Kot ceket sevdalıları buraya! Kot ceket kombin alternatiflerini öğrenmek için tıkla!

Havaların güzelleşmeye başladığını, sokakta sayısı artan kot ceket kombinleri ile anlamak mümkün. 19. yüzyılda Amerika'da başlayan bu kot çılgınlığı yalnızca batı giyiminin bir parçası olmakla kalmayıp tüm dünyaya yayıldı ve pek çok coğrafyada kendini sevdirdi. Bu sevginin elbette birden fazla sebebi var. Fakat kot ceketin uzun süre dayanıklı olması, her kıyafete uyum sağlaması ve sıcak havalar için terletmeyen bir kumaş yapısının olması günümüzdeki tercih sebepleri arasında yer alıyor. Mevsim geçişlerinin, soğuk yaz akşamlarının ve rüzgarlı günlerin kurtarıcısı olan kot ceketlerle sen de birbirinden göz alıcı kombinler hazırlayabilirsin. Eteklerle, elbiselerle, hoodie'lerle ve hatta klasik parçalarla birlikte kot ceket kullanabilirsin. Dilersen kullanabileceğin seçeneklere birlikte göz atalım.

 Kot Pantolon Ceket Takımları


En çok kullanılan pantolon çeşidi kot olunca kot ceketlerle de kombinlenen parçalar bunlar oluyor. Fakat kot ceket kot pantolon kombinlerinin geçmişi çok daha eskilere dayanıyor. Eskiden bu tür takımlarda pantolon ve ceketin renginin uyumlu olması önemliydi. Fakat günümüzde bu tür bir uyuma bağlı kalmak zorunda değilsin. Mavinin bin bir tonuna sahip kot ceket ve pantolonları dilediğin gibi kullanabilirsin. Üstelik bu takım kombinini yalnızca bir tişört ile tamamlaman yeterli. Eğer açık ve yumuşak tonlarda bir kot takımı tercih ettiysen canlı bir tişört ile bu kombine hareket katabilirsin. Bunun yanı sıra önemli bir buluşmaya veya etkinliğe katılırken spor-şık bir kombin oluşturmak için kot takımını bir gömlek ile de kombinleyebilmen mümkün. Kadınlarda farklı asimetrik kesimli bluzlar, askılılar ve crop seçenekleri de mevcut. Son derece kolay bir şekilde kombinleyebileceğin kot ceket ve pantolon takımı, seni hem kombin düşünme derdinden kurtaracak hem de girdiğin her ortamda gözleri üzerine çekmene yardımcı olacak.

 Elbise Üzeri Kot Ceket Kombinleri


Elbise ve ceket kombinleri yaz aylarının olmazsa olmazlarından. Sade bir elbiseye renk katmak ve kombinini hareketlendirmek için sen de kot ceketlerden yardım alabilirsin. Üstelik farklı formlardaki ceket ve elbiselerle birbirinden farklı kombinler hazırlayabilmen mümkün. Yazın sıcaklarında rahatça hareket edebilmeni sağlayacak mini ve üzerine oturan bir elbise ile oversize bir kot ceket giyebilirsin. Böylece formlar arasında kontrast oluşturarak tarzını yansıtabilirsin. Kombinleyebileceğin bir başka tarz ise uzun elbise ve kısa kot ceketler. Sen de farklı tarzlardaki ürünleri birlikte kullanarak yeni şeyler deneyebilirsin.

 Renkli Kot Ceketler


Mavi renkte görmeye alışık olduğumuz kot ceketlerin günümüzde pek çok fazlı renk seçeneği mevcut. Kot ceket havasını bozmadan kombinlere renk katabilmeni sağlayacak bu çeşitler ile birbirinden göz alıcı renkli ceket kombinleri hazırlayabilirsin. Canlı renklerden hoşlananlar için kırmızı, sarı ve turuncu gibi iddialı tonlar mevcut. Bu renkleri farklı tonlardaki tişört, bluz ve gömleklerle kombinleyebilirsin. Burada önemli olan ceketi mi yoksa kombinini mi öne çıkarmak istediğin. Eğer ceketini ön plana çıkarmak istiyorsan içine giydiğin tişörtte beyaz gibi daha iddiasız renk tonlarını seçebilirsin. Bu rengi kombininin geri kalanına yaymak içinse ceketinle benzer renkte ayakkabı, pantolon veya çanta kullanabilirsin. Renkli kot ceket ve pantolon takımları da son dönemde oldukça sevildiği için bu renkleri korkusuzca tüm kombinine yansıtabilirsin.

