Evde sıkça vakit geçirdiğin zamanlarda uğraşmaktan büyük keyif alacağın hobileri senin için derledim.

Bazen uzun süreler evden çıkamadığımız oluyor. Bu tür zamanlarda hayat enerjimizi yükseltmenin ve motivasyonumuzu artırmanın yolları var. Derlediğim bu yazıda evde yapılabilecek aktivitelerden, ev eğlencesi olarak yapabileceğin etkinliklerden bahsedeceğim.

Yoga Yap: Kendini Keşfet

Yoga Yap: Kendini Keşfet

Yoga son yıllarda hayli popüler olan bir öğreti. Zihnen ve ruhen dinginleşip yenilenmeye yardımcı olan bu öğreti, doğru nefes alıp verme odaklı. Vücudumuzu olumsuz düşüncelerden uzaklaştırmaya da yarayan yoga, hayat enerjimizi pozitif şekilde değiştirebilir.
 
Sanskritçede “birleşmek”, “bir araya getirmek” anlamlarına gelen yoga, yeniden doğuşu temsil eder. Yani yoga yaparak modunu değiştirebilirsin.

Bitki Yetiştir: Doğanın Canlılığını Hisset

Bitki Yetiştir: Doğanın Canlılığını Hisset

Bahçeli bir evde yaşamak hepimizin hayallerini süsler. Taze çiçekler arasında dolanıp ağaçlara dokunmak kadar başka ne huzur verebilir ki şu hayatta! Ancak bunları yapmak için mutlaka bir bahçeye sahip olmana gerek yok. Pekala evinin balkonunda ya da uygun bir köşesinde de bitki yetiştirerek doğanın canlılığını hissedebilirsin.
 
Yetiştirdiğin bitkilerin gelişimini izlemek keyifli olduğu kadar aynı zamanda oldukça eğitici de. Tabii daha önce hiç bitki yetiştirmediysen öncelikli olarak fil kulağı, paşa kılıcı ya da orkide gibi yetişmesi daha kolay bitki türlerini deneyebilirsin.

Mum Yap: Hayal Ettiğin Şekiller Gerçek Olsun

Mum Yap: Hayal Ettiğin Şekiller Gerçek Olsun

En sevdiğin renklerde ve şekillerde yapacağın mumlarla evine hem dekor olarak hem de kelimenin tam anlamıyla ayrı bir hava katabilirsin. Mum, yapması zaman alsa da bu seni korkutmasın, oldukça kolay. Hem bana inan kesinlikle buna değiyor. :)
 
Mumu nasıl yaparım, malzemeleri nereden bulurum diye düşünüyorsan o da kolay seni böyle alalım. :)

Puzzle Yap: Duvarına As

Puzzle Yap: Duvarına As

Puzzle, hem kendi başına hem de ailecek yapabileceğin bir aktivite. Eğer daha önce hiç puzzle yapmadıysan 500 parçalık olanlardan başlayabilirsin. Ailenle birlikte dört köşesinden başlayınca ne zaman bittiğini anlamıyorsun bile.
 
Bitirince çerçeveletip duvarını süsleyebilir veya sevdiğin insanlara hediye edebilirsin.
 

One Line Drawing: Tek Çizgi Çizim

One Line Drawing: Tek Çizgi Çizim

Nedir bu “Tek Çizgi Çizim” dediğini duyar gibiyim. Kalemi kağıda değdirdikten sonra elini kaldırana kadar yaptığın çizime verilen isim. Hata yapar mıyım diye korkma, bu teknik seni özgür kılıyor, istediğin gibi çizim yapmana olanak sağlıyor. 
 
Birkaç örnek video izleyerek sanatını konuşturabilirsin. Çizgini bitirdikten sonra kolayca çerçeveletebilir, sevdiklerine hediye edebilirsin. 

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?