İster evde, ister dışarıda… Unutulmaz bir Babalar Günü anısı için en keyifli Babalar Günü aktivitelerine hazır ol!

Her daim varlığıyla seni güçlendirmiş olan babanın değerini ona en güzel şekilde hissettirebilmen için harika bir fırsattır Babalar Günü... Tıraş makinesi ve kol düğmesi gibi standart Babalar Günü hediyeleri vermekten sıkıldıysan, bu yıl babana onun için ne kadar özel olduğunu ona layık Babalar Günü etkinlikleri planlayarak gösterebilirsin. Babalar Günü yaklaşırken babanın zevklerine, hobilerine ve ilgi alanlarına hitap edecek bir dizi Babalar günü aktiviteleri planlayarak bu özel günü unutulmaz kılabilirsin. Aklına hiç Babalar Günü etkinliği gelmiyor mu? O zaman doğru yerdesin: Babalar Günü için etkinlikler derlediğimiz bu listede pek çok farklı karakterde ve yapıda babayı mutlu edecek aktiviteler mevcut!

 Babalar Günü'nde Dışarıda Yapılabilecek Etkinlikler


Genellikle her Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar Günü, çoğu zaman havanın güneşli, sıcak ve keyifli olduğu bir hafta sonu gününe denk geliyor. Dolayısıyla Babalar Günü'ne özel etkinlikler planlarken havanın güzel olacağını, dolayısıyla da etkinliklerin dışarıda planlanabileceğiniz göz önünde bulundurmak gerek. Zaten hava böylesine cezbedici iken kim evde oturmak ister ki? Babalar Günü'nde dışarıda yapabileceğiniz aktiviteler arasından seçim yapabilir ve babanın hoşuna gideceğini düşündüğün bir aktiviteyi hemen organize etmeye başlayabilirsin:
  1. Halı saha maçı düzenlemek: İstisnasız her babanın halı saha maçı yapmaktan zevk aldığını söylesek yanılmış olmayız. İş yoğunluğundan ve hayat koşuşturmacasından halı saha arkadaşlarıyla bir türlü bir araya gelemeyen babana bu hafta sonuna özel bir maç ayarlayabilir, sen de babanın takımına katılarak bu keyfi onunla birlikte paylaşabilirsiniz.

  2. Tuttuğu takımın maçına gitmek: Farklı takımları tutuyor olsanız da babanın tuttuğu takımın maçına onunla birlikte gitmen, onun için oldukça anlamlı ve kıymetli olacaktır.

  3. Ailece pikniğe gitmek: Babalar Günü kahvaltısı niyetine babanın en sevdiği kahvaltılıkları hazırlayıp ve bir sepete atıp aile boyu keyifli bir pikniğe doğru yol alabilirsin.

  4. Lunaparka gitmek: Eğer babanla geçirdiğin en güzel çocukluk anılarının arasında seni lunaparka götürdüğü zamanlar varsa, kurmuş olduğunuz bu özel bağı küllerinden yeniden doğurmak için tekrar çocuk olabilir ve babanı lunaparka götürerek çarpışan arabalara, gondola ve atlı karıncaya binebilirsin.

  5. Bisiklet turuna çıkmak: Babanın bir bisiklet tutkusu varsa bu günü sadece buna ayırıp babanla dilediği rotada, dilediği süre boyunca bir bisiklet turu yapabilirsin.

  6. Go-Kart'a gitmek: Eğer lunaparktaki çarpışan arabalar babanı tatmin etmezse, gerçekçi bir deneyim yaşaması için onu Go-Kart'a götürebilir ve özel hız yapma pistinde bu maceranın tadını çıkarmasını sağlayabilirsin.

  7. Balığa gitmek: Baban balık tutmaktan mı hoşlanıyor? Onun bu hobisini paylaşmak ve sana bildiklerini öğretmesi için fırsat tanımak için Babalar Günü'nden daha uygun bir gün düşünemiyoruz!
     Babalar Günü'ne Özel Evde Yapılabilecek Aktiviteler


Babalar Günü etkinlik planı oluştururken söz konusu etkinliklerin babanın karakterine, ilgi alanlarına ve zevklerine uygun olması çok önemli. Yukarıda saydığımız outdoor Babalar Günü aktiviteleri kulağa ne kadar eğlenceli gelirse gelsin, evde oturmayı tercih eden bir baba için eğlenceliden ziyade yorucu bir hal alabilir. Eğer baban özellikle hafta sonları vaktinin çoğunu hafta içi özlediği evinde geçirmekten hoşlanıyorsa, buna yönelik bir aktivite planı oluşturabilirsin. İşte karşında evde Babalar Günü için yapılabilecek etkinlikler:
  1. Oyun konsolunda oyun oynamak: PlayStation mı, Xbox mı? Tarafını seç ve bu Babalar Günü'nde babanla bir konsol oyunu maratonuna dalmaya hazır ol!

