Yılbaşı ağacını nasıl süsleyeceğin hakkında bir fikrin yok mu? O zaman doğru yerdesin! Aşağıdaki adımları takip ederek en güzel yılbaşı ağacı senin olabilir.


Yeni yıl denildi mi akla ilk gelen dekoratif ürün yılbaşı ağacı, uzun yıllardan bu yana alışagelmiş yeni yıl geleneklerinden biri olarak yer alıyor. Yılın son ayından itibaren evlerde yerini almaya başlayan yılbaşı ağacı bu sene sana da misafir olmuş olabilir. Yılbaşı ağacını nasıl süsleyeceğini bilmiyor ya da yılbaşı ağacı almak istiyor ama nasıl süsleyeceğini bilemiyorsan doğru yerdesin. Vazgeçilmez yeni yıl geleneklerinden bir haline gelmiş olan yılbaşı ağacı süslemek kolay gibi gözükse de en iyi yılbaşı ağacını oluşturmak zor olabiliyor. Yılbaşı ağacı süslemekle ilgili aklında fikir yoksa işte sana fikir verebilecek birkaç ipucu:


 

Doğru Yılbaşı Ağacını Seçmelisin
Yılbaşı ağacı seçerken dikkat etmen gereken birkaç nokta bulunuyor. Bunlardan ilki bütçene ve zevkine uygun bir ağaç seçimi yapman. Ardından dikkat etmen gereken unsurlardan biri de yılbaşı ağacı boyutları. Evine uygun boyutlarda bir yılbaşı ağacı seçmek önemli olup evinin yeni yıl havası içerisine girmesine yardımcı oluyor. Yüksek tavanlı ve geniş bir evde yaşıyorsan alanına uygun daha büyük ebatlara sahip bir yılbaşı ağacı tercih edebilirsin. Büyük bir odada küçük bir yılbaşı ağacı istenilen atmosferi yaratamayacağı gibi görülememesine de neden olabilir. Ağaç seçimi yaparken dikkat etmen gereken başka bir unsur da bulunuyor. O da ağaç dallarının sık olması. Sık dallı yılbaşı ağaçları süslemeler ile birleştiğinde daha şık bir görünüme kavuşabiliyor.


 

Çam Fidanı ile Doğaya Yeni Yıl Hediyesi Bırakabilirsin
Ağaç tercihleri arasında yapay yılbaşı ağaçları tercih edebileceğin gibi canlı çam fidanlarını da tercih edebilirsin. Hem alışılmışın dışında bir konsept yaratabilir hem de yılbaşı ardından çam fidanını dikebilir ve doğaya yeni yıl hediyesi verebilirsin. Tüm bunların yanında illa bir yılbaşı ağacı alıp süslemek zorunda da değilsin. Evde bulunan objelerden kendine bir yılbaşı ağacı tasarlayabilir ve onları süsleyerek kendi yılbaşı ağacını yapabilirsin. İster ağaç dallarını bir araya getirerek yılbaşı ağacını oluşturabilir istersen kitaplardan yararlanabilirsin. Bu aşama tamamen senin hayal gücüne kalmış… Yılbaşı ağacı seçimini yaparken Ikea kampanyalarından yararlanabilir, fikir edinebilir ve yılbaşı ağacını buradan sipariş ederek Paracık kazanma fırsatını yakalayabilirsin.
 


 Yılbaşı Ağacını Evin En İyi Yerine Konumlandır
Yılbaşı ağacını seçtikten sonra onu iyi bir yere konumlandırmaya dikkat etmelisin. Herkesin görebileceği bir yer olması önemli bir nokta. Kapıdan içeri girildiği andan itibaren görülsün istiyorsan evin en çok görülen köşesine koyabilirsin. Cama yakın ya da tam cam önüne yılbaşı ağacını konumlandırmak da tercih edebilir fikirler arasında yer alıyor. Böylece cama yakın bir konumlandırma yapmak hem dekorasyon açısından daha hoş görünmesini sağlarken hem de daha geniş hareket edebileceğin bir alan sunuyor. 

Renk Uyumu Oldukça Önemli
Yılbaşı ağacını süslerken farklı renkler kullanabilirsin. Kırmızı ve yeşil tonlarının hâkim olması yılbaşı temasını yansıtmanı kolaylaştırırken ağacını ön plana çıkmasını da sağlıyor. Süslemelerini seçerken canlı renkler kullanabilir ve ağacının daha dikkat çekici olmasını sağlayabilirsin. Tüm bunları yaparken birbirleriyle uyumlu tarz ve renklerde yılbaşı ağacı süsleri alabilir ve hoş bir görüntü ve tarzını yansıtabilirsin. Beyaz kar görüntüsü istiyorsan beyaz yılbaşı ağacı çeşitlerini tercih edebilir ya da yapay kar spreyi ile yılbaşı ağacına kar görünümü verebilirsin.
 


