Yılın en özel zamanına yaklaşırken hemen herkes planını şimdiden yapmaya başladı. O gece nerede ve kimlerle olmak istediğin konusu, planın önemli bir parçası. Peki ya nasıl görüneceğin? Bu sorunun cevabını sana hızlı bir şekilde vermek için buradayım. Uğraş gerektirmeyen ama oldukça göz dolduran makyaj ipuçları için adımları takip et!

BB Krem Seni Yolda Bırakmaz


“Özel gün makyajının tek sırrı, fazla kapatıcılığı olan bir fondöten.” efsanesini geride bırakmanın vakti çoktan geldi bence. Uzun geçen bir gecenin sonunda yüzünden pul pul fondöten dökülmesini hiç istemem. Bu yüzden cildini sağlıklı gösterecek ve renk tonunu eşitleyecek bir bb kremle makyajına başla!

 

Doğru Krem Kapatıcı


Likit kapatıcılar çok seviliyor fakat yüze yedirme aşamasında biraz zaman kaybettirebiliyorlar. Bunun için, az sayıda üretilen kompakt kapatıcılar, pratik bir makyajda sana oldukça zaman kazandırabilir. Parmaklarını kullanarak tampon hareketlerle yüzünün aydınlanmasını istediğin bölgelerine uygula. Hepsi bu kadar!

 

Metalik Farlar


Eforsuz fakat çarpıcı bir makyajın sırrı kesinlikle gözler. Bu özel gün için dumanlı, ağır bir göz makyajı yerine, uygulaması çok kolay metalik farları tercih edebilirsin. Hem tek bir renkle günü kurtarmış olursun hem de gün boyu iddialı görünürsün. Ayrıca maskara olarak koyu kahve bir renk tercih etmen sürüş pratikliği açısından daha faydalı olacaktır.

 

Işıltılı Bronzer


Yüze doğal bir bronzluk katmak ve boyutlandırmak için bu dokunuş oldukça önemli. Yüz şekline göre, boyutlandırmak istediğin yerlere tampon hareketlerle uygula. Işıltılı bir ürün tercih etmen makyajın devamlılığı açısından daha doğru bir tercih olacaktır.

 

Likit Aydınlatıcı ve Allık


Sıra geldi en eğlenceli adıma. Özellikle bu özel gün için konuşacaksak eğlenceli olmasının yanı sıra oldukça da önemli bir adım. Likit ürünler tercih etmeni istememin sebebi, yüzde katman oluşumunu önlemek. Teninle bütünleşen ürünler kullanırsan doğal ve ışıltılı bir görünüm elde edebilirsin. Toz ürünler gecenin sonuna doğru uçup gidecektir fakat krem ve likit formdaki ürünlerin cildindeki kalıcılığı çok daha fazla olacaktır.

 

Klasik Kırmızı Ruj


Parti vaktine az bir zaman kaldı. Panik yok. Makyajın bitmek üzere. Yılbaşının olmazsa olmaz rengi kırmızıyı dudaklarında kullanarak oldukça çekici bir görünüm elde edebilirsin. Metalik farlarla elde ettiğin ışıltılı gözler ve kırmızı rujun uyumu mükemmel olacaktır. Sana tavsiyem, dengeli durması açısından mat bitişli bir ruj tercih etmen.

 

Son Adım: Sabitle


Neredeyse bitti ama bu pratik ve iddialı makyajın uzun süre seninle kalmalı. Makyaj sabitleyici bir spreyi tüm yüzüne uygula. İşte hepsi bu kadar! Eski yılı ardında bırakarak yepyeni başlangıçlar yapacağın yeni yıla artık bir adım daha yakınsın. 

Yılbaşı gecesi tüm dikkatleri üzerine çekmen için ihtiyacın olan her şey Boyner'de!