Göz rengine göre makyaj yaparak daha etkileyici görünmeye ne dersin?
 
Doğru makyaj yapmak için ten, saç ve göz rengine uygun seçimler yapman oldukça önemli. Mavi göz makyajı nasıl yapılır, mavi göze en çok hangi renkler yakışır öğrenmek için yazımı okumaya devam et!

Masmavi Gözlere Sıcacık Renkli Farlar


Mavi göz rengine göre far seçimi için en uygun renkler sıcak tonlu olanlar. Eğer mavi gözlüysen kahverenginin tüm renk tonlarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Kahverengi farını altın, bakır ve turuncu gölgelerle canlandırabilirsin. Mor da gözlerinin mavisini öne çıkarıp etkisini artıracak renklerden. Mor ve kahverengi tonlarının aksine mavinin tonlarından uzak durmalı, mavi tonlarda makyaj yapmamalısın. Mavi far, gözlerinin maviliğini sönükleştirir. Eğer özellikle mavi tonlarında bir makyaj yapmak istiyorsan lacivert farlara yönelebilirsin.
 


Mavi Gözleri Belirginleştiren Kalem ve Eyeliner’lar


Eğer mavi gözlüysen makyaj konusunda sadeliğe gidip vurgulara yönelmen en iyisi. Özellikle çok fazla renkle uğraşmak istemediğin günlük makyajında göz kapağını doğal tonlarda, ten rengi bir far ile pürüzsüz hale getirip bir kalem ya da eyeliner’dan destek alabilirsin. Mavi gözlüler için en uygun göz kalemi ve eyeliner rengi siyah. Siyah göz kalemini göz içine çekmek yerine üst kirpik dibine uygulamak günlük kullanım için en uygun olanı. Yeşil ya da mavi eyeliner makyajı mavi gözlülerin aleyhine çevireceğinden ise hem günlük hem de gece makyajında yasaklılar listende olmalı. 

 

Duru Görünümü Destekleyecek Allıklar


Renkli gözlerini öne çıkardın. Şimdi sıra yanaklarda. Yanaklarını belli belirsiz bir şekilde renklendirerek mavi gözlerini ön planda tutabilir ve çok duru bir görünüme sahip olabilirsin. Yumuşacık, pastel tonlardaki pembe allıklar mavi gözlüler için en uygun seçeneklerden. Dilersen allığını simli olmayan doğal görünümlü bir aydınlatıcı ile daha güçlü hale getirebilirsin. Unutma; mavi gözler için doğal makyaj en doğru tercihlerden biri.

 

Mavi Göz Makyajını En İyi Şekilde Tamamlayacak Rujlar


Mavi göz makyajı için ruj seçimini seçtiğin fara göre belirlemek en doğrusu. Eğer çarpıcı renkler kullandıysan dudak rengine yakın nude tonlardan seçim yapabilirsin. Ancak ten rengi far ve eyeliner’dan oluşan göz makyajını kıpkırmızı bir rujla tamamlayıp hem gece hem de gündüz için kullanabileceğin bir makyaj yapabilirsin.
 
Mavi gözler için makyaj ipuçlarını öğrendiğine göre sıra eksik makyaj malzemelerini almakta. Morhipo'dan ihtiyacın olan kozmetik ve bakım ürünlerini kolayca satın alabilirsin. Üstelik tüm indirimlere ek %4 Paracık kazanabilirsin! Bu teklifi kaçırma.