 Hoodie Üzeri Kot Ceket


Hoodie üzeri kot ceket hem erkeklere hem de kadınlara çok yakışan kombinlerden. Sen de hoodie üstüne ne giyilir diye merak ediyorsan pratik ve şık kot ceket kombinlerini deneyebilirsin. Bu tür kullanımlar genellikle mevsim geçişlerinde tercih ediliyor. Havalar yavaş yavaş güzelleşirken seni sıcak tutacak bir hoodie ve rüzgarı engelleyecek bir kot ceket mükemmel kombinasyonu ortaya çıkarıyor. Hoodie modelleri genellikle dökümlü bir forma sahip olduğu için kot ceketlerde de oversize kesimlerin tercih edilmesi önemli. Ayrıca uzun ceketler bu tür kullanımlar için son derece uygun parçalardan.

 Kot Ceket ve Etek Kombileri


Etek ceket kombini, yaz ve bahar aylarının vazgeçilmezlerinden. Sen de hem şık hem de rahat bu kombinle göz kamaştırabilirsin. Mini ve midi boy etekler kot ceketlerle en çok kombinlenen parçalardan. Kabarık etek modelleri, vücuda oturan kesimler ve pileli etekler kot ceketlere bir hayli yakışıyor. Kot pantolon ve kot ceket modasından sonra sevilen takım çeşitleri arasında kot etek ve ceketler de yer alıyor. Bu tür takımlara askılı tişörtler, kayık yaka bluzlar ve crop modelleri oldukça yakışıyor. Uçuş uçuş etek çeşitleri ve nefes alan kumaşlardan üretilen konforlu eteklerle de kot ceketlerle birlikte kullanılıyor.

 Desenli Kot Ceketler


Mavinin tonlarına sahip kot ceketler ve renkli kot ceket modellerinden sonra son yıllarda desenli kot ceketler de bir hayli ilgi görüyor. Bu ceketler genellikle ön taraftan sade tasarımlı bir kot ceket gibi görünüyor fakat sırt bölümünde farklı renklerle süslenmiş iddialı desenler bulunuyor. Bu tür çeşitler ceket kombinleri yaparken yıldız parça olma görevini de üstleniyor. Etkileyici ayakkabı modelleri, sade tişörtler ve kot ceketin tarzıyla uyumlu takılar bu kombini tamamlıyor. Desenli kot ceketlerde pop art görseller, ilgi çekici sözler, hayvan figürleri veya soyut çalışmalar olabiliyor. Bunun yanı sıra zımbalar, taşlanmış veya yırtık kot görüntü de ceketin tarzına göre kullanılabiliyor. Sen de çeşitler arasından zevkine uygun bir ceket seçerek kombinlerine farklılık katabilirsin.
 Siyah Kot Ceket Şıklığı


Yıllar içerisinde tüm moda trendleri değişirken değişmeyen birkaç şeyden biri de siyah rengin etkisi. Hırçın, karizmatik, gotik, havalı ve yerine göre de asil görünebilmeni sağlayacak farklı siyah ceket kombinleri mevcut. Siyah kot ceketler de bu çeşitlerin arasında kendine yer bulmayı başarıyor. Tamamen siyahlardan oluşan bir kombinle ortama bomba gibi düşmek istersen sen de siyah kot ceketlere bir şans verebilirsin. Ayrıca bu ceketler siyah beyaz kombinler için de son derece uygun. Dilersen kullandığın aksesuarlar veya ayakkabı ile bu kombinlere renk katabilirsin. Fakat siyahın ağırlığı seni korkutmasın. Renkli kombinlerde de tamamlayıcı olarak kullanılabilen siyah kot ceketin pek çok başarılı örneği mevcut. Sen de dolabında bu tür bir kilit parçaya yer vererek siyahın etkisini üzerinde taşıyabilirsin. Ayrıca siyah kot ceket alışverişinde Hopi anlaşmalı markaları tercih ederek harcarken kazanma imkanına sahip olabilirsin.

