Can sıkıntısını gidermek ve keyifle zaman geçirmek için bir hobiye sahip olmak gibisi yok. Astrolog Uygur Gür, burçların özelliklerine göre en uygun hobileri senin için yazdı. Önce kendi burcunu, sonra sevdiklerinin burçlarını okumayı unutma.

Koç Burcu


Öncelikli enerjik, adrenalini yüksek insanlarsınız siz. Mars’ın çocuklarısınız. Bu da demek oluyor ki enerjinizi muhakkak bir yere kanalize etmeniz gerekiyor, aksi takdirde biraz huysuz olacaksınız. Spor yapmak sizi dinginleştirecektir. Üstelik spora yetenekli olduğunuzu da fark edin. Hareketi, adrenalini sevdiğinize göre, enerjinizi atabileceğiniz hareketli ve mümkünse açık alanda, doğada, yapılacak sporlar tam size göre olacaktır.

 

Boğa Burcu


Venüs’ün çocukları olarak keyfinize, rahatınıza düşkün bir yapınız vardır. Fakat fazla yemekten doğacak sağlık problemlerine açık olduğunuza göre, lütfen biraz hareketi ön plana çıkarın. Yoga, pilates gibi dingin sporları ya da açık alanda trekkingi tercih edebilirsiniz. Elbette bunların dışında sanatsal yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz takı tasarımı gibi kurslar ya da eğlenceli yemek kursları da tam size göre olacaktır.
 


İkizler Burcu


Merkür’ün çocukları olarak iletişim, öğrenmek ve kendini ifade edebilmek sizin için çok önemli. Öncelikle zihninizi rahatlatmak için muhakkak sosyalleşmeniz, zihninizden geçenleri ifade etmeniz gerekiyor. Öte yandan zihinsel dengeyi bulabilmek için yoga ve yüzme gibi rahatlatıcı sporlara da yönlenmelisiniz. Öğrenmeyi, araştırmayı çok sevdiğinize göre, felsefe ya da dil kursları size keyif verebileceği gibi, el becerilerinizi geliştirebileceğiniz resim vb. kurslar da tam size göre.

 

Yengeç Burcu


Bu kadar hisli insanların muhakkak hislerini ifade edebileceği alanlar yaratmaları gerekiyor kendilerine. Bu bazen yaratıcı yazarlık, şiir gibi uğraşlar olabileceği gibi, duygusal potansiyelin sanatla dışa vurumu için sanatsal faaliyetlerle uğraşmak şeklinde de kendini dışa vurabilir. Neden fotoğrafçılıkla ilgilenmiyorsunuz? Ya da bir müzik aleti öğrenmiyorsunuz?
 


Aslan Burcu


İçinizde bir yerlerde sahnede olmak isteyen, ön plana çıkmak isteyen, konuşulmak isteyen bir yan olduğunun farkına varın. Üstelik siz sahnede büyüyen bir insansınız. Mesela dans etmek size ne kadar da yakışır. Hem eğlenirsiniz, hem de sahneyi dolduran enerjinizle herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz. Elbette her Aslan’ın sanatsal bir tarafı vardır ve sakın bu hayatta bu yönünüzü ötelemeyin. Deneyin, şaşıracaksınız…
 


Başak Burcu


Zekâ ve detaycılık en önemli Başak özelliklerinden olduğuna göre bu yönlerinizi kullanabileceğiniz uğraşlar lazım size. Kiminize satranç ya da briç oynamak çok keyifli gelirken, bazılarınız ise el becerileri gerektiren kurslara katılabilir. Ayrıca araştırmacı ruhunuz sizi belli bir konuda uzman yapacağına göre, belki bir blog yazarak ya da kendi kitap projenizi başlatarak çok mutlu olabilirsiniz.

