Tatil günleri yaklaştıkça bavul hazırlama telaşı da giderek artıyor. Kıyafetler, aksesuarlar, bakım ürünleri, elektronik cihazlar derken bavul bir anda dolup kapanmayacak hale geliyor. Ama merak etme, bu yıl bavulunu hazırlarken yanında ben varım. Sen sadece yanına almak istediğin eşyalarını hazırla. Gerisini birlikte halledeceğiz!

Bavul Tabanını Uzun Kıyafetler ile Kapla


Elbiseler, etekler, tulumlar, pantolonlar… Buruşmaya meyilli ya da diğer giysilerine göre daha uzun kıyafetlerini kırışmamaları için bavulun tabanına ser. Otele geçtiğinde de hemen askıya asmayı unutma. Bu arada, uzun değil ama katlaması çok rahat olmayan jean şortlarını da en alt tabana yerleştirebilirsin.

 

Yuvarlayabileceğin Her Şeyi Yuvarla


Düzen denilince akla ilk gelen isimlerden olan Marie Kondo’nun ünlü katlama stiline çok benzer bir teknikle bavuluna da düzen getirebilirsin. Tişörtlerini, yumuşak ve kolay katlanabilir, buruşmayan alt giysilerini ve pijamalarını önce katlayıp sonra da rulo haline getirerek bavuluna yerleştirdiğinde her şeyin nerede olduğunu kolaylıkla görecek ve yerden tasarruf edeceksin.

 

En Üste Buruşmaya Meyilli Kıyafetler


Gömlek, ceket gibi dikkatlice katlaman gereken kıyafetleri giysi rulolarının üzerine yerleştirebilirsin. Eğer yanına şapka alacaksan, yolculuk esnasında takman en sağlıklısı ama bavulunda taşıyacaksan şapkanı da en üst kısma yerleştirip formunun bozulmasını engelleyebilirsin. Şapkanın içini iç çamaşırı ya da çoraplarla doldurup formunun bozulmamasına destek olabilirsin.

 

Küçük Paketler Hazırla


Kozmetik ürünleri, şarj aletleri, kablolar, takılar ve saç aksesuarları gibi küçük eşyaları kendi özel poşet ya da çantalarında ayrıştırıp bavulun fermuarlı bölümlerine yerleştir. Daha fazla yerden tasarruf etmek için seyahat boy bakım ürünlerini ya da kendi ürünlerini koyabileceğin seyahat şişelerini tercih et. Sıvı ve akabilecek ürünleri kilitli ve plastik poşetlerde saklayıp diğerlerinden ayrı tutmayı unutma. İstersen üzerlerini streçle kaplayabilirsin.

 

Köşeleri ve Kenarları Boş Bırakma


Kıyafetlerinin ve diğer eşyalarının her biri aynı boyutta olmadığı için kenarlarda ve köşelerde, küçük gibi görünen ama hatırı sayılır derecede eşyanı alabilecek yer kalacak. Bu bölümleri iç çamaşırı, çorap, kemer gibi küçük eşyalarınla doldurabilirsin. Şarj kabloların olduğu paket gibi küçük paketler de yine bu küçük alanlar için ideal.

 

Ayakkabıları ve Çantaları Ayır


Ayakkabılarını ve çantalarını bavulunun kapak kısmında yer alan bölmeye ayrıca koyman en iyisi. Her bir çanta ve ayakkabıyı ayrı poşet ya da bez çantalar içinde yerleştirebilirsin. Ancka unutma ne kadar düzenli bir bavul hazırlasan da gereksiz çanta ve ayakkabıları yanına almak bavulun kapanmamasına neden olabilir.
 
Bavulunu nasıl hazırlaman gerektiğini öğrendin. Eğer bavul yapmadan önce yazın trendlerine uygun bir şekilde eksiklerini tamamlamak istiyorsan önce Bu Yazın Plaj Modası yazıma göz atabilirsin.