İnanılmaz güzellikteki doğası, denizi ve muhteşem su altı zenginliğiyle Kaş adeta bir cennet köşesi! Ama niyeyse Kaş’ta tatil yapmak denince akla hep aynı yerler, aynı plajlar, aynı restoranlar gelir. Neyse ki Kaş Limanağzı ve Kaputaş’tan, Büyük ve Küçük Çakıl’dan çok ama çok daha fazlası. Sen de Kaş’ta yeni keşifler peşindeysen çok güzel tavsiyelerim var. ☺

Börekçi Hüseyin


Birbirinin kopyası mekânlarda fahiş fiyata iki peynir, iki domates yemek istemiyor musun? Burası çarşının içinde küçücük, gösterişsiz bir dükkân olduğundan “turist” tatilcinin dikkatini çekmez ama hayatında yiyip yiyebileceğin en efsane böreklerden birini tadacağın garanti. Baklava hamuru inceliğindeki hamuru sipariş üzerine hemen orada açılıp servis ediliyor.
Andifli Mahallesi, Bahçe Sk.

 

Frida Pub


Henüz sadece birkaç yıllık bir işletme olan Frida çok genç ve güleryüzlü bir ekibe sahip. Son derece rahat bir mekân olmasının yanında menüsü hayli geniş ve lezzetli. Devasa porsiyonlarına rağmen fazlasıyla uygun fiyatlara sahip. Mutlaka uğra, pişman olmazsın.
Andifli Mahallesi, Öztürk Sokak No: 4/1

 

Gömbe Yaylası


Aşırı sıcaktan bunaldığında Kaş’ın civar köyleri imdadına yetişecek. Gömbe Köyü ve Yaylası Kaş’tan yaklaşık 1,5 saat mesafede adeta cennet gibi bir yer. Biraz serinlik, biraz sükûnet için birebir. Püfür püfür yayla havası alabilir, buz gibi kaynak suyundan içebilir, civardaki mekânlarda çok iyi bir hizmet kalitesi ile kendin pişirip yiyebilirsin.
Gömbe, AntalyaGumlu Koyu


Tamamen bakir, hiçbir işletme bulunmayan koyun en güzel yanı, cazibesine kapılmamanın mümkün olmadığı, karadan ulaşımı olmayıp yalnızca yüzerek gidilebilen muazzam bir mağaraya sahip oluşu. Masmavi bir denizin içerisinde çakıldan, kocaman bir gölgelik. Seni aklındaki her şeyden, tüm stresinden arındıracak.
 


Kuytu


Leziz menüsü ve değişik içecekleriyle Kuytu harika bir mekan. Meydanda ve civardaki çok bilindik diğer balık restoranlarının aksine, adından da anlaşıldığı gibi kuytu ve sessiz bir sokakta, son derece uygun fiyatları ve ilgili çalışanlarıyla denemeden geçmemen gereken bir alternatif.
İlkokul Sokak, No:1
 


Oxygen


Merkezin kalabalığından ve basık sıcağından uzaklaşıp kendini bir Van Gogh peyzajı içerisindeymiş gibi hissetmek istersen marinanın içindeki Oxygen’a mutlaka uğra. Şahane marina manzarasının, nefis müziklerin, sakinliğin ve Kaş’ın güzelliğinin tadını çıkar.
Kaş Marina, Bucak Denizi, Acısu Mevki No:37/9
 


Vira Liman Cafe & Beach


Bakma adının “beach” olduğuna, Kaş’ta sakince, tüm kalabalıktan uzak, şezlong – şemsiye ile tıka basa doldurulmamış nadir bir mekân. Karşı kıyıdaki, yarımadanın karadan ulaşımı olmayan şahane kayalıklara, Vira’dan kanoyla ulaşabilirsin. Denizi ve su altı şahane, ağaçlar altındaki gölgelikleri ise püfür püfür. 
Bucak Mahalessi Kalkan Yolu | Acı Su Mevkii, Kaş Kalkan Yolu, Kaş Marina SonuVoyn Meyhane


Şöyle ağız tadıyla, kalabalık ve karmaşadan uzak, aynı zamanda gayet lezzetli bir akşam yemeği yemek istersen muhakkak uğraman gereken adres. Menüsü hayli geniş; manzarası, mezeleri ve yemekleriyle enfes bir ziyafet sunuyor.
Andifli Mahallesi, Hükümet Cd.
 


Ada Restaurant & Beach


Kaputaş’ın bakirliğinden artık pek eser kalmasa da denizinin güzelliği tartışılmaz. İşte bu noktada sana Ada’yı öneriyorum. Kaputaş’a kadar geldiysen 300 metre daha gelip Ada’yı görebilirsin. Pırıl pırıl denizde gününü geçirdikten sonra taptaze tutulmuş balığını yerken sükûnet içinde eşsiz bir deneyim yaşayacağın kesin.
Kalkan-Kaş Yolu, Antalya

Gezilecek yerler ve keşfedilecek güzellikleri hiç bitmeyen bu cennet gibi Kaş’ta her bütçeye uygun konaklama seçeneklerine şimdiden göz atmaya başla!