Aksesuarlar tarzını yansıtan, detaylarda fark yaratan önemli parçalardandır. Giydiğin, taktığın, kullandığın her şey senin kişiliğini yansıtır. Bazen takıları takıp takıştırsan da eksik gibi gelir, bazen de tek bir takı tüm kombinini bambaşka bir tarza dönüştürür. İşte bu dönüşümü sağlayan ve son dönemin en çok öne çıkan moda trendi; büyük küpeler!


Hareketli ve Havalı


Bu sezon da önceki iki sezondur olduğu gibi, iri küpelerin sezonu. Hâlâ her markanın koleksiyonunda kendine yer bulması ve modasının geçmiyor oluşu ise gerçekten de en sade kıyafeti bile anında havalı, neşeli ve iddialı bir hâle bürüyebilmesinde saklı. Kendini çok iyi hissetmediğin günlerde, modunu ve görünüşünü en hızlı değiştirecek aksesuar, kuşkusuz büyük küpelerin olacak.

 

Maksimalizm Zamanı


Büyük küpeleri günün her saati ve her duruma uydurabilmen mümkün. İster günlük giyimde, istersen gece kombinlerinde rahatlıkla kullanabileceğin bu küpeler, özellikle sezonda çokça gördüğümüz hayvan desenleriyle birleşince mükemmel bir seçim oluyor. Beraberinde başka bir aksesuara ihtiyaç duymadan, küpeleri tek başına kullanarak görünümünü sadeleştirebilirsin.

 

Canlı ve Gösterişli


Büyük küpelerle ilgili en güzel şeylerden biri, dilediğin kadar renk ve materyali bir arada içerebilmesi. Metalden tüle, tüyden boncuğa, ahşaptan hasıra kadar birlikte kullanılmış rengârenk malzemelerin ahengi, zaten zengin olan aksesuarı daha da canlı ve gösterişli kılıyor. Bu sayede ister dümdüz bir beyaz tişört ile istersen de abiye bir gece elbisesiyle kullan, her zaman iyi hissettiriyor.

Püsküller Her Yerde


Söz konusu büyük küpeler olunca püskülden bahsetmemek olmaz! Birbirlerine öyle yakıştılar, birlikte öyle popüler oldular ki püskülleri boynumuza kadar inen küpeler, koleksiyonların baş tacı haline geldi. Aslında bütün maksimalist küpeler için geçerli olsa da özellikle uzun püsküllü küpeleri toplu ya da yarım toplu saçlarla kullanmak, hem boynunu uzun ve zarif gösterecek hem de küpenin tüm enerjisini ortaya çıkaracaktır. En iyi etki için boyun bölgeni başka bir takı ya da fularla kapatmaman mükemmel olur.

Büyük küpeleri günlük giyimde kullanmak istediğinde, beraberinde başka gösterişli parçalardan, ağır ve renkli bir makyajdan kaçınmak isteyebilirsin.

Yine dolu dolu geçecek bir günlük kombinde maksimalist bir küpe takmak istersen ya sadece göz, ya da sadece dudak makyajını düşünebilirsin. Seçim senin!Tam senlik maksimalist küpeler için Boyner’e bakalım mı