Soğuk kış aylarında değil evden, yataktan bile çıkmak istemeyeceğin mükemmel yatak odası dekorasyon ipuçlarını senin için bir araya getirdim.

Her bir detayın yaşam enerjisine direkt etki ettiği yatak odası dizaynı, özellikle kış aylarının tembel günlerinde daha önemli hâle geliyor. Güne gözünü açıp kapattığın yatak odanın dekorasyonu, evin geri kalan tüm diğer alanlarından daha fazla ilgi ve incelik ister. Gardırobundan şifonyerine, yatak başından avizelerine kadar huzurlu ve sıcacık bir dekorasyon için sana ilham verecek ipuçlarını bu yazıda bulabilirsin.

berjer-ve-sehpasiz-olmaz

Berjer ve Sehpasız Olması

Yatak odasını sadece uyuduğun yer olmaktan çıkarıp bir yaşam alanına dönüştürmek için, sıra dışı bir berjer edinebilirsin. Alanın müsaitse berjerin yanına veya yatağın önüne ufak bir kahve sehpası harika bir fikir olmaz mı? Soğuk kış günlerinde yatak odanda keyifle kitap okuyabileceğin, dışarıyı izleyip kahveni içebileceğin, zihnini boşaltabileceğin yepyeni ve çok dekoratif bir alan yaratabilirsin.

bol-bol-isik

Bol Bol Işık

Günlerin çok kısa olduğu ve güneş ışığına hasret geçen kış günlerinde yatak odanın ışık almaması hem sağlıklı olmaz hem de depresif bir ruh hâline davetiye çıkarır. İmkânın varsa odanın pencerelerini mümkün olduğunca büyütebilirsin. Hiç olmazsa alacağın rengârenk, odanın her köşesinden sarkan bir sürü ışıkla aydınlanmak da mümkün.

tasarim-aydinlatmalar

Tasarım Aydınlatmalar

Yatak odası aydınlatmasında sıkıcı aplikler ile komodin abajurundan öteye gitmeyen uygulamalar çoktan eskide kaldı. Modern, kişilik sahibi ve özel tasarım bir aydınlatma öğesi, tüm odanın görünümüne bir anda değiştirecektir. Cesur renkleri ve kontrast tonları bir arada kullanarak bu öğelerin daha da ön plana çıkmasını sağlayabilirsin. Yatak odanda geçirdiğin zaman iki kat keyifli hâle gelecektir.

duvarlarin-dili

Duvarların Dili

Duvar dekorasyonunda kendini tablo ve raflarla sınırlamak zorunda değilsin. Mat siyah, metalden figürlerle açık renk bir duvarı sofistike biçimde doldurabilirsin. Yatak odanın bir diğer duvarını ise komple kara tahtaya dönüştürebilir, üzerinde yaratıcılığını sınırsızca konuşturabilirsin. İşte sana vaktin nasıl geçtiğini anlamayacağın kadar keyifli bir uğraş önerisi.

sadeligin-gucu

Sadeliğin Gücü

Nötr bir renk olan grinin gerek giyimde, gerek dekorasyonda rahatlatıcı bir etkisi vardır. Gri bir dekorasyonla yatak odanda sade ve yetişkin bir hava oluşturabilirsin. Melanjdan antrasite kadar her tonundan faydalanabilir, hatta tonları bir arada kullanabilirsin. İstersen nevresimlerini de buna dâhil ederek tamamen monokrom ve çok şık bir stil elde edebilir; istersen de canlı renkli aksesuarlarla hareketlendirebilirsin.

los-ve-otantik-esintiler

Loş ve Otantik Esintiler

Sıcacık ve çok keyifli bir yatak odası atmosferi için loş ışıktan daha iyisi olamaz. Göz yormayan ama çok etkili bir dekorasyon fikri olarak çoklu süs ışıklarından yararlanabilirsin. Bu ışıkları yaratıcı biçimlerde yatak odanın duvarlarında konumlandırabilir, kuvvetli ışığa ihtiyaç duymadığın ve biraz romantizm istediğin anlarda severek kullanabilirsin.
Özenli bir yatak odası, seni bekleyen kış günlerinde çıkmak istemeyeceğin sığınağın olabilir. Hemen Evidea’ya girerek sen de yatak odanı muhteşem hâle getirecek detaylara bakmaya başlayabilirsin.
Daha fazla fikre ihtiyacın varsa bu yazıyı da okumalısın: Sıcak Bir Ev Dekorasyonu İçin 5 Ev Öneri
 

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?