Bilgisayar oyunu oynamayı seviyorsan 2023 PC oyunları tam sana göre. Yeni çıkan oyunları hale keşfetmediysen okumaya devam ederek sevilen oyunlarının neler olduğunu öğrenebilirsin.

Bilgisayar oyunları uzun yıllardan bu yana pek çok kişi tarafından ilgi görülen hobiler arasında yer alıyor. Her yaştan kullanıcıya hitap eden bilgisayar oyunları birden farklı kategori altında pek çok çeşide sahip. Her geçen yıl gerek grafikleri gerek oyun türleriyle bir sürü oyun ortaya çıkıyor. 2023 PC oyunları pek çok devasa yapım oyun ile karşılaşılacak yıllar arasında. Birçoğu sene başında çıksa da hala çıkması beklenen birçok oyun yer alıyor. Sen de PC oyunu oynamayı seviyorsan işte 2023 yılında çıkan ve çıkması beklenen o harika oyunlar:
Dead Island 2

21 Nisan’da piyasaya sürülen Dead Island 2, aksiyon ve korku türü oyunlar arasında yer alıyor. Yetişkin oyunları arasında yer alan Dead Island 2, çocuklar için sakıncalı oyunlardan biri. Los Angeles’ta yayılan ölümcül bir virüsün etkilerini konu alan bu oyun aslında bir zombi oyunu. Salgının ardında yatan gerçeği bulmaya çalışırken kendini çeşitli aksiyon ve gerilimin içinde bulabilirsin.
 
Dead Islan 2’yi ister bilgisayar ister PS’da oynayabilirsin. Yüksek grafiklere sahip olan bu oyunu destekleyebilecek bir bilgisayarın yoksa Mediamarkt.com.tr üzerinden dilediğin bilgisayara sahip olabilir, her alışverişinde %1,5 Paracık puan kazanma şansını da elde edebilirsin.
Diablo IV

Piyasaya sürülme tarihi 5 Haziran olan Diablo IV, fantastik bir öykünün oyunlaştırılmış halini sunuyor. Diablo serisinin dördüncü oyunu olan bu video oyunu, aksiyon ve rol yapma oyunlarından biri. Kötülükle mücadeleyi konu alan bu oyunda uzmanlaşabileceğin sayısız yetenek ve efsanevi ganimetlerle aradığın RGB deneyimini sana yaşatıyor. Yetişkinlere uygun oyunlar arasında yer alan bu oyun ile eğlenmenin tadına doyamayacaksın.
 
Bu efsanevi oyunu en iyi kalite oynamak için Teknosa.com’un seçili kategorileri üzerinde geçerli %0,50 Paracık kazanma fırsatı elde edebilir ve aradığın PS ya da PC’yi bulabilirsin.
Lies of P

Tek oyunculu oyunlardan biri olan Lies of P 9 Haziran’da piyasaya sürülüyor. Aksiyon, dövüş ve macera kategorisinde değerlendirilebilecek bir oyun olan Lies of P, bilgisayar destekli oyunlar arasında. Vebalı bir şehirde uyanan karakteriniz, Geppetto tarafından yalanlarla yaratılmış bir kukla. Vebalı Krat şehrinde rehberlik eden bir sesle uyanan karakterinle birlikte oyuna ve hikâyeyi anlamaya başlayabilirsin. Çeşitli yaratıkla mücadele edeceğin bu oyunca sırları çözerek yalanları bularak gerçekleri çözebilirsin. Yetişkin içerikli bir oyun olduğunu da unutmamalısın.
Hikayeyi çözemeye çalışırken Carrefour’dan söylediğin atıştırmalıklar ile ipuçlarını kaçırmadan takip edebilirsin. Üstelik %3 Paracık Puan kazanabilirsin.
Star Wars Jedi: Survivor

Star Wars Jedi serisinin devam oyunlarından olan Star Wars Jedi: Survivor, tek oyunculu oyunlar arasında yer alıyor. 2022’de duyurulan bu oyun Star Wars hayranları tarafından merak beklenen oyunlardan biri. Bu bekleyiş 28 Nisan 2023’te son bularak sevenleriyle buluştu. Pek çok platforma oynanabilen bu oyunun bilgisayar desteği de bulunuyor. Aksiyon, macera oyunları arasında bulunan Star Wars Jedi: Survivor, Cal Kestis’in hikayesini devam ettiriyor. 12 yaş ve üstü için uygun olan bu oyun ile Star Wars evreninde yeni maceralar yaşamaya hazır ol.
Hogwarts Legacy

Harry Potter hayranlarının sabırsızlıkla beklediği oyunlardan olan Hogwarts Legacy 10 Şubat’ta meraklılarıyla buluşmuş durumda. Tek oyunculu oyunlar arasında olan Hogwarts Legacy, 12 yaş üstü herkes tarafından oynanabiliyor. Büyücülük dünyasında kendi maceranı yaratabileceğin bu oyun olmayı istediğin cadı veya büyücü olmana yardımcı oluyor. Hogwarts’ın büyülü dünyasını keşfedeceğin oyunda farklı dünyalara yapacağın yolculuğun tadını çıkarabilirsin.
Redfall

