Herkes plajda iyi görünmek için çok çaba sarf ediyor. Çeşit çeşit bikini, mayo, şapka, terlik ve plaj çantası arasında doğru kombini yapmak epey zor olabiliyor. Bikini tabii ki bu grubun en iddialı ve gösterişli parçalarından biri. Eğer çok emek harcamadan kolayca göze çarpmanın yollarını arıyorsan seçimini sadelikten yana kullanabilirsin. En sade ve şık bikini modellerini senin için listeledim. 

Çekici Ayrıntılar


Plajda sade bir bikini giymek sıkıcı görünmek anlamına gelir sanıyorsan yanılıyorsun. Nasıl ki şeytan ayrıntıda gizliyse, sade bikini ve mayolardaki ufacık bir detay da sade bir modeli dikkat çekici hale getirebilir, tıpkı kenarı kesik gibi duran bu bikini altı gibi.

 

Asil Straplez


Senin de plaj felsefen “ne kadar sade o kadar iyi” ise bu minimal straplez bikini takımına bayılacaksın. Bu model, dikkatleri fazla üzerine çekmeden asil ve şık görünmek isteyen kadınların tercihi.
 

Zincir Detayı


Bikini ve mayolarda zincir, çapraz ip ya da fiyonk gibi detaylar görmek hoşuna gidiyorsa sade modellere yönelmelisin. Desenli bikini ve mayolar bu detaylarla birleşince çok göz yorucu olabilir. Sade modellerde ise detaylar kendini net bir şekilde gösterir. Zincir detaylı bu bikini, sence de bunu kanıtlamıyor mu?
 

Yüksek Bel 


Sade bikini modellerinde gözün bir farklılık arıyorsa yüksek bel bikini altlarına şans verebilirsin. Bu retro bikini modeli hem karın bölgeni toparlıyor hem de yalın bir şıklığa ulaştırıyor.
 

Balenli


90’lı yılların tüm ikonik parçaları tek tek geri dönmeye başladı. İnce bantlı zarif sandaletler, saten dökümlü elbiseler, zincir kemerler derken bu trend plaj modasına da yansıdı. Balenli bu bikini üstü, sade ama iddialı bir tarz vadediyor.
 

Sade Siyah


Bazen modaya ayak uydurmak ve demode görünmemek için onlarca parça bikini alırsın ancak hiçbirinde kendini tam anlamıyla rahat hissetmezsin. Oysa bikini seçiminde en önemli şey kendini içinde iyi hissetmektir. Bu siyah bikini ilk bakışta sana gösterişsiz gibi gelse de sadeliğin verdiği gücü, giyer giymez hissedeceksin.

 Lacivertin Gücü


Balenli bikini ile rahat hareket edemiyorsun ama balensiz olanlarla da huzursuzsun. O zaman destekli bikini üstlerini tercih edebilirsin. Kalın askılı, astarlı ve destekli modeller göğüs bölgeni çok iyi toparlarken lacivert, şıklığına asalet katıyor.
 

Vücudunu Tanı


Mükemmel bikini vücuduna ulaşmak asla amacın olmamalı. Herkesin kendini içinde olmaktan daha mutlu hissettiği bikini modelleri var. Vücut tipine uygun sade bikinilerle plajda daha öz güvenli olman mümkün. Örneğin göğsü saran bu model deniz kenarında risk almak istemeyen kadınlar için uygun. 
 

Canlı Renkler


Sadelik deyince aklına sadece siyah ve lacivert gibi koyu renkler gelmemeli. Kırmızı, turuncu, pembe gibi canlı renkleri giyerek de son derece sade ama şık bir plaj stili elde edebilirsin. Kırmızı ise hem beyaz tenliler hem de esmerler için çok doğru bir seçim.