Hareket etmek için kullanışlı bir yardımcı arayışındaysan yazımı okumaya devam et!

Evde, ofiste ve sana ait her alanda rahatça kullanabileceğin bir spor aleti arayışındaysan eliptik bisiklet modelleri aradığın ürün olabilir. Daha iyi ve fit hissetmene yardımcı olacak eliptik spor bisikleti çeşitleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olman için sana bir rehber hazırladım!Eliptik Bisiklet Nedir?


Eliptik egzersiz makinesi olarak da anılan eliptik bisiklet, yapısı gereği üzerinde elips şeklinde hareketler yapıldığı için eliptik sıfatını alan bir çeşit egzersiz aletidir. Larry D. Miller tarafından icat edilen bu cihaz, 90'lı yıllardan itibaren daha ince görünmek, fit kalmak ve aktif bir yaşam sürmek isteyen pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.Eliptik Bisiklet Nerede ve Nasıl Kullanılır?


Genel bir görünümü ve boyutu olsa da farklı markaların eliptik kondisyon bisikleti modelleri, çeşitli tasarımlarda üretilebiliyor. Ancak standart özellikleri sayesinde bu ürünleri yaşam alanlarına rahatlıkla taşıyabilirsin. Evinde dilediğin bir alanda, varsa özel ofisinde, bahçe ya da terasında, yazlığında ve daha pek çok mekanda kullanabileceğin eliptik bisiklet, koşu bandından çok daha az yer kapladığından ve daha farklı kasları çalıştırabildiğinden avantaj sağlıyor. Üstelik elektriksiz çalışabilen modellerle enerji harcamana da gerek kalmıyor.Eliptik Bisiklet ile Hangi Kaslar Çalışır, Nasıl İncelinir? Bir eliptik bisiklet ile koşu bandı, bisiklet ve merdiven tırmanma hareketlerinin tümünü gerçekleştirebilirsin. Üstelik bu alet ile eklemle


Bir eliptik bisiklet ile koşu bandı, bisiklet ve merdiven tırmanma hareketlerinin tümünü gerçekleştirebilirsin. Üstelik bu alet ile eklemlerini de zorlamadan spor yapabilirsin.
 
Eliptik bisiklet, hem üst hem de alt vücut kaslarını çalıştırmana olanak tanıyor. Bisiklet üzerinde farklı hareketler yaparak kol, sırt, göğüs, kalça, karın, ön ve arka bacak kaslarını etkili bir biçimde çalıştırabilirsin. Düzenli olarak kullandığında hem inceldiğini hem sıkılaştığını hem de duruşunun düzelip kas ağrılarının azaldığını fark edebilirsin.Eliptik Bisiklet Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?


Pek çok açıdan fayda sağlayan bu spor bisikleti senin de ilgini çektiyse senin için en iyi eliptik bisiklet hangisi karar vermen gerek. Bunun için birkaç püf noktasına dikkat etmen yeterli.
 
Öncelikle amacını belirle. Kilo vermek mi yoksa kondisyonunu dengede tutmak mı istiyorsun? Eğer amacın sadece kilo vermekse basit özelliklere sahip ekstra özellikler barındırmayan modelleri tercih edebilirsin. Sporcuysan zorluk koşullarını ayarlayabileceğin vitesli ve çalışmalarını takip edeceği kilometre sayaçlı eliptik kondisyon bisikleti modelleri senin için daha uygun olacaktır.
 
Eliptik bisikletler, mekanik ve manyetik eliptik bisiklet olmak üzere iki ana farkla ayrılır. Mekanik bisikletler daha eski çalışma prensiplerini barındıran, daha ağır aletlerdir. Manyetik eliptik bisiklet ise mekanik seçeneklere göre daha sessiz çalışır, daha uzun ömürlüdür ve güncellerdir.
 
Sen de evde spor bisikleti modelleri arasından seçim yapıp hem hedeflerine hem de bütçene uygun bir eliptik bisiklet sahibi olmak istiyorsan hemen gittigidiyor.com’u ziyaret et! gittigidiyor.com'dan yapacağın teknoloji dışı kategori alışverişlerinde %3 Paracık kazanmanın da tadını çıkar!