Bütün bir yıl tatil için çalıştın. Tam acaba nereye gitsem diye araştırmalar yapmaya başlamışken tüm planların değişti değil mi? Merak etme, şimdi sana 2020 yazına damga vuracak tatil alternatifini açıklıyorum: Özel kiralık tekne ile mavi tur!

Şu sıralar sadece ailen ya da sevdiklerinle birlikte gerçekleştirebileceğin izole tatil alternatifleri oldukça ilgi görüyor. Bu seçenekler arasında en güçlü adaylardan biri olan tekne tatilini senin için inceledim. Mavi tura çıkmadan önce yapman gerekenleri beraber gözden geçirelim.

1. Önce Bütçeni Belirle


Farklı tür ve boyda olan kiralık teknelerin kişi başı günlük fiyatları 150 TL ile 1.000 TL arasında farklılık gösteriyor. Mavi tur tekneleri genellikle, cumartesi günleri giriş ve çıkış yapılmak üzere haftalık olarak hizmet veriyor. Cumartesi günü öğleden sonra check-in’le başlayan yolculuk takip eden cumartesi günü kahvaltı ile son buluyor.
 

2. Tekne Seçimini Yap


Mavi yolculuk tatili için dört adet tekne tipi mevcut. Bunlar arasında fiyat, kapasite ve konfor gibi özellikler farklılaşıyor. İşte o tekne tipleri:

Gulet: İki direkli ahşap tekne olan gulet, Türkiye’nin güney sahillerine özgü ve yüzen otel olarak da adlandırılıyor. Guletler, geniş kamaraları sayesinde rahat bir yaşam alanı sunuyor ve mürettebatlı olarak kiralanıyor. Bu sayede, kaptan, şef ve hizmetli personel her işi senin yerine hallederken sana harika denizin ve güneşin tadını çıkarmak kalıyor.Motoryat: Yüksek hız ve geniş iç hacme sahip olan motoryatlar konfor ve adrenalinden hoşlananlar için oldukça doğru bir seçim. Her türlü imkanı barındıran motoryatlar guletler gibi genellikle mürettebatlı olarak kiralanıyor.Yelkenli: Yelkenli tekne, sadelikten ve hareketten hoşlananlar için oldukça doğru bir seçim. Daha mütevazı iç hacimleri nedeniyle yelkenli tekneler genellikle 4-8 kişilik küçük gruplar tarafından tercih ediliyor.Katamaran: Katamaranlara kısaca iki yelkenlinin birleşimi diyebiliriz. Bu sayede katamaran yelkenliye göre daha geniş bir yaşam alanı sağlıyor. Konforlu bir mavi tur için dizayn edilmiş olan katamaran tipi tekneler seyir sırasında diğer tekneler kadar yan yatmıyor ve dalgalardan etkilenmiyor.

 3. Lokasyona Karar Ver


Seyahat kısıtlamaları nedeniyle birçok kişi tatil için yurt dışını düşünmüyor. Bu yüzden ilk tercihin mutlaka Türkiye’deki cennet koylar olsun. Göcek, Marmaris, Bodrum, Fethiye, Selimiye ve Bozburun lokasyonlarını inceleyebilirsin. Eğer uçak yolcuğunu tercih etmeyeceksen, arabanla veya özel transferle de bu lokasyonlara ulaşımını sağlayabilirsin
 

4. Ailen ve Arkadaşlarınla Paylaş


Tatil sürecini organize edecek lider ruhlu biri olmalı. O da sensin! Ailene seçtiğin teknenin ve gideceğin koyların fotoğraflarını göster ve onların kalbine gir. Hemen ikna olacaklardır. Ardından rezervasyon yapmayı unutma. Mayıs ayı hem müsait tekne bulmak hem de sezon öncesi son indirimlerden faydalanmak için harika bir ay.

Bitmedi, sana harika bir haberim var!Tekne kiralama pazaryeri viravira.co 11.000 kiralık tekneyi parmaklarının ucuna getiriyor. Bu yaz tekneni viravira.co’dan kirala, anında 200 Paracık hesabına yüklensin. Hem de iptallerde %100 İADE GARANTİSİ ile kafan rahat olsun!Teknelere hemen gözatmak için tıkla!