 Maxi Etek ve Kot Ceket Uyumu


Kim demiş uzun eteklerle sadece klasik kombinler yapılır diye. Kot ceket neyle kombinlenir diye merak edenlerin ilk aklına gelen seçeneklerden olmasa da maxi etekler de bu ceket çeşitleriyle son derece başarılı bir uyuma sahip. Bu tür uzun etekler sana hareket özgürlüğü sağladığı için aslında kot ceketin rahat ve sportif yapısıyla oldukça uyumlu. Sen de farklı kesim ve tarzlara sahip maxi boy etekler ile kot ceketleri kombinleyebilirsin. Bu tür kullanımlarda proporsiyonunu doğru yansıtabilmek için seçtiğin ceketin kalıbı ve uzunluğuna dikkat etmen önemli. Boyunu kesmeyecek ceketler ile dilediğin maxi eteği kombinleyebilirsin. Etek kombinlerinde renkli kot ceket modellerinden de yararlanabilirsin. Özellikle spor şık bir görüntü ortaya koymak istiyorsan maxi boy şık bir eteği desenli bir kot ceketle daha eğlenceli hale getirebilirsin.

 Kürklü Kot Ceketlerle Her Mevsime Uygun Kombinler


Kot ceketler genellikle mevsim geçişlerinde tercih edilse de bu kombinleri daha soğuk havalara taşıyabilmek mümkün. Özellikle oduncu gömleklerle ve sıcacık kazaklarla birlikte kullanmak için tercih edebileceğin kot ceket çeşitleri bulunuyor. Kürklü kot ceket olarak da bilinen bu modeller, kalın yapısı sayesinde son derece sıcak tutuyor. Hem kadınların hem de erkeklerin rahatlıkla kullanabileceği kürklü kot ceketler, kombinlerde bir şal veya atkı ile de desteklenebiliyor. Sen de kot ceketleri yalnızca sınırlı zamanlarda kullanmak istemiyorsan kürklü modelleri tercih edebilirsin. Birbirinden güzel modellere göz atmak için Hopi anlaşmalı markaları tercih edebilir ve harcarken kazanmanın keyfini çıkarabilirsin.

 Topuklu Ayakkabı ve Kot Ceket Kombini


Kot ceket denilince akla sneakers modelleri, sandaletler ve hatta botlar geliyor ama topuklu bu seçeneklerin arasında çoğu zaman kendine yer bulamıyor. Spor şık kombinlerin sık kullanılan parçalarından olan kot ceketler topuklu ayakkabılarla da kolayca kombinlenebiliyor. Bu kombinlerde kıyafetlerin tarzından çok renk uyumu önem taşıyor. Doğru bir renk uyumu ile klasik parçaları kolayca kot ceketlerle bir arada kullanabilirsin. Ayrıca deri pantolonlar, wide leg pantolon modelleri ve klasik şortlarla da topuklu-kot ceket kombinini tamamlayabilmen mümkün. Sen de hayal gücünden ve kıyafet zevkinden yardım alarak farklı parçalara şans verebilirsin. Ortaya çıkan sonuçlara eminiz ki çok şaşıracaksın.

 Garanti Kombin: Beyaz Tişört ve Kot Ceket


Kot ceket kombinlerinden bahsederken adeta bir klasik olan beyaz tişört ve kot ceket kombinini de es geçmek olmaz. Mavi ve beyaz rengin uyumundan ortaya çıkan bu kombin her dönem etkisini korumayı başarıyor. Eğer ne giyeceğine bir türlü karar veremedin bir gündeysen beyaz bir tişört ve kot ceket ikilisine güvenebilirsin. Seni yarı yolda bırakmayacak olan bu ikili, özellikle bahar ve yaz aylarında en favori beyaz tişört kombinleri arasında yer alıyor. Biraz aksesuar ve bir çift şık ayakkabı ile ayna karşısında kendini çok beğeneceğin bir görüntüye ulaşabilirsin.