1 Mayıs’ta piyasaya sürülen Redfall, çok oyunculu oyunlar arasında bulunuyor. 18 yaş ve üstü yetişkin oyunlarından biri olan Redfall oyunu aksiyonu doruklarda yaşayacağın oyunlar arasında. Gerçeğin peşinden giderek Redfall’ı ortaya çıkarmaya çalıştığın bu oyunda ister tek başına savaşabilir istersen de kendi ekibini yaratabilirsin. Alışılmışın dışında olağanüstü olaylara hazırlıklı olman gereken bu oyunda mücadeleye hazır ol. Gelişmiş grafik çözümlemeleriyle kendi oyunun içinde hissedebilir, hikâyenin bir parçası olabilirsin.
Assassin’s Creed Mirage

Assassin’s Creed Mirage sevenleriyle 5 Ekim 2023’te buluşuyor. Valhalla’daki Basim karakteriyle oynayacağın bu efsanevi oyun dokuzuncu yüzyılda Bağdat şehrinde geçiyor. Tek oyunculu bir oyun olan Assassin’s Creed Mirage, Basim’in suikastçiye dönüşümünü konu ediniyor. Ara oyun görevi görecek bu oyun Assassin’s Creed serisini bir süreliğine köklerine geri götürüyor. Yetişkin oyunları arasında yer alan bu oyun 18 yaş sınırı bulunuyor. Aksiyon macera türünde farklı ve tarihi bir maceraya atılmak istiyorsan bu oyun tam sana göre.
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Aksiyon macera oyunları arasında yer alan The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, 12 Mayıs’ta sevenleriyle buluşuyor. Tek oyunculu oyunlardan biri olan The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, macera ve aksiyon kategorisinde değerlendiriliyor. 2017’de çıkan The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın devam oyunu niteliğinde olan bu seri prenses Zelda’yı ararken Kral Demon’ın dünyayı yok etmesinin de önüne geçmen gerekiyor. Bu harika ve heyecan dolu oyunu oynarken çok eğleneceksin.
Marvel’s Spider- Man 2

Spider Man tutkunlarının beklediği Marvel’s Spider Man 2 20 Ekim’de sevenleriyle buluşuyor. Tek oyunculu bir oyun olan Spider Man 2, 16 yaş ve üzeri oyuncular için uygun. Kötü karakter Venom ile savaşan Spider Man şehri kurtarmak için çeşitli maceralara atılıyor. Oyunda birden fazla ana karakterin olacağına yönünde gelen tahminler ile ilk oyunca var olan eksikliklerin kapatılacağını gözler önüne seriyor. Aynı zamanda oyuna yeni yenilikler geleceğini de gösteriyor. Sen de bir Spider Man tutkunuysan bu oyunu kaçırmamalısın.
Forspoken

2022 yılında çıkacak olarak duyurulan fakat iki kez ertelenen Forspoken, 24 Ocak’ta piyasaya sürülüyor. Yeni bir aksiyon rol yapma oyunu olan Forspoken, pek çok güçlü yazarın senaryosunda görev aldığı bu oyunu oynarken çok eğleneceksin. İçine çeken hikayesi, isekai anlatı konseptine sahip. Frey adındaki karakterin eve dönüş yolculuğunu konu alan bu oyun, yol boyunca mücadele ile geçiyor. Yeni yetenekler kazanarak güçlenen karakterin yeteneklerini birlikte keşfedebilirsiniz.
Dead Space

18 yaş üstü yetişkin oyunlarından olan Dead Space bir korku oyunu. Aslında 2008 yapım olan bu oyun 2023’te tekrardan yapılarak sevenleriyle buluşturuluyor. Yeni tasarım ve karakterlerle baştan yaratılan oyun daha gerçekçi bir konsepte bürünüyor. Dövüş esnasında parçalanan eşya, nesne ve yaratıkların her bir parçasını görebileceğiniz bu oyunda korkmaya ve savaşa hazırlıklı olmasın. Korku meraklılarının çok seveceği bu oyuna sen de bir göz atabilirsin.
Kerbal Space Program 2

Uzay sevdalılarının seveceği bir oyun olan Kerbal Space Program 2, 24 Şubat’ta piyasaya sürülüyor. Yıldızlar arası bir yolculuk yapabileceğin bu oyunda evrenin kozmik gizemlerini keşfedebilirsin. Uzay uçuşu ve simülasyonları ile de oynaması zevkli bir oyun olan Kerbal Space Program 2’de bir yaş sınırı da bulunmuyor. Bu keyifli uzay macerasını dileyen herkes rahatlıkla oynayabilir.
Wo Long: Fallen Dynasty

3 Mart’ta piyasaya sürülen Wo Long: Fallen Dynasty, bir aksiyon oyunu olarak karşına çıkıyor. Çin’in üç krallık döneminde geçen hikâye dönemin karanlık bir fantezisinde geçiyor. Ninja takımının zor ve talepkâr istekleri fantastik bir hikâyeye dönüşüyor. Gerçekçi animasyonları oyunu oynarken ekstra bir keyif almanı sağlarken oyunda ilerlemenin hazzını da yaşamanın tadını çıkarabilirsin.
 
Dilersen Oyun Keyfini İkiye Katlayacak Aksesuarlar yazımıza göz atarak oyun deneyimini iyileştirebilirsin.