Gençlik filmleri en sevdiğin türler arasındaysa önerilerim tam sana göre!

Arkadaşlık, aşk, dans, spor, eğlence… Gençlik filmleri denince aklına bunlar ve çok daha fazlası geliyor değil mi? Eğer sen de tüm bu duyguları içinde barındıran eğlenceli gençlik filmlerine bayılırsan önerilerime göz at!

Clueless (Fırlama Kızlar)

Clueless (Fırlama Kızlar)
via: flickr

Amerikan gençlik filmleri arasında oldukça popüler olan Clueless, 1995 yapımı bir film ve her bir detayıyla senin 90’lı yıllara götüreceğine eminim. Jane Austen’in Emma adlı romanının 90’lı yılların Beverly Hills ortamına göre uyarlandığı iddia edilen filmin başrolünde Alicia Silverstone var. Zengin ve şımarık bir kızın etrafında gelişen olayları konu alan film eğlenceli lise filmlerini sevenler için ideal.

The Fault in Our Stars (Aynı Yıldızın Altında)

The Fault in Our Stars (Aynı Yıldızın Altında)
via: flickr

The Fault in Our Stars, John Green’in çok satan romanınından aynı adla uyarlanmış duygusal bir gençlik filmi. Duygusal aşk filmleri arasında da yerini alan film, 2014’de Josh Boone yönetmenliğinde çekilmiş. Bir kanser destek grubunda tanışan iki gencin hikayesini konu alan filmi izlemeden önce kağıt mendillerini hazırlasan iyi olur. Zira başrol oyuncuları Shailene Woodley ve Ansel Elgort başarılı oyunculuklarıyla seni bir anda hikayeye inandırıverecek.

Paper Towns (Kağıttan Kentler)

Paper Towns (Kağıttan Kentler)
via: flickr

2015 yapımı Paper Towns, gençlik ve romantik filmler kategorisinde. Çocukluk arkadaşı olan Quentin ve Margo’nun duygusal hikayesini konu alan film, flashbackleri ve hoş sahneleri ile seni etkileyecek. Genç film yıldızları Nat Wolff ve Cara Delevingne’in başrolleri paylaştığı filmin bir de romanı olduğunu eklemeden geçmeyeyim.

To The Bone (Kemiklerine Kadar)

To The Bone (Kemiklerine Kadar)
via: wikipedia

Emily in Paris’in yıldızı Lily Collins’in başrolünde yer aldığı To The Bone, 2017 yapımı bir gençlik filmi. Konusu itibariyle klasik gençlik filmleri arasından sıyrılan To The Bone, anoreksiya nervoza yani yeme bozukluğu olan bir genç kızın tedavi sürecinde yaşadığı süreçleri anlatıyor. Etkileyici ve gerçekçi sahneleri ile To The Bone yemek yemeye ve hayatta kalmaya dair pek çok konuda farklı bakış açılarını görmen için ideal bir film.

Chemical Hearts (Kimyasal Kalpler)

Chemical Hearts (Kimyasal Kalpler)
via: wikimedia

Gençlik filmleri kadar romantik filmler ilgini çekiyorsa Chemical Hearts tam sana göre! Son dönemin en duygusal filmler listesinde yerini alabilecek film, Henry ve Grace’in karmaşık aşk hikayesini konu alıyor. Sıradan gençlik aşk filmleri izlemekten sıkıldıysan Chemical Hearts çok hoşuna gidecek.