Yepyeni bir saç kesimiyle kendine bambaşka bir hava katmaya ne dersin? Yanıtın “Evet” ise 2021’in trendi kısa saç modelleri nelerdir öğren!

2021’de bambaşka görünmek, yenilenmek ister misin? Hadi işe saçlarından başlayalım!
 
2021’in saç trendleri arasında öne çıkan kısa saç modelleri arasından senin için en uygun modeli seçip kendini yenileyebilirsin. İşte 2021’in en popüler kısa saç kesimleri...


 

Modern Bir Dokunuş: Klasik Bob


Kısa saç modelleri arasında en popüler modellerden biri olan klasik Bob kesimi, 2021’in de trendleri arasında. Klasik Bob, kulak memesi hizasında kesilen düz bir saç kesimidir. Bu kesim, oval ve uzun yüzlü kişiler için çok daha uygundur. Modern, kusursuz bir görünüm
ortaya çıkması için saçın doğal formunun da düz olması, saçların kalın değil ince telli olması gerekir. Bu nedenle kalın telli, dalgalı ya da kıvırcık saçların varsa klasik Bob ile istediğin görünümü elde edemeyebilirsin.


 

Alışılmışın Dışında: Pembe Saçlar


Bu yıl rengârenk saçlar gündemde olacak gibi görünüyor. Sen de alışılmışın dışına çıkıp saçlarını pembeye boyayabilir, renkli yanını herkese gösterebilirsin. Unutmadan renklerin en çok kısa saçlara yakıştığını da söyleyelim. İstersen cesur bir seçim yapıp bob kesimi tercih edebilir, renk olarak da orta açık bir ton seçebilirsin.


 

Yıka ve Çık: Pixie


Saçların arka ve yan kısımlarının kısa, üstlerin biraz uzun ve katlı olduğu kısa saç modeli Pixie’nin en güzel örneği, Audrey Hepburn’un Roman Holiday filmindeki saç kesimidir. Oldukça kısa bir formu olduğu için iddialı kısa saç kesim modelleri arasında yer alan bu kesim, her yüz şekline yakışır. Kuaförüne danışarak yüzün için en uygun Pixie kesiminde karar kılabilirsin.


 

Yüzü Çerçevele Alnı Açık Bırak: Perde Kahkül


2021’in en trend kısa saç kesimleri, perde kahkül ile çok hoş bir form kazanıyor. Kısa küt saç modelleri, aslan yeleleri, bob kesimler ve daha pek çok kısa saç kesimi ile kullanılabilen perde kahkül, alınları dar ama kahkül kestirmek isteyenler için ideal. Klasik kahkül gibi alnın tamamını kaplamayan ve yüzü perde gibi iki yandan çerçeveleyen perde kahkül, kısa saçlara çok yakışıyor.


 

Arkası Kısa, Önü Uzun: Asimetrik Bob


Bob saç modelleri kısa saç kullanmayı seven kadınların bu yılki favorisi olacak gibi görünüyor. Klasik bob kesimin yanında asimetrik bob kesim de 2021’in en’leri arasında. Kısa katlı saç modelleri arasında seçim yapamıyorsan önü uzun arkası kısa bir tarza sahip asimetrik Bob modelini kullanabilirsin.