Valve Corporation tarafından tasarlanan Steam; bilgisayar oyunlarını inceleyip satın alabileceğiniz, MultiPlayer veya Co-Op oyunlar için güçlü bir altyapı sunan, dünya üzerindeki en büyük oyun sağlayıcı platform olarak tanımlanabilir. Sen de bu rekabetçi dünyanın bir parçası olmak ya da oyun koleksiyonunu genişletmek için senin için bir araya getirdiğim ücretsiz Steam oyunlarına hemen göz at!

Muhteşem Grafikleri ile: Warface


Alman bilgisayar oyunu şirketi Crytek’in MMOFPS oyunlarından Warface, grafikleriyle oynayan herkesin aklında tek bir soru bırakıyor. “Bu oyun nasıl ücretsiz olabilir?”. Muhteşem grafiklerinin yanı sıra oyundaki hareket kabiliyetinin akıcılığı ve bu akıcılığı daha da gerçekçi kılan fizik motoru, gamer’ların kalbini çalacak türden. Ayrıca Co-Op ve hikayeli Co-Op modları da bulunan oyunu dilersen Türkçe dil seçeneğiyle de oynayabilirsin!
 


Saatlerin Nasıl Geçtiğini Anlamayacaksın: Black Squad


Steam, kullanıcılarına yine harika grafiklere sahip, ücretsiz bir oyun sunuyor. Black Squad, birincil kişi bakış açısıyla anlatılan askeri bir aksiyon oyunu. Oyun boyunca sahip olduğun yetenekleri geliştirebilir, uzun çaplı harita ve modlar aracılığıyla stratejilerini uygulayabilirsin. Oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağın Black Squad, rekabet ve aksiyonun bir arada olduğu Steam oyunlarından.

 

Biraz da Korku: No More Room in Hell


En çok oynanan Co-Op oyunlar arasında ilk 10’a giren No More Room in Hell, ilk olarak 2011 yılında yayınlandı. O günden beri gamer’lar için en iyi ücretsiz korku oyunlarından biri. Bugüne kadar 4 milyondan fazla oyuncunun indirdiği No More Room in Hell’de arkadaşlarınla birlikte zombi istilasından kaçman gerekiyor. Bunu yaparken etrafına dikkat et, her an bir yerlerden zombi çıkıp ödünü patlatabilir!

 

Gerçek Bir Takım Oyunu: Paladins


Yine bir takım oyunu olan Overwatch’a çok benzetilen Paladins, Steam’in ücretsiz oyunlarından biri olsa da kendine has mekanikleriyle gamer’ları şaşırtmayı başarıyor. Fantastik karakter seçimi yapabileceğin bu oyunda gerçek bir vuruş hissiyatı yaşayamasan da hem grafiklerinden hem de oyunun hikayesinden keyif alacağına eminim!
 

Star Trek Severlere: Star Trek Online


Uzayın derinliklerinde arkadaşlarınla savaşmaya hazır mısın? Bir de Star Trek seviyorsan, Steam’de ücretsiz olarak bulabileceğin Star Trek Online tam sana göre! Star Trek: Nemesis’ten 30 yıl sonra yani 25. yüzyılda geçen bu oyundan keyif alacağına eminim!

Sen de Steam dünyasının aksiyon dolu ve ücretsiz oyunlarının yanı sıra farklı oyunlara da sahip olmak istersen 31 Mayıs 2020 tarihine kadar aldığın Steam cüzdan kodlarını Hopi paracıklara çevirebilirsin. Kampanya detaylarını öğrenmek için seni buraya alalım.