Göz altı morluklarına bitkisel çözüm önerilerini hemen öğren!

Göz altı morluklarına ne iyi gelir biliyor musun?

Gözlerinin altındaki morluklar, kararmalar, şişlikler seni rahatsız ediyorsa ve doğal çözümler arıyorsan bu yazı tam sana göre! İşte göz altı morluklarına bitkisel çözüm önerileri!

Ferahlatıcı Etki: Salatalık ve Limon SuyuGöz altı morlukları için doğal yöntem denilince hepimizin aklına göz kapaklarını kaplayan iki halka salatalık görüntüsü gelir. Gerçekten de faydalı olabilen bu yöntem kimi zaman da işe yaramayabilir. İşte bu aşamada salatalık ve limon suyu karışımını deneyebilirsin. 2’şer kaşık salatalık ve limon suyunu karıştırıp bir makyaj pamuğu ile göz altına sür ve 15 dakika beklet. Ardından ılık suyla durula! Ancak limon gözlerini yakacağından gözlerine değdirmemeye dikkat et.


Eskimeyen Formül: Soğuk SütSütün yatıştırıcı ve canlandırıcı özelliğini göz altların için de kullanabilirsin. Soğuk süt göz altı kararması ve göz altı şişkinlikleri için oldukça etkili olduğu iddia edilen doğal malzemelerden. Bunun için soğuk sütü batırdığın bir makyaj pamuğunu göz altlarına kompres yapıp 10 dakika kadar bekletmen, ardından ılık suyla durulaman yeterli.


Doğal Antioksidan: ZerdeçalZerdeçal, hem doğal bir antioksidan hem de antienflamatuvar yani ödem, iltihap engelleyici bir ürün. Farklı rahatsızlıklar için de kullanılan zerdeçal, göz altı morluklarına doğal çözüm arayanlara da çözüm sunabiliyor. Zerdeçalın etkisini görmek için bir tatlı kaşığı zerdeçal ile 1-2 yemek kaşığı ananas suyunu macun kıvamına gelecek şekilde karıştır. Karışımı göz altlarına sür ve 10 dakika beklet. Ardından yumuşak, ılık su ile nemlendirilmiş bir bezle karışımı cildinden temizle.


Yenileyici Karışım: Domates ve Limon Suyuİçerisindeki likopen nedeniyle cildi daha yumuşak, esnek ve canlı yapan domates, göz altı morluklarına bitkisel çözüm de sunan bir malzeme. İkişer yemek kaşığı domates ve limon suyunu karıştırıp etkili bir göz altı ürününü evde kendin hazırlayabilirsin. Karışımı bir makyaj pamuğu ile göz altına uygulayıp 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulaman yeterli. İşte bu kadar kolay!


Doğadan Gelen Güzellik: Papatya ÇayGöz altı morlukları için çay da en çok kullanılan doğal malzemelerden. Özellikle papatya çayının yatıştırıcı etkisinden yararlanabilirsin. Dilersen kendin için hazırladığın papatya çayının bir kısmını ayır ve makyaj pamuğu ile göz altına kompres yapabilirsin. 15 dakika kadar bekletip etkisini görebilirsin.

Göz altı morluklarına ne iyi gelir?” öğrendiğine göre senin için en uygun doğal maskeyi hazırlama zamanı!  Artık göz altı morlukları için ne yapılmalı diye kara kara düşünmenin anlamı yok. Ancak hassas ya da alerjik bir cilde sahipsen bu maskeleri uygulamadan önce mutlaka bir doktora danışmalısın!