Yavaş yavaş iş hayatına dönen burçlar neler hissediyor, bu süreci nasıl karşılıyor? Astrolog Uygur Gür, eğlenceli bir dilde senin için yazdı. Önce kendi burcunu, sonra sevdiklerininkini okumayı unutma.

Koç Burcu


"Açıkçası evde vakit geçirmekten sıkılmıştım. Enerjim resmen hapsoldu evin içinde. Benim gibi enerjik bir insanı bile hapsetti ya şu salgın… Ama geçmişe mazi derler ve ben artık sahalara dönmeye hazırım. Demek ki beni karşılamaya hazırlanan ve enerjimi özleyen iş dünyasına geri dönüşüm iddialı olmalı. Kırmızı benim rengim ve şu güzel yaz günlerini iddialı kıyafetlerle karşılamak için biraz alışveriş yapmak benim de hakkım."

 

Boğa Burcu


"İstikrar delisi beni bile iş hayatından uzak tuttun ya sen… E hadi onu geçelim beni favori gurme restoranlarımdan nasıl ayırdın? Peki ben şimdi bunların acısını keyifle, zevkle çıkarmaz mıyım? Öğle aralarını kesinlikle özlediğim lezzetlere ayırmayı planlıyorum ve bu konuda itinayla programlar yapacağım. İsteyen mesai arkadaşlarım buyursun katılsın bana."
 


İkizler Burcu


"Telefon yanağımı çürüttü valla. O benden, ben ondan sıkıldım. Meğer sevgili iş arkadaşlarım ne kıymetliymiş. Ne severmişim ben onları. Öğle aralarında ve her fırsatta kendimi çeneye vermek istiyorum. Kendimi yüz yüze ifade etmeyi özledim yahu. Bu arada sokağa çıkamamaktan gardırobum eskimiş, iş arkadaşlarımın karşısına böyle çıkamam!"

 

Yengeç Burcu


"Hadi diyelim ben yeni normale adapte oldum. Peki sevgili midem bu duruma ne diyecek? O hassas midem her şeyi kaldıramaz ki. İyisi mi ben bir müddet biraz evden kap kaçakla yemek taşıyayım ofise. E arada yine ufak ufak kaçamaklar yapar, ofistekilere, paket servisine eşlik eder, alıştırırım midemi. Şimdi yemeği sıcak tutan, sızdırmaz yemek kapları çıkmış. Bir göz mü atsam?"

 

Aslan Burcu


"Ah canım, iş hayatına dönebilirim, ama bu saçlarla değil. Kendi kendime elbette bakımlarımı yaptım ama sıkı bir kuaför paklar beni. Ayrıca şık, bakımlı olmak benim gibi Aslan’ın olmazsa olmazı. Lider ruhumu, karizmamı taşıyacak, göz dolduracak bir yaz gardıobu bana iyi gelebilir. Hatta biraz da yazlık takı, aksesuar ve ayakkabı mı baksam kendime acaba?"

 

Başak Burcu


Bence yeni normale dönmek için erken. Şimdi ben öyle kimseyle iş hayatında özlem filan gideremem. Herkesle sarmaş dolaş da olamam. Çok gereksiz hareketler bunlar. Ama efendice işime gider, her zamanki gibi ne kadar iş varsa siler süpürürüm. Sahi siler süpürürüm demişken, ofisin temizliği iyi yapıldı mı acaba? İyisi mi ben birkaç şahsi temizlik malzemesi de yanımda götüreyim işe."

 

Terazi Burcu


"Tembelliğe alışmıştım ve pek benimsemiştim ama asosyal bir tembellik hiç bana göre değilmiş. İnsan işe koşa koşa gider mi? Gider… Hele de iş arkadaşlarını özlediyse, onlarla bir yudum sohbete hasret kaldıysa, gider. Takıp takıştırmayı, giyinmeyi, salınmayı da o kadar özledim ki. Koca baharı es geçtik, bari yazın tonlarını yakalayayım. Şöyle kibarlığımla, uyumumla ve tabii ki insanların içini açaçacak yepyeni gardırobumla iş hayatına damgamı vurayım gitsin."

 

Akrep Burcu


"Hmm demek ki nihayet eski günlere geri dönüyoruz. Bakalım kimler neler yapmış bunca vakit. Evde sermiş mi postu, yoksa çalışmış mı? Onu bunu bilmem, benim bir an önce o eski performansımı göstermem ve öne çıkmam lazım. Gözler üzerimde olacağına göre, çekiciliğimden de fire vermemeliyim. İçimdeki cazibeyi kıyafetlerime de yansıtmalıyım o vakit. Geçen yazdan kalan kıyafetlerim çoktan demode oldu, bu yazın trendleri ne ki acaba?"
 


Yay Burcu


"Ama ben daha tatil yapacak, kendime sahillere atacak, koy koy gezecektim. Oldu mu şimdi? Evde oturmaktan bu kadar sıkılmışken, şimdi bir de iş hayatında mı dört duvar arasına gireceğim? En büyük tesellim o çok özlediğim iş arkadaşlarım. Ne yapalım artık bir yandan çalışır, bir yandan da en yakın zamanda yapacağım tatilimi planlarım. Mayosuydu, paletiydi, oteliydi uzun uzun araştırırım artık."

 

Oğlak Burcu


"Yok ya ev hayatı bana göre değil. Ben keyif almıyorum boş boş oturmaktan. İş hayatı demek, ben demek. Nihayet sahalara geri dönüyorum ve yapılacak çok iş var. Hazırlık yapmalıyım. Birkaç ciddi kıyafete ihtiyacım olacak. Şöyle kalite kokmam lazım. İşe, Hopi’nin bana özel tekliflerine göz atarak başlayacağım."

 

Kova Burcu


"Bu kadar ay sonra hakikaten işe dönmeye hazırım. Biraz hareket bana iyi gelecek. Hem bu süre zarfında iş hayatıma ve ofise işe gelebilecek müthiş fikirler ürettim. Yaratıcı ve öncü fikirlerimle esip geçmeyi planlıyorum. Ayrıca iş arkadaşlarımla verdiğimiz kahve molalarını da hiçbir şeye değişmem. Önümüz yaz ve elbette benim için rahatlık önde gelir. Kendime şöyle içinde rahat hareket edebileceğim, beni terletmeyecek, gösterişten uzak, sade, yeni kıyafetler almam gerekiyor."
 


Balık Burcu


"Anladım ki ben işime ve arkadaşlarıma da bağımlılık geliştirmişim. Arada şikayet ediyordum, sıkılıyordum ama uzak düşünce işim ve iş arkadaşlarım olmadan mutlu olamayacağımı anladım. Arkadaşlarım beni tam anlamasa da kıymetimi bilmeseler de onlar benim kıymetlim. Acaba birkaç ufak hediye mi alsam onlara? Bir fular, bir kravat, belki yazlık bir takı…"