Bütün yıl çok çalıştın, çok yoruldun. Artık dinlenmek, güzel bir tatil yapmak senin de hakkın. Kalabalıktan uzak, sessiz sakin tatil yerleri listemi inceleyerek hayalindeki tatili gerçekleştirebilirsin!

Datça’nın En Şirin Koyu: Kızılbük


Palamütbükü ve Hayıtbükü dışında Datça’nın üç güzellerinden biri olarak bilinen Kızılbük, Muğla ilinin Datça ilçesinde yer alan Mesudiye’de yer alıyor. Sessiz, sakin, yeşil ve mavinin harika bir uyum sağladığı bir tatil yeri. Etrafında palmiyeler, karşında Hayıtbükü manzarası, önünde tertemiz bir deniz ile Kızılbük’te yapacağın tatili unutamayacaksın.

 

Tarih ve Doğa El Ele: Side


Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan Side, hem kültür gezileri yapmayı sevenlerin hem de deniz aşıkları için ideal. Antik Liman’ı, Dionysos, Apollon, Athena tapınakları ile Side’de geçmişin izlerini takip edeceğin keyifli bir gezintiye çıkabilirsin. Sessiz ve sakin bölgede gün içerisinde gezecek pek çok yer bulabilir, sıcaktan bunaldığında kendini masmavi denize bırakabilirsin.

 

Ege’de Şirin Bir Balıkçı Kasabası: Sığacık


Belli kriterler baz alınarak dünyadaki sakin ve sessiz şehirlere verilen “Cittaslow” yani “Sakin şehir” unvanını Türkiye’de ilk kez İzmir ilimizde yer alan Seferihisar’ın aldığını biliyor musun? Sığacık da bu sessiz sakin beldede yer alan şirin bir mahalle. Balık avlamak, dalış yapmak isteyenler uğrak noktaları arasında yer alan Sığacık, nostaljik evleri, sessiz koyları ve doğasıyla kendine hayran bırakıyor.

 

Bodrum’un Sakin Köyü: Mazı


Deniziyle havasıyla pek çok kişinin favori tatil beldeleri arasında yer alan Bodrum’un en sakin bölgesi Mazı Köyü diyebilirim. Hurma, İnceyalı, Çakıllıyalı, Ilgın Koyu gibi sakin ve çok güzel koylara da ev sahipliği yapan koyda denizin tadını doyasıya çıkarabilirsin. Ayrıca çok tatlı köy restoranlarında deniz manzaralı yemekler de yiyebilirsin.

 


Dereden Denize: Bördübet


Kuş sesleri, çam ormanları, müthiş bir dere manzarası… Marmaris’de yer alan Bördübet Azmak Deresi yakınında gerçekten izole ve sakin bir yer. Denize ulaşmak için tekne ya da bot kiralaman gerekse de her sabah uyandığında adeta cennette hissetmek paha biçilemez.
 
Sessiz sakin tatil yerleri nerede öğrendin. Sıra geldi otel seçip rezervasyon yapmaya! Etstur.com’a girerek 8000 otel arasından dilediğine rezervasyon yaptırabilir, üstelik 125’e varan Paracık kazanabilirsin!
 
Kalabalıklardan uzak diğer tatil önerilerim için “Yılın Tatili: Kalabalıklardan Uzak Mavi Tur” yazımı da okuyabilirsin.