Yılbaşı tutkunları yılın bu zamanları eve girmek istemiyordur. Dünyanın her yerinde Noel pazarları erkenden kurulur, kasım ve aralık ayları şehirler yeni yıl ruhuyla dolup taşar. İstanbul’da da büyüleyici atmosfere sahip, özellikle gidip görmen gereken bazı yerler var. Sen mutlaka buraların farkındasındır ama ben yavaş zamanlarda keşfedip alışveriş ve yılbaşı heyecanına ortak olman için öneriyorum. Yıl bitmeden tekrar tekrar gitmelisin.

İstiklal Caddesi


Her daim hareketli ve renkli olan İstiklal Caddesi yılbaşında tabii ki bambaşka bir havaya bürünüyor. Her bütçeye uygun alternatif hediyelik eşyalar için tarihi Beyoğlu pasajlarını mutlaka gezmelisin. Sadece cadde üzerinde yürüyüş yaparken bile yılbaşı alışverişini planlayabilirsin. Üstelik her an karşına çıkabilecek sokak müzisyenleri ile yeni yıl ruhu hemen kendini hissettirecek. Ara sokaklardaki vintage ürünler satan tasarım dükkânları da mutlaka gezmeye değer.
 

Nişantaşı


Nişantaşı sokakları süslenmeden yılbaşı gelmez. İnsanın içini açan ve anında yılbaşı moduna girmesine sebep olan ışıklar ve süslemeler büyüleyici bir hava yaratır. Zaten modanın ve renkli hayatın merkezi olan Nişantaşı yılbaşı zamanı çam ağaçları ve yılbaşı süsleriyle donatılıyor. Yalnızca sokaklarında dolaşmak bile enerji verecek sana. Gezerken de yılbaşı alışverişi yapmamak imkânsız zaten.
 

Boğaz


İstanbul’u dünyanın en güzel şehirlerinden biri yapmaya yetecek İstanbul Boğazı yılbaşına doğru bir başka güzel oluyor. Nefis ışıklandırmalar ve herhangi bir gece karşına çıkacak ışık şovlarıyla kendine tekrar tekrar âşık ediyor. Yemeğe, yürüyüş yapmaya, fotoğraf çekmeye belki de evlenme teklif etmeye gidersiniz, kim bilir…

 

Bomontiada


Bomontiada’ya kim gitse Avrupa’ya çıkmış gibi hissediyor. Daha önce gitme fırsatını yakaladıysan kesinlikle sen de aynı şeyi hissetmişsindir lakin şimdi, bu aralar bambaşka bir havası var. Şehrin içinde derin bir nefes almanı sağladığı yetmiyormuş gibi bir de yılbaşı süsleri ve ışıklarıyla sana yılbaşı heyecanını sonuna kadar yaşatıyor. Hele bir de güzel bir konser yakaladıysan sana her gün yılbaşı!

 

Kadıköy


Bu listede Kadıköy olmazsa olmaz. İstanbul için Taksim ne kadar değerliyse Kadıköy’de o kadar değerlidir, karşılaştırılamaz. Çünkü hangi tarafta olursan ol, arkadaşlarının birçoğu hep diğer yakadadır. Kadıköy’ün ruhu, havası, başka bir tadı vardır. Yılbaşı zamanı iskeleden Moda’ya yürüyüş yaparken geçtiğin ara sokakların bile güzelliği başkadır. Unutmadan sevdiklerinle birlikte yılbaşının tadını çıkarmak için buluşurken dikkat: Kadıköy’deki Beşiktaş iskelesinde mi, Beşiktaş’taki Kadıköy iskelesinde mi buluşacaksınız? :) Bu arada Kaybedenler Kulübü’nü izlemediysen de şimdi tam zamanı!