Oyun dünyasıyla yakından ilgilenen Hopi’liler buraya!

Oyun canavarı senin için en ideal tanımlardan biriyse Geforce Now ile mutlaka tanışmalısın! Geforce Now nedir, nasıl indirilip kullanılır, sistem gereksinimleri nelerdir gibi pek çok sorunun yanıtı senin için bu içerikte!
 Geforce Now Nedir, Ne İşe Yarar?


Geforce Now, teknoloji şirketi Nvidia’nın bulut tabanlı oyun servisi. Nvidia Geforce Now güçlü donanımlara sahip bir bilgisayara uzaktan bağlanarak istediğin oyunu oynamana yardımcı oluyor. İnternet bağlantısı ile bağlandığın güçlü donanımlı bilgisayardan gelen görüntü bilgisayarının ekranına yansıyor. Böylece yüksek performans gerektiren oyunları rahatlıkla oynayabilirsin.Geforce Now Nasıl Kullanılır?


Daha fazla güç, daha fazla oyun sloganıyla öne çıkan Geforce Now Türkiye pazarında da oyunseverlerin hayatını kolaylaştırıyor. Artan donanım fiyatları nedeniyle özellikle yüksek grafikli, bol aksiyonlu en trend oyunları oynamak pek çok kişi için mümkün olmayabiliyor. Bu oyunlara erişmek ve en güncel oyunları oynayabilmek içinse Geforce Now gibi servisler oldukça ilgi görüyor. Peki, bu hayat kurtaran servis, Geforce Now nasıl kullanılır?

Geforce Now, ücretli bir üyelik sistemi ile çalışıyor. Üye olduktan sonra satın aldığın oyunları bilgisayarının sistem gereksinimleri yeterli olmasa dahil oynamaya başlayabilirsin. Bunu gerçekleştirebilmen içinse internet bağlantının olması yeterli. İndirme işlemi yapmana da gerek yok. Ancak internet üzerinden bir veri akışı olduğu için sınırlı internetin varsa bu yeterli olmayacaktır. Zira 1 saat boyunca oynadığın bir oyun için 4 ila 12 GB kadar internet verisi kullanman gerekiyor.Geforce Now İçin Sistem Gereksinimleri Nelerdir?
Ücretsiz deneme fırsatı da bulunan Nvidia Geforce Now, bu deneme süresi ardından aylık bir ücretlendirme ile geliyor. Geforce Now oyunları oynamak için donanım engellerini ortadan kaldırsa da yine de temel bir sistem gereksinimine ihtiyaç duyuyor. Bunun nedeni ise uzaktan bağlandığında bilgisayarının veriyi sorunsuz şekilde alabilmesi ve oyunlarda donma gibi sorunlar yaşamaman.
İşte Geforce Now sistem gereksinimleri:
Windows bilgisayarın için GeForce Now sistem gereksinimleri:
  • Windows 7 ve üzeri Windows işletim sistemi (64 bit olmalı, 32 bit desteklemiyor)

  • Minimum 2.0 GHz ve çift çekirdekli işlemci

  • 4 GB RAM

  • DirectX 11 destekli bir ekran kartı

  • NVIDIA ekran kartlarında NVIDIA GeForce 600 ve üzeri, AMD ekran kartlarında AMD Radeon HD 3000 ve üzeri, Intel  ekran kartlarında Intel HD Graphics 2000 ve üzeri modeller.


Eğer MacOS işletim sistemi kullanıyorsan bilgisayarın aşağıdaki modellerden olmalı:


  • 2009 model ve üzeri iMac

  • 2008 model ve üzeri Macbook

  • 2008 model ve üzeri Macbook Air

  • 2009 model ve üzeri Macbook Pro


Eğer tüm bu bilgilerden sonra Geforce Now üyeliğini başlatmaya karar verdiysen aradığın oyunları ve tüm oyuncu aksesuarlarını Teknosa.com’dan satın alabilir, tüm indirimlere ve kampanyalara ek %2 Paracık kazanabilirsin!