Mevsimlerin keyfini doya doya yaşamayı senden iyi kim bilebilir ki? Sonbahar herkesin işe güce dalıp gittiği, şehre adapte olmaya çalışırken kendini unuttuğu bir mevsim olabilir ama senin için asla!

Güz mevsiminin tatlı-serin rüzgârlarıyla keyfine varabileceğin unutulmaz tatil adreslerinden birkaçını senin için derledim. Masalsı atmosferiyle Kapadokya, bağ bozumu sonrası yerel şaraplarından tadacağın Bozcaada, her misafirini kendine hayran bırakan Mardin, müthiş doğasıyla yeşilin her tonuyla çevreleneceğin Yedigöller ve yeniden yaşamın başladığı, tarihi bir köy Adatepe. Seçim senin!

Kapadokya


Bir kere, üç kere, sayısız kere tekrar tekrar gidilebilecek, gerçeküstü bir deneyim sunan Kapadokya için en doğru tarihler ilkbahar ve sonbahar. İlk kez gidiyorsan mutlaka gezebileceğin kadar çok yeri ve yer altı şehrini keşfet. Eğer bu sayısını unuttuğun gidişlerinden biriyse, bırak zaman bu masal kentinde donsun ve sadece izleyerek tadını çıkar.

Bozcaada


Gerçek bir adalı gibi sessiz sakin bir tatil isteyenler sonbaharda Bozcaada’da buluşuyor. Olası mahsur kalmalara karşı rüzgâr durumunu kontrol edip yola çıkman lazım. Denize karşı nefis lezzetlerin tadını çıkarmaya hazır ol. Şehirden kopsan bile kahve keyfinden vazgeçmek istemiyorsan 3. nesil kahvecilerinden de adaya geçenler var merak etme.

 

Mardin


Zengin kültürel mirasın, dik yamaçlara zarafetle inşa edilmiş evlere yayıldığı Mardin, aklını başından alacak bir güzelliğe ve çeşitliliğe sahip. Sıcağında kavrulmadan ve soğuğunda titremeden keyfine varmak için sonbahar, çok doğru bir mevsim. Tarihinin yanı sıra çağdaş sanatla olan ilişkisiyle de öne çıkan şehirde, çaldığın her kapı sana yeni dünyalar açacak! Genç sanatçıları ve atölyelerini de keşfedebilirsin.

 

Bolu, Yedigöller


Adatepe


Sadece suyundan içmenin bile şifalı olduğu bir yere gönderiyorum seni. Terk edilmiş tarihi bir köyün yaklaşık 30 yıllık bir süre içerisinde restore edilen evleriyle yeniden canlandığını görmek ve Zeus Altarı’ndan Ege Denizi’ne bir bakış atmak için Adatepe’ye kısa bir hafta sonu seyahati yapman yeterli.Köyde yeterli çocuk olmadığı için okul olarak hizmet vermeyen ancak şimdi belirli tarihlerde akademisyenlerin ve sanatçıların önderliğinde eğitim, seminer, sergi ya da film gösterimlerinin düzenlendiği Taş Mektep’te, gerçek sınıf defterlerine nostaljik bir bakış atıp, köyde Rum ve Türk mimarisinin birbirine nasıl keyifle karıştığını gözlemleyip, dönüş yolunda Zeytinyağı Müzesi’ni görüp, tarihe ve doğaya doyduğun bir seyahat gerçekleştirebilirsin.

Hadi içinden geçen rotayı seç, Odamax’ten bütçene uygun bir oda bul ve tatil başlasın!