Bodrum ve Antalya gibi kalabalık tatil kentlerinden hoşlanmayan turistler Köyceğiz gibi daha sakin cennet köşelerin arayışına giriyor. Tatilcilere yılın dört mevsimi farklı güzellikler sunan Köyceğiz, civardaki temiz plajları, kıyısında olduğu gölün güzellikleri ve eşsiz doğasıyla yaz aylarında oldukça sevilen bir destinasyon. Köyceğiz ayrıca Dalaman’a yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta, dolayısıyla sayısız doğal güzelliğe çok yakın! 

Kaunos Antik Kenti


Köyceğiz Gölü’nde huzurlu bir tekne gezintisi yaptıktan sonra, binyıllar öncesine doğru bir yolculuğa çıkmak ister misin? Gölün güneyinde yer alan Kaunos Antik Kenti, tarih meraklılarının ilgisini çekiyor. Kuruluş tarihi milattan önce 400’lü yıllara dayanan kent, zamanında önemli bir limanmış. Ancak denizin zaman içinde, alüvyonlarla dolmasıyla liman kenti özelliğini yitirmiş. Bugünkü hâli bile geçmişte ne kadar önemli bir kent olduğuna dair ipuçlarıyla dolu. Kaunos’a Dalyan’dan tekne turuyla gelip, iskeleden on dakikalık bir yürüyüşün ardından varabilirsin.

Köyceğiz'de Görülmesi Gereken Yerler


Şifa dolu kaplıcalardan antik bir kente, su sporları yapabileceğin kocaman bir gölden huzur dolu şelalelere Köyceğiz ve çevresi sakin, ayrıca aktivite dolu bir tatil vadediyor. 
 

Köyceğiz Gölü


Yaklaşık 52 kilometrekarelik bir alanı kaplayan Köyceğiz Gölü, Dalyan Boğazı yoluyla Akdeniz’e bağlanan bir tatlı su gölü. Pek çok pınarın beslediği gölde tekne turu yapmak ve balık ekmek yemek en popüler aktivitelerden... Su kayağı, sörf ve kürek gibi su sporlarını yapabileceğin Köyceğiz Gölü’nün çevresinde doğa yürüyüşü yapmak da oldukça rahatlatıcı bir deneyim. Arabayla göl çevresini keşfetmek de seçeneklerin arasında!

Sultaniye Kaplıcaları


Köyceğiz yalnızca doğal güzellikleriyle tatilcileri değil, şifalı sularıyla sağlık odaklı olan ziyaretçileri de kendine çekiyor. Kalsiyum sülfat, radon ve klorür bakımından zengin olan Sultaniye Kaplıcaları, vücudunu yenilemek ve şifa bulmak isteyenler için ideal. Bu kaplıcaların suları cilt hastalıklarından kadın hastalıklarına, romatizmadan siyatiğe kadar pek çok sağlık sorununa iyi geliyor. 
 

Yuvarlakçay


Köyceğiz denildiğinde listeye eklenmesi gereken bir diğer yer Yuvarlakçay. Bu noktaya mutlaka zaman ayırmalısın. Çayın gürül gürül akan şelalesi bunaltıcı yaz sıcaklarında seni serinletecek. Çayın kenarındaki restoranlarsa tam bir ziyafet çekmene yardımcı olacak. Burada konaklamak istersen butik otellerden birini tercih edebilirsin.  

Köyceğiz Konaklama


Köyceğiz, pek çok konaklama seçeneği sunuyor. Bu şirin yerleşim bölgesinde standart oda kahvaltı hizmeti veren oteller bulabileceğin gibi küçük pansiyon ve apart otel olarak hizmet veren seçenekleri de değerlendirebilirsin. Örneğin Panorama Plaza Hotel, misafirlerini Köyceğiz Gölü manzarası ve palmiyeler arasında ağırlıyor. Ailesiyle ya da arkadaşlarıyla ev rahatlığında rustik bir atmosferde konaklamak isteyenler Karya Apartments’ı tercih ediyor. Tango Pansiyon ise yine göl yakınında sessiz ve sevimli alternatiflerden biri.  

Daha fazla Köyceğiz oteline ulaşmak için hemen tıkla!
www.odamax.com/tr/district/mugla/koycegiz-1538
www.tatilsepeti.com/koycegiz-otelleri