Sevgili Hopililer,
2020’yi sabırsızlıkla geride bırakmaya beklediğimiz şu günlerde Astroloğunuz sizler için 2021 yılını kaleme aldı. Elbette analizlerimi yazarken, Satürn ve Jüpiter’in Kova burcu transiti, Ay Düğümlerinin İkizler – Yay aksı geçişi ve o akstaki Ay ve Güneş Tutulmaları belirleyici oldu. Öngörüler Astroloji’de daima yükselen burca göre yapılır. Burcunuzun, yani doğum haritanızdaki Güneş’inizin bir haritası yoktur ve bu yüzden burcunuza göre öngörü yapılamaz. Lütfen yükselen burcunuza göre takip etmeyi unutmayın.

Yükselen Koç


Bu sene kariyerin getirileri anlamında önemli bir yıla giriyorsunuz. Birçoğunuzun kariyer hayatında değişimler kapıda. Gökyüzü size “hayal kurmayı bırak ve harekete geç” diyor adeta. Belki de nicedir kariyerinizde ciddi değişimler istiyordunuz, işte Jüpiter ve Satürn 11. Evinizde size yeni bir kariyer döngüsü hazırlıyor olacak.
Bazılarınızın bu sene iş kurmak için güzel fırsatlar da yakalayabileceğini belirtmek isterim.
 
Arkadaşlık ilişkilerinin ön plana çıkacağı bir yıl olacak. Sanki artık yeni çevrelere girmeye hazırlanıyorsunuz ve canınızı sıkan, nicedir ilişkinizi masaya yatırdığınız arkadaşlıkları sonlandırmak ve sizi daha iyi anlayacak, belki de yeni ufuklar açacak insanlarla tanışmak isteyeceksiniz.
Eğitimlerin ön plana çıktığı bir yıl olabilir. Bu eğitimler akademik eğitimler de olabilir, kendinizi geliştirmek için ilgilendiğiniz ya da keyif aldığınız eğitimler de olabilir.Yükselen Boğa


Sizin için çok önemli bir yıl. Sanki yaşamınızda kariyerinize ve toplumsal statünüze – yani toplum önündeki duruşunuza dair önemli değişimler tetikleniyor. Bazılarınız kariyerinde değişim için mücadele ederken ve gelen fırsatları değerlendirirken, kiminiz de evlilik ya da ebeveyn olmak için güdülenmeye başlıyor ve bu konularda güzel gelişmeler olabilir.
Ebeveynlerinizle ilişkileriniz, onlarla olan ortak gündemleriniz ön plana çıkacaktır.
Kiminiz için yatırımlar yılı. Mülk satabilir, mülk alabilir, miras konularıyla ilgilenebilirsiniz. Belki de kariyerinizdeki bir dönüşümle maddi kaynaklarınızı arttırabilirsiniz.  
 


Yükselen İkizler


Gelecekle bağlantılı olan 9. Evinizde Jüpiter ve Satürn’ü ağırlayacaksınız. Çok geniş konulara sahiptir 9.ev.
Birçoğunuzun yurtdışı bağlantılı gündemleri tetikleniyor olacak bu yıl. Kiminiz yurtdışına taşınma planları yaparken, bazılarınız işine yurtdışı bağlantıları eklemek isteyebilir.
Eğitim konuları ön plana çıkıyor. Akademik eğitimler olabileceği gibi, kişisel gelişim konuları da ön plana çıkabilir.
Tabii ki bol bol inançlarınızı, hayat görüşünüzü sorgulayacaksınız ve değişimler başlayacak.
Bazılarınızın davalık konuları olabilir.
Bu sene bol bol kardeşlerinizle, akrabalarınızla ortak gündemleriniz olacaktır.
 Ay Düğümleri yükseleninizde birçoğunuza çok özel aşklar getirebilir. İyi giden ilişkiler evlilikle sonuçlanabilir. Bazılarınızın ortaklıklı iş projeleri olabilir.
 


