Mobil oyunları seviyor musun? Gelişen VR teknolojileri ile konsollar ve bilgisayarlar harika oyun deneyimleri sunsa da her an yanında olan akıllı telefonlar, hâlâ en pratik oyun platformu durumunda.
 Eğer her zaman oynadığın oyunlardan sıkıldıysan ve yeni bir şeyler arıyorsan bugün sana oynarken keyifli vakit geçirebileceğin 5 ücretsiz mobil oyunu önereceğim. Bu oyunların hepsini herhangi bir ücret ödemeden hemen indirip oynamaya başlayabilirsin.
 Not: Listedeki tüm oyunlar hem App Store hem de Google Play Store'da bulunuyor.

1. Cube Escape Serisi
Oyun oynarken grafiklerden çok hikayeye odaklananlardansan Rusty Lake'in yaptığı “point and click” türündeki odadan kaçış oyunu serisi tam senlik. 9 ayrı versiyonu olan oyun seni maceraya doyuracak. Cube Escape'i oynamak için sürekli açık bir internet bağlantısına ihtiyacın olmadığını da hatırlatayım.
iOS
Android

2. Gears POP!
Gears POP! Tıpkı Clash Royale gibi kartlarla klan savaşları oynadığın bir strateji oyunu. Karakterlerini ikonik Funko Pop figürlerinden alan hayatta kalma oyununda amacın kartlarını geliştirip güçlü bir strateji oluşturmak ve elindeki karakterleri sahaya sürüp rakibini bozguna uğratmak.
iOS
Android

3. Unicycle Giraffe
Daha önce tek tekerlekli sirk bisikletine binen bir zürafa görmüş müydün? Bu oyunda göreceksin! Unicycle Giraffe, ana karakterin zürafa olduğu bir denge oyunu. Sevimli hayvanları bindikleri tek tekerlekli bisikletin üzerinde dengede tutmaya çalışacağın oyunda sağ ve sol yaparak ilerliyor, yolda karşına çıkan bazı objeleri toplayarak puan kazanıyorsun.
iOS
Android
 
4. The Video Kid
The Video Kid, telefonunu 1980'lerden kalma bir oyun platformuna çeviren nostaljik öğelerle dolu bir oyun. Birçok açıdan Atari'nin 1985 çıkışlı oyunu Paperboy'u andıran The Video Kid'de posta kutularına VHS kaset dağıtan kaykaylı bir genç olacaksın. The Video Kid'i özel yapan şeylerden biri de her bir oyunda 1980'lere dair farklı bir kültürel referansla karşılaşmak olacak. Oyunun yönetimi oldukça kolay.
iOS
Android

5. The Silent Age
Yine bir “point and click” türü olan The Silent Age'de dünyayı zamanda yolculuk ederek kurtarmaya çalışan bir karakter olacaksın. Hikâyesi açısından bilim kurgu ve macera olarak tanımlayabileceğimiz oyunda puzzle çözerek ilerleyeceksin. Oyunda geçen diyaloglardan da etkileneceğinden eminim.
iOS
Android
 

Yeni bir telefona ihtiyacın varsa, senin için seçtiklerime göz at!