Saçını nemlendirmek ve eski ışıltısına kavuşturmak için yapılabilecekler listesinin başında, iyi beslenme geliyor. B ve E vitamini desteğini içeriden sağlamakla başlayıp, saç ürünlerinin mümkünse tamamını saçına zarar vermeyen doğal içeriklere sahip olanlardan seçmelisin. Bir yandan bakım yaparken bir yandan sülfat, paraben, boya, sentetik kokular gibi bir sürü kimyasalın saçını yıpratıp, yaptığın bakımın etkisini azaltmasını istemezsin. Seçeceğin saç bakım ürünlerinin içeriğine dair bilgi verilmiyorsa bile sen araştır, karıştır, öğren. Bu özenin karşılığını alacağından şüphen olmasın. Senin için seçtiğim ürünler aşağıda!

Matrix Biolage Keratindose Yenileyici Bakım Sütü


İçeriğindeki pro-keratinle, saçının yitirdiği keratin seviyesini dengeleyen bakım sütünün etkisini ilk kullandığın an yumuşayan ve parlayan saçlarında göreceksin.

 

Otacı Argan Saç Bakım Yağı


Artık argan yağının cilde ve saça faydalarını duymayan kalmadı. Evde yapacağın bakım günlerinin ilk etabını Otacı’nın heliantus, zeytin, buğday, hint yağları ve E vitamini içeren argan saç bakım yağıyla başlatabilirsin.

 

Loreal Paris Botanicals Fresh Care Kişniş Saç Maskesi


Saçların yıpranmamış olsa bile haftada bir maskeyle güçlendirici bir bakım yapmayı ihmal etme sakın. Botanicals’ın kişniş tohumunu soya ve hindistan cevizi yağı ile buluşturduğu maskesini mutlaka denemelisin!

 

Ogx Nemlendirici Coconut Water Şampuan 


Hask Keratin Protein Saç Bakım Yağı 


Mucizeye ihtiyacın olduğunda kullanabileceğin ürünler arasında ilk sırada olması gereken Hask Keratin Protein Saç Bakım Yağı tabii ki! Saçın kuru, cansız ve mat göründüğünde minicik bir damlayı saçına sür ve hazırsın.

 

Bonacure Peptide Acil Kurtarma Spreyi


Yıpranmış ve kırılmaya başlayan saçların için iki fazlı durulanmayan acil kurtarma spreyi, saçına ihtiyacı olan nemi ve elastikiyeti sağlıyor.

 

Davines Replumping Esneklik Kazandıran Yoğunlaştırıcı Saç Kremi


Mineral tuzlar, potasyum, fosfor, magnezyum ve kalsiyum gibi saçının ihtiyaç duyduğu temel besinleri karşılayan Davines Replumping saç kremi, saçını nemlendirir ve anında yumuşaklık sağlarken dış etkenlere karşı da korur.