Akıllı telefon ve tablet gibi elektronik cihazları prize erişim olmadığında da şarj edip kullanabilmeyi sağlayan powerbank ya da diğer adıyla taşınabilir şarj cihazları zor anların kurtarıcısı. Ancak powerbank tercihini, sana hem zaman kazandıracak hem de hayatını kolaylaştıracak bazı özellikleri öğrendikten sonra yapmalısın. Powerbank alırken dikkat etmen gereken en önemli iki şey; tasarım ve kapasite. Konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için piyasadaki en iyi powerbank modellerini bir araya getirdiğim bu yazıyı okumadan geçme.
AnkerDünyanın en iyi powerbank markalarından biri olan Anker’i muhtemelen duymuşsundur. Anker’in PowerCore II 10000 Slim adlı modeli ise bu listenin en kolay taşınan powerbank seçeneği diyebilirim. Yalnızca 209 g ağırlığında ve 1,5 cm kalınlığındaki cihazı, 10.000 mAh kapasiteden vazgeçmeden rahatça cebine atabilirsin.


Çrea


Dijital ekranıyla sade ve zarif bir tasarıma sahip olan Çrea powerbank, 10.000 mAh batarya kapasiteli modeller arasında öne çıkıyor. 2A çıkış gücüne sahip powerbank, akıllı telefon ve tabletleri 1A çıkışlı cihazlara göre iki kat daha hızlı şarj edebiliyor.

PreoEğer yanında taşıdığın elektronik cihazların aksesuar ya da giysilerinle uyumlu olması senin için önemliyse 10.000 mAh batarya kapasiteli Preo My Power Jetpower A1 tam sana göre. Mavi, bej, kırmızı gibi renk seçenekleriyle bu powerbank, fiyat kalite performansı açısından olumlu eleştiriler alıyor.


SamsungCihazını en hızlı şekilde şarj etmenin yolu Samsung EB-P1100B powerbank modeliyle mümkün. 10.000 mAh kapasiteli powerbank, iki şarj çıkışı sayesinde aynı anda hem akıllı telefon hem de Samsung uyumlu başka bir cihazını şarj edebilmeni sağlıyor. Standart modda 315 dakika, hızlı modda ise 220 dakika gibi kısa bir sürede cihazın tamamen şarj oluyor.


S-LinkSeni, mobil aksesuar dendiğinde akla gelen ilk markalardan olan S-Link’in Swapp serisiyle tanıştıralım. Markanın üst seviye powerbank modellerini barındıran serinin 16.000 mAh batarya kapasiteli S-Link Swapp IP-G16W modeli, iPhone X’i üst üste 5 kez şarj edebiliyor. Arkasında 5 adet LED lamba bulunan cihazı fener olarak da kullanabilirsin.


SonyAkıllı telefon, tablet, kulaklık, müzik çalar ve fotoğraf makinesi gibi pek çok cihazı şarj edebilen Sony CP-V20B powerbank, pek çok modele kıyasla üstün 20.000 mAh bataryası ile öne çıkıyor. Hareket hâlindeyken akıllı telefonunu tam 8 defa şarj edebilen powerbank, uzun uçak yolculukları ya da kamp gibi uzun süre elektrik erişiminin olmayacağı durumlar için ideal. Dört USB çıkışı sayesinde aynı anda dört cihazı bağlayabilmen ise bu taşınabilir şarj cihazının bir başka avantajı. 

Trust UrbanAkıllı telefon ve tablet başta olmak üzere USB girişine sahip tüm elektronik cihazlarını şarj edebildiğin Trust Urban 22749, ekonomik oluşuyla dikkat çeken bir powerbank modeli. 5 saatte cihazını tamamen şarj edebilen cihaz, darbe ve düşmelere karşı da oldukça dayanıklı.


TtecTtec AirCharger™ Pro, tek bir cihazda iki farklı işlevi bir araya getiriyor. 5.000 mAh kapasiteli bataryaya sahip cihazı hem powerbank hem de prize bağlayarak kablosuz şarj ünitesi olarak kullanabilirsin. Şarj durumunu kontrol etmeni sağlayan LED pil göstergesiyse cihaza ayrı bir şıklık katıyor.