  2. Birlikte yemek yapmak: Bazı babalar vardır ki - aramızda kalsın - evin annesinden dahi daha güzel yemek yaparlar. Tabii bu babaları normal şartlar altında mutfağa sokmak ve onlara yemek yaptırmak oldukça zordur. Eğer baban mutfakla haşır neşir olmaktan hoşlanıyor ancak buna yeterli vakit bulamıyorsa, bu Babalar Günü'nde onunla birlikte kolları sıvayıp lezzetli bir akşam yemeği menüsü çıkartabilirsin. Babalar Günü yemeğiniz hazır, afiyet olsun!

  3. Film izlemek: Özellikle baba - oğul ya da baba - kız temalı yerli ve yabancı filmlerden birini seçerek günün anlam ve önemine uygun bir sinema seansı düzenleyebilirsin.

  4. Mangal yapmak: Evin balkonunda, terasında ya da arka bahçesinde olduğu sürece bu barbekülü Babalar Günü aktivitesini de "evde" kategorisinde tutabiliriz. Mangalda lezzetli cızbız köfteler ve sucuklar, babanın marifetli ellerini bekliyor!
     Babalar Günü Sanat Etkinlikleri  1. Müzeye gitmek: Sanatsever babanı yoğunluktan bir türlü ziyaret edemediği bir sergiye, galeri açılışına ya da müzeye götürerek sanat tutkusunu hatırlamasını sağlayabilirsin.

  2. Tiyatroya gitmek: Babanın hayranlıkla izlediği bir oyuncunun ya da oyuncuların yer aldığı güncel bir tiyatro oyununa iki bilet almaya ne dersin?

  3. Yaşadığınız şehirde turist olmak: Özellikle turistik bir şehirde yaşıyorsanız, babanla birlikte bu şehri sıfırdan, adeta birer turist gibi keşfetmek, oldukça eğlenceli Babalar Günü sanat etkinlikleri arasında sayılabilir.

  4. Uzun zamandır beklediği grubun/sanatçının konserine iki bilet almak: Belki gençliğinde dinlediği ikonik bir rock grubu şehre geliyordur, kim bilir? Babanla birlikte bir konsere giderek doyasıya eğlenebilirsin.

  5. Fotoğraf çekimi düzenlemek: Tüm nesillerin bir arada olduğu ve aile portresi niteliğinde olan bir fotoğraf çekimi, ailece babana duyduğunuz sevgiyi ve ona verdiğiniz değeri ölümsüzleştirmenin en sanatsal yollarından biri olabilir. Babalar Günü Hediyesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?


Tabii eğlenceli ve doyurucu bir aktivite planlayıp onu gerçekleştirmek yetmez; zira Babalar Günü hediyesiz kutlanmaz. Bu yıl baban için son derece şık ve kaliteli bir Babalar Günü hediyesi satın alabileceğin gibi kendi emeğinle ortaya koyduğun el yapımı bir hediye de armağan edebilirsin. En çok beğeni alan ve severek kullanılan Babalar Günü hediyeleri arasında oyun konsolu, spor ayakkabı, kol saati, erkek parfümü, tıraş makinesi, gömlek ve akıllı saat gibi ürünler yer alıyor.

 
  • Babalar Günü hediyesi seçerken söz konusu ürünün pahasından ziyade baban için ne ifade ettiği önem taşıyor. Teknolojiye pek bir merakı bulunmayan bir baba için son model bir akıllı saat ya da kablosuz hoparlör, çok da uygun bir hediye olmayabilir. Bazen bu gibi durumlarda düşük maliyetli el yapımı bir Babalar Günü hediyesi, binlerce lira verilerek alınan bir cep telefonundan çok daha kıymetli olabilir.

  • Ayakkabı, gömlek ya da pantolon gibi giyilebilir ürünler hediye etmeden önce mutlaka hediye paketinin içerisinde bir değişim kartı olmasına dikkat etmelisin.

  • Babalar Günü hediyeleri her zaman fiziksel olarak elle tutulabilir ve somut olmak zorunda değil. En sevdiği kitapçıya ait bir hediye çeki ya da tüm stresini geride bırakacağı bir masaj randevusu da pekala bir Babalar Günü hediyesi olarak sayılabilir.

  • Bazen ise bir baba için en güzel Babalar Günü aktivitesi ve hediyesi, kimsenin ondan bir talepte bulunmadığı ve dilediği şekilde, özgürce davranabildiği bir gün oluyor. Bu Babalar Günü'nde babanın tam olarak ne istediğini önceden kendisine sorarak buna göre bir planlama yapabilir ve seçimi tamamen ona bırakabilirsin. Belki de “hiçbir şey” yapmak istiyordur, kim bilir?Babalar Günü için seçeceğin hediyelerde sana özel indirim ve fırsatlardan yararlanmak için Hopi Paracık kampanyalarını kaçırma!