Günün uzun saatlerini çalışarak geçirdiğin alanı kendine özel bir hale getirmek ve ders saatlerini hem daha keyifli hem de daha verimli hale getirmek mi istiyorsun? O zaman yazıyı okumaya devam et!
 
Pandemi dönemiyle birlikte yalnızca iş yerlerinde değil okullarda da büyük değişiklikler yaşandı. Evde eğitim kulağa harika bir fikir gibi duyulsa da öğrencilerin kendilerine ait bir çalışma ortamı olmadığı sürece verimli olmayabilir. Peki, bu çalışma ortamını yaratmak ve uzaktan eğitimi daha verimli hale getirmek için ihtiyacın olan malzemeler neler? Hadi gel, online eğitim için gerekenler nelermiş, birlikte inceleyelim.

Düzenli Bir Çalışma Masası


Çalışma masası, kendini çalışırken iyi hissedeceğin bir ortam yaratmak için yapacağın en büyük yatırımlardan bir tanesi. Bu nedenle satın almadan önce çalışma masasını kullanacağın odanın ölçülerine, kendi boy ve kilo ölçülerine uygun bir seçim yaptığından emin olmalısın. Örneğin; boyun uzunsa küçük boyutlarda bir çalışma masası almak, bir süre sonra seni fiziksel olarak rahatsız edebilir. Ya da odanda çalışma masasını koyabileceğin alan darsa bu alana büyük bir çalışma masası koyup çalışma alanını daraltmamalısın. Tabii bu tercihleri yaparken odanın tarzına ve zevkine uygun olmasına da dikkat etmeyi unutma.

 

Seni Rahat Ettirecek Bir Çalışma Koltuğu


Odana uygun bir çalışma masası seçtiysen sıra üzerinde saatler geçireceğin sandalyene geldi. Çalışma sandalyeni seçerken dikkat etmen gereken ilk özellik, yüksekliğinin ayarlanabilir olması. Bu sayede sandalyeni masanın yüksekliğine göre ayarlayabilirsin. Ayrıca kendin için hazırladığın evde eğitim ders programı daha rahat geçsin istiyorsan çalışma koltuğunun bel desteği olması da önemli. Çünkü masa başında geçirdiğin uzun saatler bir süre sonra ortopedik rahatsızlıklara dönüşebilir. Bunun önüne geçmek için bel sağlığına uygun bir sandalye seçtiğine emin ol.

 

Kulaklığın Sayesinde Hiçbir Şeyi Kaçırma


Bir süredir EBA bilişim ağı ya da benzer platformlar üzerinden eğitim görüyorsan birkaç teknik problemle karşılaşmış olabilirsin. Özellikle dersin en can alıcı anında ses problemi yaşadıysan bunun ne kadar kötü bir durum olduğunu iyi bilirsin. Dersin hiçbir anını kaçırmamak için kaliteli bir kulaklık kullanman şart. Bütçene göre dilersen tercihini kablolu ya da kablosuz modellerden yana kullanabilirsin. Ancak bir yandan dersi takip edip bir yandan evin farklı yerlerine gitmen gerektiğinde kablosuz kulaklıklar en büyük kurtarıcın olacak.
 


Seni Tekletmeyecek Bir Klavye


“Uzaktan eğitim nasıl oluyor?” diye merak ettiğin dönemler bitti. Şimdi online eğitimi verimli hale getirmenin tam zamanı. Onlien eğitim için gereken tüm teknolojik alet ihtiyaçların için Huawei teklifiyle alışverişlerinde %5 Paracık ve sana özel indirimlerin tadını çıkarabilirsin. Tüm mobilya ihtiyaçların içinse IKEA teklifini kaçırma.31 Aralık tarihine kadar yapacağın alışverişlerde tüm indirimlere ek %4 Paracık kazanabilirsin!