 Işıklandırmayı Unutma
Yılbaşı ağacı süslerinin ortamı hareketlendirebilmesi için ışıklandırma önemli detaylar arasında yer alıyor. Geniş bir seçeneğe sahip olan ışıklandırmalar arasından istediğini seçebilirsin. Yılbaşı ağacı LED ışık, renkli yanan ışıklar veya sarı renkte yanan ışıklar tercih edebileceğin seçenekler arasında yer alıyor. Işıklandırmalar doğrudan fişe takılarak çalışabildiği gibi pilli modelleri de bulunuyor. Pilli aydınlatma modelleri kullanım açısından kolaylık sağlıyor olup sen de pilli ışıklandırma modellerini tercih edebilirsin. Tüm bunların yanında ışıklandırmada dikkatli olman gereken bir diğer unsur ise ağaç boyutuna göre hareket etmen. Işıklandırmanın ağacın baştan aşağı her yerine yetecek uzunluğa sahip olması gerekiyor. Yılbaşı ağacı üzerine ışıklandırmayı dizerken sık olmamasına dikkat etmelisin. Orantılı bir şekilde ışıklandırmayı yerleştirmek en önemli detaylar arasında yer alıyor. Dilersen buradan ışıklandırma çeşitlerini inceleyebilir, kampanyadan yararlanabilirsin.
 


 Süsleri Doğru Seç


 

Yılbaşı ağacı nasıl süslenir sorusunun en can alıcı noktasındasın. Bunun için tercih edebileceğin birçok alternatif mevcut. İstersen yılbaşı ağacı süsleme seti edinebilir istersen paketler halinde satılan yılbaşı ağacı süslerinden tek tek kendi zevkine uygun modelleri seçebilirsin. İstersen de yılbaşı ağacı süslerini kendin yapabilmen mümkün. Kendi yaptığın kurdele, kozalak, çiçek, kurutulmuş portakal kabuğu gibi doğal yılbaşı süsleri de ekleyebilirsin. Bu noktada da dikkat etmen gereken yılbaşı ağacının boyutu. Ağaç boyutuna uygun süslemeleri tercih etmelisin. Büyük bir ağaç tercih ettiysen daha fazla süs kullanmalısın. Ağacın estetik görünmesini istiyorsan boyuta göre süslerini arttırman oldukça önemli. Aynı zamanda farklı objeler kullanmak da yılbaşı ağacınızı zengin göstermenize yardımcı oluyor. Yılbaşı ağacını süsleme örneklerine bakabilir ve nasıl süslemen gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsin. Beymen.com’un kampanyalarından yararlanarak istediğin yılbaşı süsüne ulaşabilirsin. Fırsatları incelemek hemen tıkla!
 


 Ağacın Etrafını da Süslemeyi Unutmamalısın
Her ne kadar yılbaşı ağacı ön planda olsa da etrafına da özen gösterilmesi gerekiyor. İstersen ağacın hemen altına halı ya da ağaç boyutuyla orantılı kumaş parçası sermek estetik görünüm oluşturmana yardımı olabilir. Yılbaşı ağacının etrafına mum yerleştirebilir ve loş bir görüntü oluşturabilirsin. Ağacın altına hediye paketlerinin bırakılabileceğin bir alan yaratmayı da unutma. Böylece sevdiklerine aldığın hediyeleri burada kolay bir şekilde muhafaza edebilirsin. Aynı zamanda yılbaşı ağacı altındaki hediye paketleri ile yeni yıl ruhunu evin her köşesinde hissetmeni sağlıyor. Sevdiklerin için ne hediye alacağına karar veremiyorsan Beymen Club  fırsatlarından yararlanabilir ve sevdiklerin için en iyi hediyeyi seçebilirsin. Bu fırsatlara ulaşmak için hemen buraya tıklaman yeterli. Tüm bunların yanında yılbaşı ağacının yanında dekorasyonunu da düzenleyebilirsin. Yeni yıl temasına uygun kırlent kılıfları tercih etmek ile başlamak oldukça faydalı oluyor. Sen de işe kırlent kılıflarından başlayabilir, yılbaşı ağacından kalan süslerini evinin farklı noktalarına koyarak yeni yıl ruhunu tüm eve yansıtabilirsin.
  Dilekler ve Püf Noktaları
Yeni yıla girmeden önce pek insan dilek diliyor. Hatta dileklerini bir kağıt ya da küçük kartpostala yazarak yılbaşı ağacının üzerine asıyor. Sen de yeni yıla girerken yeni yıldan beklentilerini, dileklerini ister renkli kağıtlar istersen de minik kartpostal üzerine yazarak ağacına asabilirsin. Sevdiklerini de bu anlamlı ana dahil edebilir ve hep birlikte yeni yıl dileklerini yılbaşı ağacına süs olarak ekleyebilirsin. Dilersen yılbaşı süsü olarak eşin, sevgilin, çocukların, arkadaşların veya ailenle birlikte olduğunuz fotoğrafları bastırabilir ve bunları ağaç süsü olarak kullanabilirsin. Fotoğrafların arkasına dileklerini ekleyebilir ve yılbaşı ağacını kendin ve sevdiklerin için anlamlı hale getirebilirsin. Olmazsa olmazlardan biri olan yılbaşı ağacı süsü yıldız süslemesini ağacının en üstüne yerleştirerek yılbaşı ağacını süslemeyi tamamlayabilirsin.