Yükselen Yengeç


Bu senenize maddi konular damga vuracak. Birçoğunuzun hayatında yatırımlar, mal mülk konuları, finansal kararlar ön plana çıkıyor. Okült konulara, yani Astroloji’ ye, enerji konularına, kişisel gelişim konularına, hatta Psikoloji’ ye ilginiz artmaya başlıyor.
Sizi çok önemli bir içsel dönüşüm süreci bekliyor. Korkularınızla yüzleşecek, kendinizle ilgilenecek ve güçlenmek isteyeceksiniz. Sanki bu süreçte hayatta ilerleyememenize sebep hangi konu varsa, onu üstünüzden atmak, kendinizi yeniden yaratmak isteyeceksiniz.
İş hayatınızda değişimler tetikleniyor. Artık aynı işi yapmak istemeyecek, farklı kariyer kararları almak isteyeceksiniz.

 

Yükselen Aslan


Bu senenin gündemi sizler için ikili ilişkiler olacak. Kendinizi ikili ilişkilerde nasıl konumlandırdığınıza, ilişkilerdeki değerinize odaklanacaksınız. Artık hak ettiğiniz değeri görmek istiyorsunuz ve sizin için doğru olan insanlarla hayatınıza devam etmek istiyorsunuz.Elbette aşk fırsatları gelecek. Birçoğunuz çok özel bir ilişkiye çekilebilir. Evlilik potansiyelinin arttığı bir yıl. Bazı evli çiftler ise çocuk sahibi olmayı planlayabilir.Kariyerinizde ise farklı hedeflere göz dikiyorsunuz ve birçoğunuz önemli atılımlar gerçekleştirecek. Geçtiğimiz yılların acısını çıkarmak istiyorsunuz sanki.

 Yükselen Başak


Verimli ve çalışkan Başak’lar, sizler için artık kariyerde değişim zamanı, çünkü kendinizi hali hazırdaki işinizde mutsuz hissetmeye başlayacaksınız. Peki gökyüzü sizi kariyerinizde yalnız ve desteksiz mi bırakacak? Tabii ki hayır. Bu sene hepiniz kariyerinizde önemli iş fırsatlarıyla karşılaşmaya hazır olun. Potansiyelinizi dahi iyi yansıtabileceğiniz iş imkânlarıyla karşılaşıyor olacaksınız.Sağlığınızda ufak tefek hassasiyetler olacak gibi görünüyor, ama gökyüzü size yine ihtiyaç duyduğunuz şifayı da verecek. Muhtemelen yeme içme düzeninizde, uyku saatlerinizde, günlük spor aktivitenizde değişimler gerçekleşecek. E kendinize bakmaya başlıyorsunuz artık.Bazılarınız aile hayatıyla ve bundan sonra nerede, nasıl yaşamak istediğiyle ilgili kararlar da alabilir. Mesela taşınma gündemleri ön plana çıkabilir.

 Yükselen Terazi


İlişkiler, sosyalleşme ve aşk yıla damga vurmaya hazırlanıyor. Şöyle doya doya, gerçek bir aşk yaşamaya hazır mısınız? Bu sene beklenmedik, güzel bir ilişkiye çekilebilirsiniz. Ebeveyn olmak isteyenlere gökyüzü bu sene çocuk sorumluluğu vaat ediyor. Zaten ebeveynseniz çocuklarınızın gündemleri tüm sene sizin için öncelikli olacak. Belli ki onların yaşamında önemli, belirleyici gündemler var.Yeteneklerinizi hatırlama yılı olabilir. Yeteneklerinizin üstüne giderken, belki de yeteneklerinizi keşfederken bulabilirsiniz kendinizi. Bazılarınız hobilerinden kariyer bile çıkarmayı planlayabilir.Ayrıca bu sene akrabalık ilişkileri, kardeşleriniz, uzaklarda yaşayan tanıdıklarınız, yakın arkadaşlarınız, hep bu ilişkilerle ilgili gündemler, onların hayatında olup bitenler gündeminizde olacaktır.

 Yükselen Akrep


Sizler için ailevi gündemlerin sürekli ön plana çıkacağı bir yıl olacakmış gibi görünüyor. Sanki gökyüzü ailevi bağlarınızı güçlendirmenizi, böylelikle kendinizi hayatta daha güvenli, sağlam hissetmenizi istiyor. Ailenizin gündemlerine bol bol müdahil olabileceğinizi söyleyebiliriz.Çocuk planları yapanlar için ise güzel haberlerin geleceği bir yıl olacaktır.Bazılarınız için mal, mülk edinme, belki de taşınma yılı olacakmış gibi de gözüküyor. Mülk konularında, belki de miras konularında önemli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.Kiminizi yaz aylarında güzel bir aşk bekliyor. Sosyal, keyifli, flörtöz bir yaz havası var sanki.Kariyerinizde ise değişimler tetiklenecek. Bazılarınız farklı bir kariyer kararı alabilir, işinde bir değişim gerçekleştirebilir.

