Sosyal izolasyon zamanının çoğunu ekrana bakarak geçiriyorsan, puhutv’nin özel yapımlarından en sevilen televizyon dizilerine, yerli-yabancı filmlerden sahne oyunlarına kadar izleyecek çok şey var. Senin için puhutv’de çok hoşuna gidebileceğini düşündüğüm bir seçki hazırladım.

Şahsiyet


IMDb en çok beğenilen dizi listesinde 23. sırada yer alan, yönetmenliğini Onur Saylak'ın üstlendiği ve Agah Beyoğlu rolüyle Haluk Bilginer'e En İyi Erkek Oyuncu dalında Uluslararası Emmy ödülünü getiren Şahsiyet’i eğer hala izlemediysen bugünler izlemek için iyi bir fırsat olabilir. Alzheimer teşhisi konulan emekli bir adliye memurunun planladığı cinayetleri anlatan diziyi suç ve polisiye severler için seçtim. O zaman ne diyoruz, ŞAHSİYETİ HATIRLA!
 

Divergent


Uzak bir gelecekte geçen distopik hikayede insanlık, her biri farklı bir erdemi temsil eden beş farklı parçaya bölünmüş bir düzende yaşamaktadır. İnsanlar 16 yaşına geldiklerinde kendi insani özelliklerine göre bu beş bölümden birine dahil olup, ömür boyu bu bölümde yaşamlarını sürdürmektedirler; “Uyumsuz” olan Tris hariç. Eğer bilim kurgu ve aksiyon seviyorsan başrollerini Shailene Woodley ve Theo James’in paylaştığı Divergent'ı da seveceğine inanıyorum.
 

Lütfen Beklemede Kal


Wendy adındaki otizmli bir kadının Star Trek filmi için yazdığı senaryoyu yarışmaya göndermek için, kaldığı bakımevinden kaçarak hayatının en muhteşem yolculuğuna çıkmasını konu alan Lütfen Beklemede Kal, Dakota Fanning'in başrolde olduğu sıcacık bir film.
 

Transcendence


Dr. Will Caster, büyük buluşlar yapmış, şimdilerde önemli yapay zeka projesini yürüten bir bilim insanıdır. Bu nedenle teknoloji karşıtı birtakım radikal grupların saldırısına uğrar ve cinayete kurban gider. Kendisi gibi bilim insanı olan eşi Evelyn, Will'in beynini gelişmiş bir süper bilgisayara entegre eder. Will'in bedeni ölmüştür ama beyni eşiyle yeniden iletişime geçer. Will, bağlı olduğu bilgisayardan internet aracılığı ile tüm dünyayı yaklaşan terörist tehlikeye karşı uyarmaya başlar. Fakat terörist grup Will'in hala hayatta olduğunu fark edince süper bilgisayarı yok etmek için harekete geçer.
 
Memento, Inception ve Batman filmlerinin görüntü yönetmeni Wally Pfister’ın gözünden, başrollerini Johnny Depp, Rebecca Hall ve Morgan Freeman’ın paylaştığı Transcendence'i bilim kurgu ve gerilim sevenler için seçtim.

 

Fi


Yayınlandığı dönemde herkesin soluksuz izlediği, başrollerinde Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç'ın yer aldığı Fi, ilk Türk dijital dizilerden biri olma özelliği de taşıyor. Saplantılı bir aşk hikayesini, müzik ve dansla anlatan diziyi şimdiye kadar izlemediysen başlamanı öneriyorum.
 

Bana Bir Şeyhler Oluyor


Sahnelendiği yıllarda kapalı gişe oynayan Yılmaz Erdoğan’ın müzikal ve tiyatro oyunları, yıllar sonra puhutv'de izleyenlerle buluşuyor. Otogargara, Bana Bir Şeyhler Oluyor, Haybeden Gerçeküstü Aşk ve Cebimdeki Kelimeler gibi usta oyuncuların yer aldığı kült oyunları puhutv'den ücretsiz izleyebilirsin.
 

Bonus: Jet Sosyete


Herkesin modunu yüksek tutmaya çalıştığı bu dönemde en çok ihtiyacımız olan çoğu zaman biraz gülümsemek. Gülse Birsel'in güçlü kalemi, usta oyuncu kadrosu ve gündeme dair esprili göndermeleri ile BKM yapımı Jet Sosyete'yi, her hafta cuma yayınlanan yeni bölümleriyle puhutv'den izleyebilirsin.