bak. :)"

 

Akrep Burcu


"Valla böyle kalabalığın, kargaşanın olduğu tatilleri ben pek sevmiyorum. Tatil dediğin az insanla ve kargaşasız yapılır. Öyle herkesle sürekli muhatap olmaktan, her özelimi paylaşmaktan hoşlanmıyorum açıkçası. Biraz yalnız kalmaya, kendimi dinlemeye ihtiyacım var. Aslında yeni yerler keşfetmek lazım. Şöyle güzel butik bir otele mi gitsem, yoksa tekneyle keşfe mi çıksam? Bavul işi kolay; şöyle seksapalitemi yansıtacak birkaç kıyafet yeterli olacaktır."

 

Yay Burcu


"Ya benim gitmek, görmek istediğim o kadar çok yer var ki, o kısacık tatile ben bunların hepsini nasıl sığdıracağım? Keşke şöyle gidebildiğim kadar uzaklara gidebilsem. Bambaşka kültürleri, yeni insanları tanısam, biraz macera yaşasam. Bol aktiviteli ve adrenalini bol bir tatile ihtiyacım var benim. Hatta biraz su sporlarına mı dâhil olsam? Ya da uzun uzun yürüyüşler, keşifler yapabileceğim bir yere mi gitsem? Bavul benim için en kolayı, son dakikada bile organize olurum, yeter ki tatil olsun, gezme olsun bana. :)"
 


Oğlak Burcu


"Şimdi işi gücü bırakıp nasıl tatile gideceğim ben? Ne ara hem? Gitmeden işleri organize etmem lazım. Acaba yanımda bir laptop götürüp, arada uzaktan işlere müdahil mi olsam? Tatil için düzgün bir yere gitmek lazım. İyice araştırmam lazım. Dört dörtlük hizmet veren, lüks bir tatil köyü, ya da benzersiz, kaliteli bir butik otel olmalı. Tatil için birkaç yeni kıyafet alsam iyi olacak."

 

Kova Burcu


"Tanrı misafiri olmayı severim ben. Plansız, programsız tatilleri. Özgürlüğümün, bireyselliğimin kısıtlanmadığı… Uzun uzun bir yerde kalamam. İyisi mi kendime birkaç rota seçeyim. Bana oda + kahvaltı hizmeti veren temiz bir butik otel ya da pansiyon yeterli olur. Yanıma zaten çok eşya da almam. Bir de onları mı taşıyacağım? Sağlam ve rahat bir ayakkabı ve birkaç parça rahat kıyafet yeterli olacaktır. Tatilde hiçbir şey üstüme yük olmamalı."

 

Balık Burcu


"Tatile gidip tazelenmem, nefes almam lazım. Şöyle mis gibi bir kumsal, çarşaf gibi bir deniz büyük keyif verir. Yemeğimi bile mümkünse denizin dibinde yemek isterim. Şöyle rafine, uygun fiyatlı bir tatil seçeyim kendime. Hopi, Paracıklarımın cebime kalacağı, uygun fiyatlı bir tatil bakalım mı bana beraber?”

O zaman ne yapıyoruz? Tatile çıkıyoruz, tedbirler tamam. İşte sağlığın ve rahatın için alınacak önlemler ve yeni düzenlemeler!