 Yükselen Yay


Jüpiter ve Satürn’ü 3. Evinizde ağırlayacaksınız 2021’de. Çok geniş konulara sahiptir 3.ev.
Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla, çocukluk arkadaşlarınızla gündemleriniz olacaktır, onların bazı problemleriyle ilgilenmeniz gerekebilir, sorumluluklarını paylaşmanız gerekebilir, ilişkilerinizi revize etmeniz gerekebilir.
 Bazılarınız için eğitim konuları, belki de önemli sınavlar ön plana çıkmaya başlıyor ve gökyüzü bu konularda sizi destekliyor olacak.
Kiminiz sanki ticarete girmeye niyetlenecek, hali hazırda ticari faaliyetleri olanlar ise işlerini büyütmek için kollarını sıvayacak.
İlişkilerde önemli dönüşümler yaşamaya hazır olun. Gereksiz, size zül gelen insanları yaşamınızdan çıkarırken, içinizde bahar çiçekleri açtıran yeni insanları hayatınıza kabul etmeyi tercih edeceksiniz. Bazılarınızı önemli aşkların beklediğini de belirtmek isterim. Kim bilir, bazılarınız bu sene evlenme kararı da alabilir.

 

Yükselen Oğlak


Bu sene kariyerinizi yapılandırmak, kariyerinizde bazı açılımlar yapmak, maddi kaynaklarınızı genişletmek istiyorsunuz. Bunun için de gökyüzünün desteğini arkanıza alıyor olacaksınız. Birçoğunuz kariyerinde yeni fırsatlarla karşılaşıyor olacak.
Mal, mülk konuları ve yatırımlarınız da sene boyunca dikkat çekecek. Bir mülk alabilir, satabilir ya da aracınızı değiştirebilirsiniz.
Kariyerinize ağırlık verirken, sağlığınızı da ihmal etmemeniz gerekiyor. Lütfen uyku düzeninize, yeme içme alışkanlıklarınıza öncelik verin

 

Yükselen Kova


Önünüzdeki 30 yılınızı ilgilendiren yepyeni bir döngü açıyorsunuz hayatınızda. Demek ki yepyeni başlangıçlar ve yeni sorumluluklar kapınızda. Eskiye dair size zul gelen her şey geride kalıyor.
Bazılarınız kariyerinde önemli girişimlerde bulunurken ve hedeflerinin peşinden koşarken, kiminizi de evlilik ya da bir çocuk sahibi olmak gibi sorumluluklar bekliyor.
İlişkilerinizin sorumluluğunu almak, ciddi ilişkiler yaşamak gibi bir planınız var ve bu konuda gökyüzünün desteğini arkanıza alıyor olacaksınız.
Fakat Jüpiter’i de yükseleniniz de ağırlayacağınız bir yıl olacak, bu da demek oluyor ki kilo almaya meyillisiniz, aman sporunuzu aksatmayın e mi? :)


 

Yükselen Balık


Bu senenin en güzel dönemleri yönetici gezegeniniz Jüpiter’i, Balık’ da yükseleninizde ağırlayacağınız zamanlar olacak ve o zamanlar Mayıs – Ağustos dönemi olduğunu söyleyebilirim. Yazın yeni başlangıçlar yapabilir, güzel ilişki fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz.
Yılın geri kalan zamanlarında iç dünyanızla, maneviyatınızla çok ilgili olacağınızı söyleyebilirim. Sanki bu hayatta en çok neyi istediğinizi sorguluyor olacaksınız ve nasıl bir değişimle bunu gerçekleştirebileceğinizin peşine düşeceksiniz. Sizin evrenle aranız iyidir, mıknatıs gibi evrenden istediklerinizi çekebileceğiniz bir yıl olacaktır.
Ayrıca güzel aşk fırsatlarıyla karşılaşabilir, yeni arkadaşlık çevrelerine de girebilirsiniz.