En kullanışlı ve şık aksesuarlarından biri olan akıllı saat, sunduğu özelliklerle saati göstermekten çok daha fazlasını yapıyor. Akıllı saat, önemli bildirimleri anında bileğine gönderiyor, fitness istatistiklerini takip ediyor ve sabah favori kahvecinde zaman kaybettirmeden ödeme yapmanı sağlıyor. Son zamanlarda öne çıkan akıllı saat modellerini senin için inceledim.

Apple Watch S4


Akıllı saat sektöründe başı Apple’ın çekmesinin arkasında pek çok geçerli sebep var. Apple Watch S4, özellikleriyle yalnızca teknoloji meraklılarının değil, her yaştan büyük bir kitlenin dikkatini çekiyor. Sağlık ve fitness konularını odağına alan bu akıllı saat, kalp ritmini takip ediyor ve eğer yolunda gitmeyen bir şeyler varsa doktora gitmen için seni uyarıyor. Ayrıca yere düşersen sana ambulans bile çağırabiliyor. Bu hayat kurtaran özellikler, insanların klasik saatleri bırakıp akıllı saat modeline yönelmelerinin en büyük sebeplerinden biri.

Samsung Galaxy Watch Active


iPhone yerine Android altyapılı akıllı telefon kullananlar için Apple akıllı saat modellerinin şu an piyasadaki en büyük rakibi Samsung Galaxy Watch Active. Güçlü donanımı ve zarif tasarımı ile bu Samsung akıllı saat, Android kullanıcılarının satın alabileceği en iyi akıllı saat modeli. Suya dayanıklı akıllı saat, tansiyon ölçümü yapabiliyor, nefes egzersizleri öneriyor, meditasyon rehberi sunuyor ve stres seviyeni görüntülüyor. Kısacası bu Samsung akıllı saat, sağlık ve fitness programlarıyla fiziksel aktivitelerini yalnızca takip etmekle kalmıyor onları düzene sokmanı da sağlıyor.

Huawei Watch GT 


Huawei Watch GT, akıllı saat ile fitness takip cihazının karışımı bir cihaz olarak nitelendirilebilir. Bu model yüksek çözünürlüklü ekranıyla standart bir akıllı saat gibi görünüyor. Takvim gibi temel uygulamalara sahip olan akıllı saat seni mesaj ve çağrılar hakkında bilgilendiriyor. Yaşam tarzı ve egzersiz takibi konularında öne çıkan bu akıllı saat, tam 30 gün boyunca giden şarjıyla da oldukça etkileyici.

Samsung Galaxy Watch


Samsung Galaxy Watch, 42 mm ve 46 mm olmak üzere iki farklı boy ve gümüş, siyah ya da pembe renk seçenekleriyle hem kadınlara hem erkeklere hitap eden bir akıllı saat. Konvansiyonel tasarımıyla görünüm olarak klasik saatleri andıran bu Samsung akıllı saat, neredeyse tüm Android cihazlarla ve iPhone’lar ile çalışıyor. Ancak en iyi performansını Samsung Galaxy akıllı telefon modelleriyle gösteriyor.

Amazfit Stratos


Amazfit Stratos, bazı akıllı saat özelliklerini bünyesinde barındıran bir sporcu saati. Yüzerken takabildiğin su geçirmez bu akıllı saat senin açık hava aktivitelerini takip edebilir, akıllı telefonundan gelen bildirimleri gösterebilir, müzik depolayabilir ve şarjı beş güne kadar dayanabilir. iOS ve Android cihazlarla uyumlu olan akıllı saati eşleştirmek için akıllı telefonuna Amazfit Watch uygulamasını indirmen yeterli.

Preo Watch X Pro


Akıllı saat dünyasına yeni adım atacaksan ve kendine bütçe bakımından uygun bir seçenek arıyorsan Preo Watch X Pro tam sana göre. Teknosa’nın kendi bünyesinde çıkardığı marka olan Preo’nun bu akıllı saat modeli adım sayma, kalori ve tansiyon ölçümü, kalp ritmi takibi, sosyal medya bildirimleri, çağrı ve mesaj bildirimleri gibi akıllı saatlerin yapabildiği pek çok şeyi çok uygun bir fiyata yapabiliyor. Üstelik hem iOS hem de Android cihazlarla uyumlu.