 

Terazi Burcu


Estetik olan her şeyden keyif aldığınızın farkında mısınız? Renklerden, kumaşlardan, giyimden, süslenmekten ya da tasarımlar yapmaktan. Birçoğunuzun içindeki o tasarımcı ruhun ortaya çıkması gerektiğine inanıyorum. Bu bazen bir kıyafet ya da takı tasarlamaktır, bazen de bir Web sitesi. İçinizdeki kreatif yönü ortaya çıkarmanızı rica ediyorum. Ayrıca hava grubunun öncüsü olarak, iletişimden ve sosyalleşmekten de keyif aldığınıza göre takım sporları ya da yeni insanlar tanıyabileceğiniz, yeni çevrelere dahil olabileceğiniz hobi sınıfları tam da size göre olabilir.

 

Akrep Burcu


Görünmeyeni deşifre etmek, soyut konular, hayatın gizemi sizi her zaman çok çekmiştir. Kesinlikle meditasyon ile ruhsal yolculuğunuzu derinleştirmeniz gerekiyor. Ayrıca enerji çalışmaları, zihinsel yaratımınızı güçlendirecek çalışmalar tam size göre olabilir. Evrenle muazzam bir bağınız olduğunu lütfen unutmayın. Takıntılı ruh halinize, susmayan zihninize yüzmek ya da yoga gibi sporlar da çok iyi gelecektir.

 

Yay Burcu


Felsefe, din, yabancı kültürler, bütün evrensel konular ilginizi cezbeder. Siz büyük resmi görmeyi seven, hayatı sorgulayan insanlarsınız ve bunun için de yaşayarak, deneyimleyerek yaşamın bir parçası olmanız gerekiyor. Vaktiniz az ise kısa rotalarla çevrenizi keşfedebilirsiniz, ama mümkünse gezebildiğiniz kadar dünyayı gezin. Üstelik nere olduğu önemli değil, yeter ki hareket halinde olun ve yeni insanlarla, kültürlerle ve deneyimlerle yaşamınızı kutsayın.

 

Oğlak Burcu


Sürekli yaşamınız inşa etmekten ve bunun için de kariyerinize göz dikmekten sıkılmadınız mı? Eğlenmeyi, bir an olsun sorumlulukları bir kenara bırakmayı öğrenmeniz gerekiyor. Bırakın bu kadar ciddi olmayı. :) Evet brunchlar, partiler, sosyal aktiviteler sizin için çok önemli. Ayrıca başladığı her işi sonuna kadar götürebilen insanlar olduğunuza göre bence kurslarda da çok başarılı olabilirsiniz. Kiminiz satranç gibi sakin kursları tercih edebilir, ama bence yemek gibi disiplin ve yaratıcılık gerektiren kursları da tercih edebilirsiniz.

 

Kova Burcu


Sıra dışı, orijinal, asi, hatta biraz marjinal bir ruhunuz olduğunu hatırlayın. Ezber bozmayı, farklı davranmayı çok seviyorsunuz. Hadi sınırlamayın o zaman kendinizi ve kreativitenizi sonuna kadar yansıtabileceğiniz kurslar edinin kendinize. Dans etmek, koroya katılmak ya da bir müzik aleti çalmak size gayet iyi gelebilir. Ayrıca astrolojiye de yeteneğiniz olduğunu ve isterseniz çok kolay öğrenebileceğinizi de söylemek isterim.

 

Balık Burcu


Fedakarlık, vericilik ve empati Balık burcunun en önde gelen özellikleri. Genellikle bu enerjinizi çevrenize yansıtıyor sonra da gördüğünüz nankörlüklerle sarsılıyorsunuz. Neden bir vakıfa, derneğe üye olmuyorsunuz? Neden sosyal hizmetlerde vericiliğinizi tatmin ederek hem kendinizi doyurmuyor hem de gerçek bir fayda sağlamıyorsunuz? Ayrıca müzik, dans ve şiirle ilgilenmek hassas ruhunuza iyi gelecektir.