2020 yazı, diğer yıllardan biraz daha farklı olacak. Ama bu eğlencenin bittiği ya da tatil yapamayacağın anlamına gelmiyor. Çünkü otellerde ve diğer turizm işletmelerinde belli kurallar ve önlemler uygulanarak, rahat bir tatil geçirmen için gerekli her şey yapılacak. İşte sağlığın ve rahatın için alınacak önlemler ve yeni düzenlemeler!

Sosyal Yaşamı Güçlendiren Sosyal Mesafe

Otellerin ve diğer turizm tesislerinin; restoran, bahçe, plaj, spor salonu gibi ortak alanlarında sosyal mesafenin korunması için özel düzenlemeler ve işaretlemeler yapılacak. Bazı alanlarda koruyucu bariyerler kullanılacak. Misafirler de bu düzene göre hareket edecek. Böylece sosyal mesafeyi kolaylıkla koruyabilecek, kimseyi uyarmak zorunda da kalmayacaksın.

 

Dezenfektanlar ve Tek Kullanımlık Ürünler


Misafirlerin kolayca ulaşacağı, belirli noktalara sabitlenmiş dezenfektanlar, tatil boyunca dilediğin zaman ellerini temizlemeni mümkün hâle getirecek. Odalarda da el dezenfektanı veya antiseptiği bulunacak. Tek kullanımlık sabun, şampuan, duş jeli gibi ürünler de kişisel hijyenini en steril şekilde gerçekleştirmene yardımcı olacak.
 

  Sterilize Edilmiş Tertemiz Alanlar 

Yemek yediğin restoranda, kaldığın odada hijyenin korunması için en üst seviyede önlemlerin alındığını bil. Televizyon kumandası, telefon, havlu kartı, oda kartı veya anahtarı gibi en küçük eşyalardan masalara, sandalyelere kadar tüm eşyalar sterilize ediliyor.

 

İşleri Kolaylaştıran Temassız İşlemler


Büyük ihtimalle rezervasyonlarını uzun zamandır online olarak yapıyorsun. Bu sene online işlemlerin sağladığı kolaylıklardan daha fazla yararlanacaksın. Ödeme işlemlerinin temassız bir şekilde gerçekleşmesinin yanında, tatil boyunca QR kodları, dijital menüler gibi teknolojilerle de daha içli dışlı olacaksın. Tüm bunlar sayesinde sadece kişisel hijyeninin için önlem almış olmayacaksın aynı anda zamandan da tasarruf edeceksin.

 

Esnek ve Ücretsiz İptal Politikası


İşletmeler ve turizm acentaları bu dönemde daha esnek olacak. Esnek ve son haftaya kadar %100 iade garantisi sunacak oteller için erken rezervasyon yaparak yerini şimdiden ayırabilirsin. Bu yaz iç rahatlığıyla tatile çıkabileceğin ve ücretsiz iptal güvencesiyle erken rezervasyon yapabileceğin avantajlı fiyatlarda oteller için burayı inceleyebilirsin. Şimdiden iyi tatiller!