Erkek stilinin olmazsa olmazı gömlekler de her yıl modaya ayak uyduruyor. Gömlek modelleri; renkleri, kumaşları ve tasarımlarıyla her sezon farklılaşıyor. Baskılı, çizgili, kareli ya da fermuarlı… Bu yıl seni en iyi yansıtacak gömlek hangisi? Sezonun erkek gömlek modellerine yakından bakma zamanı geldi. Bu yılın erkek gömlek tasarımları, renkleri ve desenleriyle çok iddialı. 2019 erkek gömlek modellerini, baskı ve renk trendlerini senin için araştırdım.

Sezonun Gözdesi Kareli Gömlek Modelleri 


Kareli erkek gömlek tasarımları, artık sadece gençlerin tercih ettiği gömlek modelleri olmaktan çıktı. Dünyaca ünlü birçok markanın koleksiyonlarında bu yıl kareli gömlekler yer alıyor. İster spor parçalarla kombinle istersen takım elbiseyle ama modaya meraklıysan, bu sezon mutlaka kareli bir gömleğin olmalı!

Çizgili Gömlek Sezona Damga Vuruyor 


Çizgili tasarımlar bu yazın imzası sayılabilir. Erkek gömlek modelleri de bu akımın gerisinde kalmıyor. Klasik giyinmeyi sevenler ve vücuduna güvenenler için ince çizgili ve dar gömlek modelleri bu yaz çok popüler. Spor giyinmeye meraklılar için de kalın çizgili ve bol tasarımlar… İstersen şort, istersen keten pantolonla giy, çizgili gömlekler yaz için harika bir alternatif!

Cesur Ol ve Baskılı Modellere Şans Ver


Baskılar 2019’da aklına gelecek her tasarımda yer alıyor. Bu yazın en trend erkek gömlek modelleri arasında da baskılı tasarımlar ön plana çıkıyor. Çiçekleri, hayvanları, soyut desenleri ve batik baskıları bu yaz sokak stilinde sıklıkla göreceksin. Daha önce gömlek modelleri arasında desenlilere yer vermediysen, bu sezon cesur olmanın ve onlara bir şans vermenin tam zamanı!

Siyah ve Beyaz Gömlekler


Siyah ve beyaz gömlekler her erkeğin gardırobunda acil durumlar için mutlaka bulunmalı. Bu yaz düz renklerde siyah ve beyaz gömlek modelleri ayrıca tercih ediliyor. Bu iki temel renk, bu sezon erkek gömlek tasarımcılarının gözdesi. Farklı cepleri, kumaşları ve tasarımlarıyla stilini en iyi yansıtacak siyah ve beyaz gömlekleri bu yaz kombinlerine dâhil etmelisin!

Kırmızı ve Pembeden Korkma 


2019’un ana erkek gömlek renklerinden biri kırmızı, diğeri pembe. Modacılar bu sezon kırmızı ve pembeyi, gömlek modelleri için sezonun temel renkleri ilan ettiler. Daha önce denemediysen bu sezon bu iki rengi özgürce giyebilirsin, çünkü yalnız olmayacaksın.

Kot Gömleklerin Modası Asla Geçmez 


Kot gömlekler, bu sezon da erkek gömlek tasarımları arasında kendine yer buluyor. Sezonun hâkim renklerinde, tarzına uygun ince bir gömlek modelini serin yaz akşamlarında rahatlıkla giyebilirsin.

Detaylara Odaklan


Bu sezon erkek gömlek modelleri detaylarıyla da dikkat çekiyor. Omuz ve kollardaki şeritler sayesinde gömlek modelleri bu sezon hareketleniyor. Uzun kollu klasik gömlek modelleri hâlâ vazgeçilmezler arasında. Ancak kısa kollu, düğmesiz ya da yarım düğmeli modeller bu sezon daha ön planda. Bu yaz gömlek modelleri bir de farklı ceplere odaklanıyor. Yama şeklindeki büyük cepler, sezonun kargo modasını gömleklere taşıyor. Polo yakalar çok sık kullanılsa da hâkim yakalı gömlek modelleri vitrinlerde sıkça yer buluyor.